postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » דוקטרינת ביבי – יתנו שוחד יקבלו הנחות מס

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דוקטרינת ביבי – יתנו שוחד יקבלו הנחות מס

נושאים כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 20.02.18 0:33

הדרך לקבל הנחות מס זה ליצור את הקשרים הנכונים עם מקורבים לשלטון. ותמורת אתנן נכון למשפחת השלטון, גם אפשר לזכות לכאורה בהנחות מס מפליגות. הטבות המס לעשירים הן על חשבון היכולת של המדינה לתת מענה לצרכי אזרחיה ההולכים ודלים

מאת: ק. טוכולסקי

ביום שבו דיווחו כל העיתונים בישראל על התקדמות משמעותית בפרשת 4000 פרשת שוחד מכוערת נוספת בה מעורב ביבי, אמר ביבי בעוד וועידה בחול, הפעם של תאגידים וטייקונים שמוכרים נשק, שאם צריך הוא יוריד את מס החברות לרצפה. בכך סיכם ראש ממשלתנו את הדוקטרינה שלו בצורה יפה. בזמן שכל באי העולם יכלו לקרוא על השחיתות האישית שלו בכלי התקשורת, הציע להם ביבי עוד הנחות מס על חשבון הציבור הישראלי. ישבו בעולם נציגי תאגידי נשק והבינו יפה מאוד מה הדרך לקבל הנחות מס. כל מה שהם צריכים לעשות זה ליצור את הקשרים הנכונים עם מי שעוד נותר בסביבתו של ראש הממשלה, שאינו במעצר, ותמורת אתנן נכון למשפחת השלטון, גם הם יוכלו לזכות לכאורה בהנחות מס מפליגות.

בשנים האחרונות, בזמן שביבי, מקורביו ושריו מורידים את נטל המס על האלפיון העליון וסביבתו הקרובה, הולכות ונצברות נגד אותם אנשים, שמרימים את ידיהם בעד הפחתות המס והטבות המס, עוד ועוד חקירות וחשדות וגם משפטים והרשעות. זה לא התחיל אצל ביבי. בקרב בכירי הימין לדורותיהם יוצאי הליכוד, ישראל ביתנו וש"ס לא חסרות לא הרשעות ולא חקירות בדבר שחיתות. אולמרט, דרעי, הירשזון, בניזרי, מיסזניקוב, בלומנטל, חוגי, שרון כולם באו מהימין, איש מחנה השמאל מרכז האחרון שהורשע, אם אתם שואלים, היה סאלח טריף.

כיום מתנהלות שלל חקירות נגד בכירי השלטון: ביבי, דרעי, כץ, ובנוסף עליהם שוב בכירים בישראל ביתנו. תרבות של שחיתות. וראו איזה פלא, כל האנשים האלה, שבמקרה הטוב נהגו בצורה פסולה מבחינה אתית, והצליחו איכשהו להתעשר ממשכורת של עובדי ציבור ובמקרה הרע לקחו שוחד. כל האנשים האלה, שאיכשהו תמיד מקדמים את האינטרסים של האלפיון העליון בישראל, של תאגידים וטייקונים מקומיים וזרים, כל האנשים הללו שכאשר הם צריכים לסייע לתושבי שכונות מצוקה, הם מסבירים שהכול לא פשוט. אבל כשהם צריכים להעניק הטבות והנחות מס מפליגות לבעלי ממון, הכול פשוט וקל, כולם מהימין. ככה זה עובד, ככה הימין עובד, ככה הוא תמיד עבד וככה הוא גם תמיד יעבוד. מושחת מטבעו,

ההנחה שיש אנשים שחושבים ברצינות, שצריך לתת לקומץ תאגידים וטייקונים את מירב הנכסים ושהם ישלמו עליהם מעט מאוד מסים והם עושים זאת רק כי קראו את ספריה של איין ראנד, היא לא יותר מטמטום. יש קומץ אזוטרי של ליברטיאנים. אבל רוב משרתי ההון הם אנשים שעושים את זה כי יוצא להם מזה משהו. בראש הפירמידה עומדים הטייקונים ובכירי התאגידים, שגורפים משכורות עתק ודיבידנדים שמנים, ומשלמים שוחד בשביל לקבל הנחות והטבות מפליגות. הם קונים פוליטיקאים, מטפחים אותם במשרות מפנקות לפני או אחרי הקריירה הפוליטית, או אפילו בפסקי זמן באמצע, באמצעות מתן משרות פיקטיביות. רוב השחיתות היא לא זו שאנו קוראים עליה כשחיתות בעיתונים, אלא זו שנתפסת ע"י מעצבי דעת הקהל כנורמה. המצב בישראל כל כך חמור והחזירות של משרתי ההון כל כך גדולה שהם כבר לא מוכנים להסתפק בשחיתות שהשיטה הקפיטליסטית נותנת לה לגיטימיות.

