postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הישגי ממשלות הימין החדשות, להעשיר את העשירים ולדפוק את כל האחרים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הישגי ממשלות הימין החדשות, להעשיר את העשירים ולדפוק את כל האחרים

נושאים כלכלת בית, פוליטי ב 8.07.18 0:20

העדפת כסף ולא עבודה, העדפת האחוזון העליון וקיפוח תשעים ותשעת האחרים.  המעשים של ממשלות הימין שאינם נמצאים בתעמולת הבחירות שלהן.  לזכור בבחירות הבאות
מאת: ק. טוכולסקי

בשנתיים האחרונות עדים אנו ללא מעט ניצחונות של מפלגות המקדמות פוליטיקה ימנית בעולם המפותח. אחרי ארצות הברית ב-2016 ועוד לפניה ישראל ב-2015, גם רוסיה, אוסטריה ארגנטינה, בריטניה, הונגריה וצרפת, זכו לממשלות ימין חדשות או  לניצחון מחודש של מפלגות הימין ששלטו בהן כבר. מפלגות הימין הבטיחו להילחם בהגירה, לשפר את המצב הכלכלי ולהרבות בהפגנות של ביטחון והפגנת עוצמה. בפועל מה שכל הממשלות האלה עשו זה להיאבק בעבודה המאורגנת ולהיטיב עם קומץ של טייקונים ואוליגרכים, בעלי תאגידים והון.

במהלך משחקי המונדיאל הודיעה ממשלת רוסיה על העלאת גיל הפנסיה. האמת היא שאין ברירה, בזמן שהממשלה שופכת כסף על שמירת המעמד של אימפריה באמצעות משלחות צבאיות בחול או קניית בני ברית נאמנים במדינות מתפוררות כמו לוב, בזמן שהמדינה המופרטת לעייפה מעשירה קומץ אוליגרכים שחיים חיים של דוכסים גדולים בתקופה הצארית בדקדנטיות מנוונת מוחלטת, לרוב האנשים ולממשלה אין יותר מדי. הנשיא/צאר פוטין וראש השרים שלו מדבייב עשירים כקורח ומוקפים בחבר אוליגרכים אדירי הון, אבל גם לפנסיות העלובות אין כסף אז מקצצים לחלשים, במדינה שגיל התמותה בה של גברים הוא 66, מעלים את גיל הפנסיה ל-65. באוסטריה ממשלת מרכז-ימין קיצוני, שזכתה בבחירות והבטיחה להילחם בהגירה, החליטה כעת על הארכה של שבוע העבודה שם לעד 60 שעות במקום 40 ושל יום העבודה לעד 12 שעות במקום 8, וכל זה במדינה שהאבטלה בה זניחה. בצרפת שבה האבטלה דווקא גבוה ממשלת ה"מרכז" מקדמת פגיעה בכוחם של האיגודים והקלות למעסיקים כדי שיוכלו לפטר בקלות רבה יותר ולהעסיק עובדים בתנאים פחות טובים. בהונגריה הממשלה נבחרה מחדש בקמפיין הסתה נגד פליטים (שלא מגיעים כמעט להונגריה ואלו שמגיעים לא ששים להישאר בה) ונגד ארגוני זכויות אדם, בזמן שראש הממשלה עצמו וחלק לא מבוטל מבכירי מפלגתו חשודים בשחיתות. באופן מפתיע כך היה גם בטורקיה ובישראל בהן בצד רטוריקה לאומנית הסתה נגד מיעוטים ואלימות שלטונית כנגד אזרחים ותושבים, הממשלות קידמו הקלות והטבות מס לאלפיון העליון בזמן שהן פעלו כנגד העבודה המאורגנת והמשק המקומי. בארגנטינה הבטיח הנשיא החדש שלה ימין להילחם בשחיתות. השחיתות חוגגת וגם ההפרטות והטבות המס לבעלי ההון. בבריטניה הממשלה ממשיכה בצנע להמונים ובחלוקת הטבות מס לעשירים.

