postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » המשמר החברתי בבקשה לכנסת: לא למנות את מיקי זוהר ליו"ר ועדת הכנסת

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המשמר החברתי בבקשה לכנסת: לא למנות את מיקי זוהר ליו"ר ועדת הכנסת

נושאים חדשות, מכתבים ב 23.01.18 0:33

סבב חילופי התפקידים בכנסת עקב עזיבת דוד ביטן את תפקיד יו"ר הקואליצייה ומינויו של ח"כ יואב קיש ליו"ר ועדת הפנים, הותירו את ראשות ועדת-הכנסת פנויה למינויו של ח"כ מיקי זוהר. המשמר החברתי פנה במכתב ליועץ המשפטי של הכנסת בבקשה לא למנות את ח"כ זוהר לתפקיד בשל ניגוד האינטרסים בפעילותו כיו"ר הוועדה לצדק חלוקתי

לכבוד היועץ המשפטי של הכנסת אייל יינון

ברצוננו להתריע על ניגוד אינטרסים חמור בפעילותו של חבר הכנסת מיקי זוהר בשמשו כיו"ר הוועדה לצדק חלוקתי ושוויון חברתי.

ארגון המשמר החברתי עוקב אחרי הדיונים בוועדות הכנסת ומתנדבי הארגון מנהלים מעקב מסודר אחרי פעילותן של וועדות הכנסת השונות. במסגרת זאת, עקבנו גם אחרי דיוני הוועדה לצדק חלוקתי.

מהמעקב שביצענו עולה כי הוועדה קיימה עד כה לא פחות משלושה דיונים שעסקו בנושאי תכנון ובנייה בעיר קריית גת, עירו של ח"כ זוהר, ושניים מהם עסקו בשכונת כרמי גת, שהיא השכונה שבה זוהר רכש נכס, ובתוכנית בנייה שלזוהר עצמו יש, איפוא, אינטרס אישי בקידומה. שמה של השכונה, כרמי גת, הוזכר בפרוטוקול של אחת מהישיבות הללו 21 פעמים, וראש מנהלת השכונה השתתף בה. ניתן לומר שאף שכונה בקריית גת לא זכתה לכזאת התייחסות בוועדה ושנדיר מאוד שהכנסת מקיימת דיונים כל כך אינטנסיביים בקידום תוכנית בנייה בשכונה ספציפית.

יצויין כי לפי תחקיר שפרסם עיתון the marker ח"כ זוהר מושקע בלא פחות חמישה נכסים בכרמי גת. ח"כ זוהר עצמו הודה בקיומו של נכס אחד שהוא מושקע בו בשכונה המתוכננת.

יש לציין שרעייתו של זוהר היא מתווכת נדל"ן באותה שכונה שבה אמורה להתקיים תוכנית הבנייה ומעורבת, איפוא, בתוכנית האמורה. הדיון בקריית גת היה הדיון הראשון שביצעה הוועדה בכלל, ואחד משלושת הדיונים היחידים מכל דיוני הוועדה שהיו לו דיוני המשך (פולו-אפ).

לא זו בלבד שח"כ זוהר לא פסל את עצמו מדיון בתוכנית הבנייה במקום מגוריו, נראה כי הוא דוחף בכל הכוח שהוועדה בראשותו תדון בנושא ותקדם את תוכנית הבנייה. בדיונים אלה נכח גם ראש עיריית קריית גת, אבירם דהרי, שזוהר שימש בעבר תקופה ארוכה כסגנו וממלא מקומו.

כיועצים המשפטיים של הממשלה ושל הכנסת, נבקש לבדוק את כל השאלות הקשות העולות מההתנהלות הזאת: האמנם יש בכלל צורך בקיומה של ועדה בכנסת, שתחום עיסוקה אינו ברור ושיש לה פנאי לעסוק דווקא בתוכנית בנייה ספציפית בעירו של העומד בראשה? האם זוהר הוא הח"כ המתאים לנהל את הוועדה הזאת? האם זוהר אינו צריך להיעדר מדיונים על תוכנית הבנייה? האם לא ראוי להעביר את הדיון בתוכנית לוועדה אחרת, כמו ועדת הפנים שאמורה ממילא לדון בתוכניות בנייה? ובעיקר – האם אין בהתנהלותו של זוהר בפרשה משום ניגוד עניינים חמור, הסותר את הכללים האתיים החלים על חברי כנסת? יתרה מזאת – האם האפשרות שזוהר מנצל, לכאורה, את כוחו וסמכותו כיו"ר ועדה בכנסת לתועלתו הפרטית אינה מהווה חריגה מטוהר המידות, המצריכה בדיקה של הרשויות האמונות על שמירת החוק, ואולי אף חקירה פלילית?

בכבוד ובברכה,

נירית מוסקוביץ', מנכ"ל, ארגון המשמר החברתי;

דפנה פלס, רכזת הפעילות בכנסת של המשמר החברתי.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  אני באמת מנסה להבין את המהות של המשמר החברתי הם תמימים מאוד, הם מכניסים להיסטוריה שורה שתראה שהם אמרו אמרנו לכם?
  מיקי זוהר לא מושחת יותר או פחות מבני בגין, אבי דיכטר, שרן השכל או יואב קיש. כל חברי הכנסת של הליכוד וכל השותפים בקואליציה הזו מושחתים באותה צורה ובאותה מידה.

 2. דליה :

  נראה כי מיקי זוהר עבר את כל הגבולות. הוא יוצא דופן בהתנהלותו בכנסת. מינויו ליו"ר ועדת הכנסת מצטיירת כנקודת שפל לכנסת. ויש מקום לדון בכך. חבל שרק המשמר החברתי מגיב. מה עם ועדת האתיקה של הכנסת?

 3. ק. טוכולסקי :

  הכנסת הנוכחית היא מופת של עליבות. כל הגבולות נשברו ולא בגלל מיקי זוהר אלא בעיקר בגלל ביבי והמריונטה שלו על כס היור.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.