חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ביבי, ישראל היא לא וילה בג'ונגל

נושאים דעות, כלכלת בית ב 11.02.18 0:04

האם חימום הגזרה בצפון נועד לחפות על פרסום המלצות המשטרה? קל להיגרר אחר הנחה זו, אבל ביבי לא ממש שולט בגזרה. לאורך כל שנות שלטונו של ביבי לא נעשה דבר לקידום שלום במרחב. אין וילות בג'ונגל. מדיניות כושלת וחסרת מעוף בנוגע לסוריה בפרט ולמרחב בכלל, מניבה פירות ביאושים

מאת: ק. טוכולסקי

אין וילות בג'ונגל

קל מאוד להיגרר להנחה שכדי להחביא את הכותרות על המלצת המשטרה ביבי פותח במלחמה, אבל ביבי לא ממש שולט בגזרה, הוא מדינאי קטן ומצביא קטן, וכל הנסיעות בעולם לא ממש מעידות על כך שמישהו לוקח אותו ברצינות. אז כן, יכול להיות שישראל מחממת את הגזרה בשביל שדם יכסה על המלצה לכתב אישום בגין לקיחת שוחד ושלמונים. אבל גם לא פחות סביר, ולמעשה אף יותר, הנה גילינו את האמת המרה שאין וילות בג'ונגל, שמדיניות כושלת פחדנית וחסרת מעוף בנוגע לסוריה בפרט ולמרחב בכלל, מניבה פירות ביאושים.

9 שנים עומד ביבי בראשות ממשלת ישראל ובתשע השנים האלו בזמן שהוא הפריט והפריד, בלל אותנו האחד נגד השני והלך והתעשר באופן אישי, לא ניכר טיפול בבעיות היסוד של מדינת ישראל. הפערים הולכים ומתרחבים, זיהום האוויר, הקרקע והמים נמשך, משאבי הטבע וההון של ישראל הולכים ונשדדים בידי קומץ תאגידים וטייקונים מקומיים ובינלאומיים. והחמור מכל, סוגיית הסכסוך הישראלי-ערבי, ישראלי-פלסטיני אינה מטופלת. 9 שנים שראש הממשלה הכושל ביותר בתולדותינו רועץ אותנו, שולח את בנינו למות במערכות מיותרות בהן הוא גם, במקרה הטוב, לא מנצח ("עמוד ענן"), ובמקרה הרע, מפסיד במחיר דמים כבד ("צוק איתן"), ונאחז בכיסאו, תוך קידום חקיקות עוועים וזריית שנאה בתוככי החברה הישראלית.

מעולם לא עמד בראשותה של מדינת ישראל לאורך זמן כה רב מנהיג כושל כל כך, אדם שמצליח לגרום נזק בכל מה שהוא עושה. ברוב שנות שלטונו הנוכחי שמענו ממנו כמה ישראל היא "וילה בג'ונגל", אי של יציבות מוקף בדם ואש. רק שאין דברים כאלו. לאורך רוב שנות שלטונו לא שקטה הארץ, ובמינונים כאלה ואחרים קיבלנו רקטות בדרום, פצמרים בצפון ופיגועי סכינים וירי במרכז. לאורך כל שנות שלטונו לא נעשה דבר כדי לתרום ליציבות האזור ולקדם תהליכים שבמסגרתם אפשר היה גם לקדם שלום ושלווה במרחב. לא תמכנו מספיק בבני ברית, ולא פעלנו מספיק נגד אויבים. בזמן שממשלתנו העלתה קצף של רהב חסר כיסוי על שפתותיה, לא עשינו דבר כדי למנוע את היום שבו פצמרים בודדים, שזולגים בגבול הצפון, יהפכו למל"טים שחודרים, ולא עשינו דבר כדי שפשיטות חיל-האוויר המיותרות שלנו לא יסתיימו יום אחד בתשובה מדויקת של אש נגד מטוסים.

הרהב הביטחוני, הצילומים עם מנהיגי עולם, צחצוחי החרבות של פוליטיקאים חסרי אחריות, כולם לא ישנו את העובדות. העובדות הן שבמקרה של סוריה ולבנון לא עשינו דבר משמעותי במהלך 6 ומשהו שנים של מלחמת אזרחים. לא עזרנו לאף אחד בצורה משמעותית וצר לי, בית חולים שדה על הגבול, שבו רופאי הצבא מתאמנים בעצם בטיפול בפצועי קרבות, זה לא סיוע משמעותי. לא עשינו שום דבר כדי לסייע לסיום מלחמת האזרחים, לא נקטנו צד, לא הצטרפנו למאמץ הבינלאומי.

