הימין מתחמק מעיסוק בתמונה הגדולה

הסתה, עיסוק בזוטות, ספינים הם כלי נשקה של הממשלה בניסיונה לגייס את הרגשות הקמאיים שהיא מטפחת לשם גיוס תמיכה במדיניותה. אנו צריכים ממשלה שתסיים את הכיבוש, שתקלוט מבקשי מקלט ושתדאג לעבודה המאורגנת

מאת: ק. טוכולסקי

בואו נניח לרגע שכל הסודנים והאריתראים שנמצאים בישראל הם לא מבקשי מקלט אלא מהגרי עבודה (וחטאם היחיד הוא שהם לא שילמו אתנן לבעלי חברות כוח אדם שקשורים בשלטון). בואו נניח לרגע שמשפחת תמימי היא סדרת טלוויזיה פלסטינית שמאגדת לתוכה כל שחקן בהיר עור ושיער בגדה במטרה האבק בכיבוש. בואו נניח לרגע שעובדי הנמלים וחברת החשמל מחבלים בחוסנה הכלכלי של מדינת ישראל או שהירוקים למיניהם חוסמים בגופם את הפיתוח הנדרש להתמודדות עם אוכלוסיית ישראל. כל הדברים האלו כמובן אינם נכונים, אבל גם אם נקבל אותם ולו לרגע כפרקליטי השטן בשביל לשאול את השאלה הגדולה, נבין מיד שהטענות השקריות האלה, אותן טוענת ממשלה כושלת נועדו להסיח את דעתנו מהתמונה הגדולה.

התמונה הגדולה היא שמדינת ישראל היא האחרונה במערב בקליטת פליטים. מספר מקבלי מעמד הפליט בישראל עומד על בודדים כל שנה. ועם כל הכבוד להפעלת בית חולים שדה בגבול עם סוריה (תכלס נועד בעיקר לאימון רופאים צבאיים בטיפול בפצועי מלחמה בתנאי שטח, בדיוק כמו שמשלחות הסיוע ההומניטריות שלנו לאזורי אסון נועדו בעיקר לאימון כוחות ההצלה ופיקוד העורף בהכנה לאסונות) אנחנו פשוט לא נותנים מספיק סיוע בזמן שהעולם בשיאו של משבר היסטורי.

באותה מידה גם אם כל בני משפחת תמימי כמו ה"בריידים" או ה"בנדים" אינם באמת בני משפחה אחת, אלא קרקס פלסטיני נודד, שעושה צחוק קברטי מהכיבוש, אין בכך לשנות את העובדה שבשטחי הגדה המערבית/יו"ש מתקיים משטר אפרטהייד של כיבוש. במסגרתו, בהליך איטי אך עקבי של נישול, הכובש הישראלי מנשל, מנצל ורועץ את העם הפלסטיני הכבוש.

התמונה הגדולה היא שלמרות שלפעמים גם אני לא בדיוק מבין מה רוצים עובדי הנמל או חברת החשמל להשיג בצעדים מסוימים, בניגוד מוחלט לממשלת ישראל, עבודתם יעילה והשירות שהם נותנים לציבור בהפעלת הנמלים או באספקת שירותי החשמל יעיל ואיכותי. וכל המטרה של המאבק הממשלתי נגדם הוא לשבור את כוחה של העבודה המאורגנת כדי שיהיה לממשלה יותר קל להפוך את כולנו לעבדים. כך גם הארגונים הירוקים שרואים את החשיבות של שמירה על שטחים פתוחים ובנייה של שכונות שיהיו יותר מסלמאס ושכל מטרת קיומם הוא לאפשר לבנקים וקבלנים למכסם רווחים בצורה צינית.

התמונה הגדולה היא תמיד לרעתה של משלת ישראל וחברי הקואליציה שלה, שתמיד רצים לזוטות ומנפחים כל שטות, בניסיון להתחמק מהעיסוק במהות של הנושאים ובתמונה הגדולה.

גם אם כל המאבק הפלסטיני בכיבוש היה מבוצע באמצעות חברי איגוד השחקנים הפלסטיני, זה לא היה משנה את העובדה שהכיבוש הוא איום ונורא ושיש לסיימו. גם אם כל מי שמבקש מקלט בישראל הוא מהגר עבודה לא חוקי, ישראל לא קולטת שום אדם שהוכר כפליט בידי נציבות הפליטים של האו"ם במסגרת יישוב מחדש או השתתפות בנטל. הרי אוסטרליה לדוגמא שגם היא לא מוכנה לקלוט שום מבקש מקלט שהגיע לאוסטרליה, קולטת מדי שנה אלפי פליטים שהאו"ם הכיר בהם. אנחנו? יוק. זה מוכיח שזאת לא שאלה של מהגרי עבודה/מסתננים וכו', אלא שאלה של חוסר נכונות ורצון לעשות את המעשה המוסרי ולהשתתף בקליטה של פליטים.

גם אם כל הוועדים היו מושחתים ולא יעילים, הרי מאבק בשחיתות לא באמת מזיז לממשלה, שעד כה יותר שרים משריה נחקרים בעבירות שחיתות מאשר יושבי ראש של וועדים גדולים. העבודה המאורגנת היא המגן של העובדים ועל כל מגרעותיה אין להם מגן טוב יותר, בטח לא הממשלה שרק רוצה לפגוע בעובדים ובזכויותיהם. לא סתם מתעסקים דוברי הממשלה שלנו כל העת בזוטות. בפליטות פה של אנשים פרטיים, במחאות לגיטימיות, ככה ההסתה עובדת. ככה עובדת הבריחה מאחריות של ממשלה שמוליכה את ישראל בכל החזיתות אל אסון.

