חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המתקפות של נתניהו על התקשורת

נושאים התמונה הגדולה, תקשורת ב 4.06.18 0:59

המתקפות של נתניהו על התקשורת הן התקפות מכוונות שיש להן מטרה

מאת: אמנון פורטוגלי

"נתניהו מתיר את דם העיתונאים". זו היתה הכותרת במאמר בוואלה באוגוסט לפני שנה בעקבות נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת התמיכה בגני התערוכה בתל-אביב.  חלק גדול מנאומו בעצרת הקדיש נתניהו לעיתונאים, לתקשורת, ל'תקשורת השמאלנית'  המייצרת לדבריו fake news.

המתקפות החוזרות ונשנות של נתניהו על התקשורת ואנשי התקשורת מקורן בכך שנתניהו לא אוהב את האמת, ואינו מעוניין בציבור שמקבל מידע אמיתי, כי הצלחת האג'נדה האנטי-דמוקרטית שלו תלויה בשקרים ובהסחות. נתניהו מתעב עיתונאים בעלי אינטגריטי, כי חובתו של עיתונאי טוב היא לומר את האמת ולדווח עליה לציבור. נתניהו הוא אויב האמת, ואין לנו דמוקרטיה בלי אמת.

המתקפות של נתניהו על התקשורת דומות מאוד ואולי באו בעקבות המתקפות של טראמפ על התקשורת האמריקאית. אלו הן התקפות מכוונות שיש להן מטרה.

לזלי סטאל  Lesley Stahl כתבת תוכנית '60 דקות' של CBS  חשפה הערה כנה שנאמרה לה על ידי, אז המועמד לנשיאות, דונאלד טראמפ בשנת 2016.  סטאל אמרה לקבוצת עיתונאים עמיתים בניו יורק ביום שני (ה-21 למאי 2018), כי טראמפ הודה שהתקפותיו העיקריות על אמצעי התקשורת נועדו "להכפיש" את העיתונאים כדי שהציבור לא יאמין לסיפורים שליליים אודותיו.

סטאל היתה כתבת הטלוויזיה הראשונה שראיינה את טראמפ אחרי ניצחון הבחירות שלו. הראיון הנרחב שלהם מול המצלמה לא התעמק ביחסו של טראמפ לעיתונות. אבל ביום שני,  ספרה סטאל כי בפגישה כנה candid, עם טראמפ מוקדם יותר באותה שנה, היא לחצה עליו להסביר את מטח העלבונות שלו כלפי עיתונאים, וטראמפ נתן לה הסבר ברור:
"'אמרתי, 'אתה יודע, זה מתחיל להיות מעייף, למה אתה עושה את זה, אתה עושה את זה שוב ושוב, זה משעמם והגיע הזמן לסיים את זה' ", אמרה סטאל על הבמה לצד ג'ודי וודרוף מתוכנית PBS Newshour'.  הוא [טראמפ] אמר, 'את יודעת למה אני עושה את זה?  אני עושה את זה כדי לפגוע באמינות של כולכם, כדי להכפיש ולהשפיל את כולכם וכך כאשר אתם כותבים סיפורים שליליים עליי, אף אחד לא יאמין לכם." הוא אמר את זה", אמרה סטאל לקהל, והוסיפה,"שימו את זה בראש שלכם לרגע. "

"I said, 'You know, that is getting tired. Why are you doing this? You're doing it over and over. It's boring and it's time to end that,'" Stahl said on stage alongside "PBS Newshour anchor Judy Woodruff.

"He said, 'You know why I do it? I do it to discredit you all and demean you all so when you write negative stories about me, no one will believe you.' He said that," Stahl told the audience, adding, "So, put that in your head for a minute."

Deadline Club Awards 2018 Dinner Conversation with Judy Woodruff and Lesley Stahl

https://www.youtube.com/watch?v=nq6Tt–uAfs

https://news.walla.co.il/item/3088548

אמנון פורטוגלי, מרכז חזן

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. רפי לאופרט :

  אין טוב מהמאמר של פורטוגלי

  בכדי לשכנע כל מי שאיננו מכור לשנאה עיוורת ולתחושת עליונות שאינה יודעת שובעה, שגם נתניהו וגם טראמפ צודקים בהתקפותיהם על התקשורת.
  התקשורת כבר זמן רב איננה מי שמדווח אמת ומביא מידע לציבור, אלא מי שמייצר חדשות-סרק, מפיץ אותן בקנאות כאילו הן האמת, ואינו מוכן או יכול להגן עליהן בטיעונים רציונליים אלא במסעות עליהום המבקשים להשתיק בקורת ואי-הסכמות.
  בטיעונים כאלה אין סיכוי לשכנע את הציבור שהתקשורת ישרה, אובייקטיבית, הוגנת ודוברת אמת.

 2. לקסי :

  אם דברי רפי לאופרט היו נאמרים כמות שהם בדיון משפטי – במקום שהשפה היא אנגלית – פרקליט הצד השני היה טוען:
  I rest my case

 3. ק. טוכולסקי :

  זה התקשורת או השמאל או המיעוטים או בכירי מערכת הביטחון שמתחו עליו ביקורת.
  עוד דבר משותף תמיד לביבי וטראמפ זה האופן הילדותי שבו הם מעולם לא לוקחים אחריות, מעולם לא אומרים וואלה טעיתי. גם כשהם עושים ואומרים דבר והיפוכו. זה תמיד מישהו אחר אשם.
  הקמת תאגיד התקשורת נכפתה על ביבי הוא לא שם לב, אפילו להגיד טעיתי הוא לא מסוגל וזאת דוגמא קטנה. לא טועה, לא מתנצל, זה בעיקר מאוד ילדותי.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.