ארגון עובדים מען – תושבי מזרח ירושלים יקבלו שירות גם במערב העיר

ארגון עובדים מען והמוקד להגנת הפרט עתרו לבג"צ. בעקבות העתירה הודיעה  רשות ההגירה והאוכלוסין כי תושבי מזרח ירושלים יוכלו לקבל שירות גם במערב העיר. להלן הפרטים

מען - התעמרות והשפלה בלשכת התעסוקה בירושלים המזרחית

בעקבות אירוע של התעמרות בדורשת עבודה בלשכת התעסוקה בירושלים המזרחית פונה ארגון העובדים מען להנהלת מחוז ירושלים בלשכת התעסוקה בתלונה כנגד פקיד הלשכה

לקריאה נוספת

בעקבות עתירה לבג"צ של ארגון עובדים מען והמוקד להגנת הפרט, שירות התעסוקה יאפשר לתושבי ירושלים המזרחים לקבל שירות בלשכת התעסוקה במערב העיר.

עד היום התקיימה בירושלים הפרדה בין דורשי העבודה היהודים לבין הפלסטינים תושבי ירושלים המזרחית, אשר טופלו בלשכה נפרדת בוואדי ג'וז.

ביום 21.6.2018 הודיעה המדינה על ביטול ההפרדה. במסגרת תשובתה בהליך הודיעה כי "תושבי מזרח העיר זכאים לקבל שירות מלא בלשכות שירות התעסוקה הפרושות במערב העיר". הודעה זאת שמה קץ לעוול של עשרות שנים.

עוד הודיעה המדינה כי בחודשים הקרובים תיבחן השפעת ההנחיה על תפקוד הלשכות ואיכות השירות הניתן בהן מבחינת התאמת המשאבים אל העלייה הצפויה במספר הפונים והפונות והצורך בתגבור כוח האדם.

עם זאת ההצהרה באה יחד עם הבהרה כי אין אפשרות למעבר של דורש עבודה מלשכה ללשכה לאחר שכבר החל הטיפול בו –וזאת ללא כל הסבר מניח את הדעת.

ארגון מען והמוקד להגנת הפרט דורשים כי לצורך הקטנה מיידית בהיקף התור הבלתי אנושי הקיים בלשכה אשר בוואדי ג'וז תבצע הלשכה העברה יזומה של דורשי ודורשות עבודה המתייצבות בו ללשכה אשר ברחוב יפו במערב העיר, וכי יוקצו לכך פקידים דוברי ערבית אשר יוצבו שם.

תשובת המדינה נתקבלה במסגרת עתירה שהגיש ארגון מען יחד עם המוקד להגנת הפרט ובייצוגה של עורכת הדין עביר ג'ובראן-דכוואר לשיפור תנאי קבלת הקהל במתחם אשר בוואדי ג'וז  במזרח העיר. המתחם מאכלס הן את לשכת האוכלוסין בירושלים המזרחית והן את שירות התעסוקה, ומתקיימים בו תנאי קבלת קהל בלתי אנושיים.

לצד הבשורה שבהודעת המדינה, לא התקבלה תשובה ראויה לפתרון המצב הקשה אשר שורר במקום והדבר נוסף לכישלון המתמשך של המדינה לספק מענה אנושי לתושבי ירושלים המזרחית המגיעים לקבל שירותים בסיסיים כמו רישום אוכלוסין או השמה לעבודה.
יש לספק פתרונות מהותיים וארוכי טווח בהם האפשרות לתושבי ירושלים המזרחית להתייצב בכל לשכת אוכלוסין אחרת ומספר עובדים הולם במזרח ירושלים.

לפרטים נוספים על תשובת המדינה ועל העתירה.

הודעה מאת יואב טמיר, מזכיר סניף ירושלים בארגון מען

Tags: , , , , ,

Leave a Reply