הסתה, עיסוק בזוטות, ספינים הם כלי נשקה של ממשלתנו הכושלת בניסיונה לגייס את הרגשות הקמאיים המכוערים והקטנוניים שהיא מטפחת לשם גיוס תמיכה במדיניותה. מדינת ישאל במצב רע והמצב יהיה רק רע יותר.

את הכיבוש צריך לסיים, מכסות קליטה שנתיות של לפחות 10,000 פליטים צריך לקבל על עצמנו (וגם את החובה להפסיק ליצור פליטים באמצעות מכירת נשק לממשלים מייצרי פליטים באפריקה ואסיה), את העבודה המאורגנת צריך לחזק ועל השטחים הפתוחים צריך לשמור.

ממשלה שתיישם את כל אלו אנחנו צריכים לאחל לעצמנו. לא חסרים עוד תחומים, אבל הגיע הזמן להביט על התמונה הגדולה של מה בונה לנו הימין, כדי שנוכל להחליפו בשלטון ולבנות חברת מופת שבמקביל לעוד כמה דברים חשובים, אינה כובשת, אינה שונאת את הגר אינה רועצת את העובדים ואינה מחסלת את שטחיה הפתוחים.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

5 Responses to “הימין מתחמק מעיסוק בתמונה הגדולה”

 1. נטע הגיב:

  כדי להימנע מסלאמס נחוצה השקעה אדירה בתשתיות העירוניות.
  ר' למשל הערה בקשר להטמנת כבלי החשמל בירושלים*.
  אם אתה מצופף בניה ברחוב חד סטרי שבערים גדולות איננו נחשב ליותר מסמטה אחורית של המסעדות – אתה מיצר סלאמס.
  יש רושם שבעלי הממון מזהים את
  ונסוגים לאחור.
  ירידה במחירים, אולי, אבל התהליך יהרוס מרקמים שכונתיים רבים וזהו חלק מתהליך של יצירת סלאמס.

  ×–×” לא אומר שצריך לבנות בשטחים הפתוחים – גם שם אפשר לקבל בסוף סלאמס.

  ×–×” אומר שללא תכנון ראוי – סלאמס ×–×” מה שמתחיל להתקבל מול ×¢×™× ×™ המשתאה לנוכח האווילות.

  *http://www.blacklabor.org/?p=57198

 2. רפי לאופרט הגיב:

  הממשלה דווקא רואה את התמונה הגדולה ועוסקת בה בהתמדה תוך הישגים לא מבוטלים. עדיין יש מקום לשיפורים, כמובן.
  השמאל הקיצוני עוסק בהמצאתו מחדש ובניסיון לעוות ולשנות את אופייה של המדינה בניגוד לרצון מרבית אזרחיה. מדינת ישראל לא נולדה בכדי להציע ארץ מקלט למבקש עבודה מאריתריאה או מקום אחר באפריקה, וגם לא מאפריקה. היא אינה צריכה לפתור בעיות של כיבוש, במקום שאין כיבוש.
  ישראל ערביי ארץ ישראל הם אויבים ויש לנהוג בהם כבאויבים כל עוד הם מחזיקים ברצונם להילחם בנו ולחסל את מדינת ישראל. כאשר ישנו את עמדותיהם הבסיסיות ויוותרו על תוקפנותם המתמשכת, ניתן יהיה לדון בהסדרים נוחים יותר שלא יחבלו ברעיון יהדותה של ישראל.
  כיום הכיבוש איננו בעיה, אלא מצב שיש להסתגל אליו ולשפר את איכות החיים בו במידת האפשר. מהגרי עבודה הם מסתננים בלתי חוקיים וכאלה יש לגרש מכאן ולהעניש מי שיסרב ללכת או ינסה לחזור.
  כל מי שמסייע לעבריינים גונבי-גבול, הוא עבריין ויש לנקוט נגדו סנקציות השמורות לשכמותו בחוק.
  בכל מקרה, אסור להתבלל מתעמולת- סרק של מיעוט הזוי ולהתאים את סדר היום הלאומי אליה.

 3. ק. טוכולסקי הגיב:

  לאופרט כתבת בקצרה אמנם אבל גם כשאתה מתמצת אתה לא מתייחס לעניין. הממשלה עוסקת בהפרטה ובגזל.
  כל השאר ספינים והתחמקויות מהכישלון המוחלט משלה בכל תחום.

 4. החגב עמד יציב הגיב:

  "לפעמים גם אני לא בדיוק מבין מה רוצים עובדי הנמל או חברת החשמל להשיג בצעדים מסוימים, בניגוד מוחלט לממשלת ישראל, עבודתם יעילה והשירות שהם נותנים לציבור בהפעלת הנמלים או באספקת שירותי החשמל יעיל ואיכותי. "
  המשפט הנ"ל הוא חומר נהדר לסיטקום או למערכון בארץ נהדרת. גם בבריה"מ ביקרו בשנות ה 30 משלחת של אנשי רוח תומכי סוציאליזם והללו דיווחו על "הישגי" בריה"מ ו"איכות החיים" של תושביה.
  ללנין היה שם לתומכי הסוציאליזם במערב- א"ש.
  אין ספק שכלל עובדי הנמלים, הדואר, חברת החשמל וחבריהם יעילים, כולם חרוצים ובראש מעייניהם הדאגה לאזרח 🙂
  לא סתם אני מגיב להגיג המופרך הזה בפורים
  מיהו ג'ון גאלט? כמה אפשר לטמון את הראש בחול?

Leave a Reply