מי שכן נקטו צד ונטלו חלק במאמץ קוצרים פירות. איראן יושבת לה בגבול הגולן ויש לה רצף טריטוריאלי לפעילותה נגד ישראל מראש הנקרה ועד חמת גדר. מי שאיפשר לה את זה הייתה ישראל, שבשום רגע נתון לא עשתה צעד נגד אסאד או למענו, מתוך חשיבה שסיום המלחמה האיומה הזו בעזרת איראן ורוסיה עדיף על סיומה בעזרת ישראל. לא עזרנו לכוחות הסונים המתונים ולא לכורדים, לא בחרנו להושיט יד לשלום לצד השני. בקיצור, נקטנו גישה מטופשת, חסרת מעוף ואחריות של "בהצלחה לשני הצדדים", והתעוררנו לגלות שהאיראנים על הגדר והחיזבאללה הפך מארגון טרור לצבא מאומן ולמוד מלחמה.

מי שלא מתערב ולא נוקט עמדה, הוא המפסיד הגדול מכולם. כמו שנאמר בזמנו ביחס לשואה: "מי ששותק לנוכח הרצח, משתף פעולה עם הרוצחים; מי שאינו מגנה את מעשי הרצח, מסכים עמם" ואנחנו שתקנו, הסבנו פנים לאחור. המון ישראלים טובים תרמו כסף, ציוד ומאמץ נגד המלחמה אבל הממשלה שמייצגת אותנו שתקה והעלימה עין. אז הנה הגיעה השעה לשלם את המחיר. אסאד ובני בריתו ניצחו במלחמה ועכשיו הם ניצבים בגבולותינו. הקונספציה כשלה, הם לא מפחדים, הם לא מכירים בגדולתו של ביבי והם גם לא מתעניינים בחקירות שלו. יכול להיות שבגלל מצבו הוא מוכן לשחק לידיהם ולתת להם תמונת ניצחון מול ישראל, כפי שסיפק לחמאס ב-2014 בעזה, אבל הם לא מחכים לו ולא עושים את דברו.

ביבי הוא ראש הממשלה הכושל ביותר בתולדות תקומת ישראל. הנזק שהוא גרם לישראל, ולא רק בשל שחיתותו, אלא בגלל הדברים שהוא מאמין בהם, אדיר. וצריך לשלוח אותו הביתה. אמונת ההבל שלו בקפיטליזם תאצ'ריסטי, או הברית שכרת עם הפשיזם הדתי לאומי, גרועות לא פחות מהשחיתות ותורמות לא פחות ממנה למדיניותו הזוועתית בכל תחום, מהמשך הכיבוש דרך גירוש מבקשי המקלט, תמיכה בטייקונים שודדים והפרטות וכל אשר יעשה.

 

בתמונה: מטוס קרב F-16I סופה של חיל האוויר הישראלי, יום העצמאות 2017

MathKnight and Zachi Evenor  – נוצר על ידי מעלה היצירה

לקוח מויקיפדיה ערך "בוקר הקרבות של 10 בפברואר 2018"

נערך על ידי דליה
תגיות: ,

2 תגובות

 1. רפי לאופרט :

  הגותב חוזר לשיטה: מרבה מלל - מרבה טישטוש

  אפשר לא להסכים עם נתניהו ואפילו לא לאהוב אותו. אבל מדוע דרוש לשם כך "עולם שלם והזוי של עיוותי מציאות"?
  האם קוראיו המושבעים של טוכולסקי זקוקים לסם הרדמה כאשר הם קוראים את מאמריו, בכדי שלא יבינו עד כמה הדברים מנותקים מהמציאות? או, אולי, טוכולסקי הוא לוחם אופייני של המערך הפייק ניוז של מתנגדי נתניהו ובמערך זה, "המרבה בשקרים ובעיתוי מציאות, לדעתם המשוחדת מביא לעולם האוטופיה?!

 2. ק. טוכולסקי :

  ל. רפי אתה אמור להיות משיב לא טרול.
  אמנם בנימוקים שאתה מביא יש לא מעט מן הטרחנות אבל הפעם אפילו לא נימקת. מה הפסיקו לשלם לך לפי מילה ועברו לפי שורת תגובה?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.