אין בושה, ואין מקריות. התקשורת זועקת שוחד והשלטון מבטיח שאפשר להוריד עוד מסים. ככה זה עובד. קנו בכמה מיליונים את הצבעתם הנכונה של אנשי הימין בעלי הרוב בכנסת, וקבלו הנחות של מיליארדים על חשבון הציבור. תנו שוחד ושלמונים, וקבלו מענקים והטבות על חשבון היכולת של המדינה לתת מענים לצרכי אזרחיה ההולכים ודלים.

זוהי המציאות של שלטון הימין בישראל בפרט ובעולם בכלל, של הבחירה באנשים שרצעו אוזנם לשלטון ההון כמו ביבי וחבר מרעיו.

תקציב המדינה הנוכחי על הקיצוצים בשירותים בצד ההטבות לעשירים מוכיח זאת שוב. גם מבצעי ההטבות של רשות המסים, שכל עודפי המס שהיא גובה, הם תוצאה של הנחות מפליגות והטבות אדירות שהמדינה מעניקה לקומץ בעלי הון על חשבוננו. כל הנחה במס באה על חשבוננו, היא לא יוצרת מקומות עבודה, היא לא מעניקה הכנסות למדינה, היא לא משפרת את שכר העובדים. היא רק יוצרת קשיים ביכולת של המדינה לספק שירותים בסיסיים.

דוקטרינת ביבי היא דוקטרינה רפובליקנית אמריקאית פרוטסטנטית טיפוסית, שבה נוכל שאמור להיות רהוט דיבור ובעל חזות של איש מכירות, באמצעות חזרה אין סופית על קלישאות, מרוקן את כיסנו ומעשיר עשירים. וזאת בלי שאנחנו שואלים איך הוא בעצמו בדיוק התעשר. אנחנו כבר משלמים מחיר כבד על שנות שלטונו הארוכות, והמחיר רק ילך ויתפח, בדיוק כמו כיסי העשירים ובניגוד מוחלט לחלק של ה-99% בהון, עד שנתעשת ונחליף לא רק אותו, אלא את הימין בשלטון של שמאל שישרת את האינטרס של מעמד העובדים והנתמכים.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

4 תגובות

 1. רפי לאופרט :

  הי, בני כמה אתם? אינכם יודעים שביבי לא הקים את מדינת-ישראל?

  "מושחתים נמאסתם" הייתה הסיסמה שהעיפה מהשלטון את השמאל בישראל ב- 1977. מוח קטן וזיכרון קצר אינם יתרונות שיש להתפאר בהם!

 2. ק. טוכולסקי :

  הינו גם ב-1992 כשהשתמשו בססמא הזו כדי להעיף את הקרקס של שרון.
  עצוב לראות שלתנועה כמו הליכוד אין יכולת להצמיח לעצמה מנהיג חדש. מה שקורה שם מזכיר בעיקר את שנותיו האחרונות של סטלין.

 3. אברהמי קול :

  ביבי טורח ואלוהים מתבדח

  *ביבי טורח ואלוהים מתבדח.*
  את חקירות המשטרה הוביל המפכ"ל אלשייך אותו מינה ביבי.
  את התביעה המשפטית ניהל היועמ"ש מנדלבליט אותו מינה ביבי.
  את הערעור העליון ידחה השופט אלכס שטיין אותו מינתה אילת שקד.
  כמאמר הנביא – ועצת רשעים תופר.
  🤔😏🤥😢

 4. החגב עמד יציב :

  המסקנה ברורה

  יש לחזק את המגמה והתנועה להקטנת גודלה של הממשלה ונוכחותה בכל היבט בחייו של מר ישראלי.
  כאשר ממשלת ישראל לא תהיה 50% מהתל"ג וכאשר ניתן יהיה לפתוח עסק בלי לעבור 20 פופטיצים שכל אחד מהם יכול לתקוע מקל בגלגל השחיתות תקטן באופן טבעי.

  מיסוי, בחלק מהמקרים, הוא לא יותר מגניבה ושוד
  מיהו ג'ון גאלט?!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.