אין מה לעשות, ממשלות ימין אולי נהנות מתקשורת אוהדת ברמה הגלובלית והמקומית כי התקשורת ה"חופשית", של בעלי ההון דואגת להציג את הימין בצורה חיובית ואת השמאל בצורה נלעגת. ממשלות ימין יודעות לנהל קמפיינים של שנאה, הפחדה והסתה והם עובדים. ממשלות ימין מתעסקות בדברים שמדברים להמוני הבוחרים, ברוב המקרים לא מיישמות גם אותם ומקדמות מדיניות שאף אחד לא מעוניין בה. אם מקרון היה הולך לבחירות בצרפת ואומר, אני אפגע בזכויות העובדים, לא בטוח שזה היה מצליח כמו המסרים המעורפלים שהוא פיזר. אם פוטין היה הולך לבחירות ואומר גיל הפנסיה יעלה, לא בטוח שהוא היה מנצח בשני שליש מהקולות או בכלל. אם ביבי היה הולך לבחירות ואומר אני אתן הנחות מס מפליגות לטייקונים ואפריט שירותים בסיסיים תוך הזנחה של התעשייה והחקלאות והצמחת פערים, זה היה יעיל פחות מקמפיין הבדיחות שהוא ניהל. אותו דבר טרמפ בארצות הברית שהשתלח בוולסטריט ואנשיה בבחירות רק בשביל למנות שלל בכירים מוולסטריט לתפקידי מפתח בממשלו, זה כנראה היה עובד פחות טוב במערכת הבחירות שהוא ניהל.

בכל העולם ממשלות ימין עושות מה שממשלות ימין עושות מאז ומעולם, דואגות לאינטרסים של קומץ בעלי הון תוך כדי זריעת שנאה פילוג ופחד בקרב ה-99%. פה בישראל ובכל מקום אחר, ממשלות ימין מנהלות מדיניות מנשלת שמקלפת מה-99% את מה שהמעמד השלישי השיג במאבקים קשים ומתמשכים מאז המהפכה הצרפתית ועד היום. המאבק באיגודים המקצועיים, בארגוני זכויות האדם, בתפיסות הנאורות והסוציאליזם, יש לו מטרה אחת, להמשיך ולהעביר כוח והון מה-99% לקומץ אוליגרכים וטייקונים. כדאי לזכור את זה בפעם הבאה שהולכים לבחור, לבוחר המקסיקני לדוגמא נדרשו 14 שנים ושני נשיאים אחד מהימין ואחד מהמרכז בכדי להבין שרק נשיא מהשמאל יאבק בשחיתות ויתמוך בחלשים. באוסטריה, בבריטניה, בצרפת, בארגנטינה, בארצות הברית השמאל ובעיקר האיגודים המקצועיים ומפלגות קשורות מנהלים מאבק אופוזיציוני מרשים ונחוש נגד ממשלות הימין, נשאר לנו לקוות שגם בישראל האיגודים ומפלגות השמאל, ישכילו להתעורר ולמצב את עצמם כאלטרנטיבה לשקרים, להסתה ולשחיתות של הימין.

 

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , ,

3 תגובות

 1. אנדרי :

  פוטין נבחר?

  אני לא בטוח אם רוסיה היא דוגמא מתאימה כי בשונה משאר המדינות שהבאת רוסיה היא לא דמוקרטיה.
  למרות שאפילו אם היו בחירות דמוקרטיות ברוסיה פוטין כנראה היה נבחר שוב.

 2. החגב עמד יציב :

  טוכולסקי מתלהם

  טוכולסקי, על סמך מה אתה מתקף את הטענה המאוד מעמיקה, חדשנית ולא מתלהמת כלל "להעשיר את העשירים ולדפוק את כל האחרים"?כאשר יש עדויות רבות לכך שמדינה אשר בוחרת בשוק חופשי ובחירות מיטיבה עם כלל אזרחיה ומעלה את רמת חייהם בעוד שהשודדים הקולקטיביסטים, כדוגמתך, לא הצליחו בכך, כפי שלמדנו בכל דוגמה קיימת מראשית המהפכה התעשייתית.

  מיהו ג'ון גאלט?!

 3. ק. טוכולסקי :

  סטטיסטיקה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.