postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ביבי מפלג את העם

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ביבי מפלג את העם

נושאים דמוקרטיה במדרון, דעות ב 2.09.18 0:20

ביבי הוא פוליטיקאי, לא מנהיג. הוא אחד מראשי הממשלה הגרועים בהיסטוריה של ישראל! עם כל הצלחתו המסחררת כפוליטיקאי, הוא מעולם לא הצליח להגיע למעמד של מנהיג

מאת: עמוס גבירץ

בנימין נתניהו הוא הפוליטיקאי המצליח ביותר היום בישראל. הוא מצליח להיות ראש ממשלה יותר זמן מכל פוליטיקאי לפניו, וכפי שזה נראה עכשיו, למרות כל החשדות לשחיתות המופנים נגדו, סיכוייו להיבחר שוב עולים על אלה של כל מתחריו. גם כראש ממשלה נראה שיש לו הצלחות רבות. מצבה הכלכלי של ישראל נראה יציב וטוב כמו גם מצבה הביטחוני. ובכל זאת אני טוען שביבי הוא אחד מראשי הממשלה הגרועים בהיסטוריה של ישראל! ולא רק זה, עם כל הצלחתו המסחררת כפוליטיקאי, הוא מעולם לא הצליח להגיע למעמד של מנהיג!

מדינת ישראל היא מדינת מהגרים, צעירה יחסית, המנסה לאחד את יהודי העולם שבאו אליה מכל רחבי העולם. באופן טבעי נוצרו עדות לפי ארצות מוצא, וכמה לא מפתיע, יש בעיות של גזענות, עליהן חייבים להתגבר בדרך לאיחוד מחדש של העם. המתחים הם עצומים ותפקידה של כל הנהגה הוא, בין שאר הדברים, לחפש דרכים להפחית את המתחים ולעודד אחדות.

לאורך כל דרכו הפוליטית ביבי עושה בדיוק את ההפך. בכל מדינה יש ויכוחים קשים על דרכה וכמובן שכל ראש ממשלה עומד מול אלה המתנגדים לדרכו. מנהיג אינו נדרש לוותר על דרכו. ההיפך עליו להיאבק עליה מול יריביו. לכן השאלה אינה אם להתווכח ולהיאבק, אלא איך עושים זאת. ביבי לא רק מטפח את הפחד מאויבים ומזרים, הוא מסית נגד מתנגדיו וזורע פירוד של שנאה בעם.

ישראל נמצאת במצב מאוד עדין ובעייתי. המיעוט הפלסטיני, הוא חלק מהעם נגדו היא נלחמת. היחסים הם מאוד בעיתיים וטעונים. כאשר ראש ממשלה ושרים נוספים בממשלתו אינם מחמיצים הזדמנות להסית נגד המיעוט הפלסטיני, הם רק מעודדים את השנאה בין הצדדים בתוך המדינה, הם פוגעים ביכולת שלנו לחיות ביחד.

כאשר ראש הממשלה ושרים בממשלתו מסיתים באופן קבוע נגד השמאל וארגוני שמאל, הרי שהם פוגעים בלכידות הלאומית. כל הדברים האלה בתוספת לחקיקה נגד המיעוט והשמאל, מערערים את הלכידות הלאומית עליה הם מופקדים.

הניסיון להחליש את מערכת המשפט מול הממשלה והכנסת, בתוספת המאמץ להגביל את יכולתם של אנשי השמאל ושאר מתנגדיו הפוליטיים, להופיע ולהשפיע במרחב הציבורי, פוגעים אנושות בדמוקרטיה הישראלית. בהקשר הזה יש לזכור שהדמוקרטיה מאפשרת מאבקים קשים בין תפיסות עולם שונות, ללא אלימות וחילופי שלטון ללא שפיכות דמים.

תחום חשוב נוסף בו ביבי פוגע בלכידות ובחוסן של החברה הישראלית, הוא תחום הכלכלה. מדיניות ההפרטה הקיצונית שלו גורמת לתופעה מסוכנת של הרחבת הפערים הכלכליים בין עשירים לעניים בישראל. צריך לזכור: בזמן ממשלות העבודה, ישראל הייתה במקום השני בשוויון בעולם המערבי. היום היא במקום השני באי-שוויון בעולם המערבי.

ביבי יודע טוב מכל מתחריו, שהשימוש בשנאה ובפחד מקנה כוח אדיר בדרכו להיבחר שוב ושוב בבחירות. ואכן הוא הפוליטיקאי הבחיר ביותר בישראל! הבעיה שדברים אלה בתוספת למדיניות הכלכלית שלו מפלגים את העם. דברים אלה הופכים אותו למנהיג הימין בישראל ומביאים אותו לכס ראש הממשלה, אבל מונעים ממנו מלהיות מנהיג העם. בדיוק דברים אלו מסכנים את ישראל בהרס עצמי מבפנים ומחלישים את עמידותה הביטחונית בפני לחצים מבחוץ.

עמוס גבירץ הוא פעיל שלום וזכויות אדם ומנסה לקדם את רעיונות אי-האלימות

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.