כנס זכויות האדם יתקיים כסדרו ללא משרד החינוך שהיה שותף בארגונו

להלן מכתבה של עו"ד שרון וייס מנכ"לית האגודה לזכויות האזרח בעקבות הוראת שר החינוך לאנשי משרד לא להגיע לכנס שמשרד החינוך שותף בארגונו. בהמשך הודעה על קיום הכנס

מנדלבליט, בטל את הנחיית בנט למנוע השתתפות בכנס לכבוד יום זכויות האדם הבינלאומי

 האגודה לזכויות האזרח שלחה ליועץ המשפטי לממשלה מכתב המבקש ממנו לבטל את הנחיית שר החינוך לאנשי משרדו לא להשתתף ביום העיון שמארגן משרד החינוך עם האגודה לזכויות האזרח מדי שנה לכבוד יום זכויות האדם הבינלאומי. מאחורי יוזמת הביטול עומדת עמותת "אם תרצו"

לקריאה נוספת

מכתב מנכ"לית האגודה לזכויות האזרח

נדהמנו לגלות הערב מפרסומים בתקשורת ששר החינוך נפתלי בנט מבקש לבטל כנס שתוכנן למחר, בשיתוף שלנו עם משרד החינוך ועם מט"ח, בנושא זכויות עובדים. נכון לעכשיו עדיין לא ברור אם הכנס יתקיים או לא, אבל ברור לגמרי שהגענו לשפל חדש ברמיסת זכויות האדם והדמוקרטיה על ידי הממשלה הנוכחית. האיש שאחראי על חינוך ילדינו פועל כשליח של "אם תרצו", תנועה קיצונית שפועלת להרוס את הדמוקרטיה בישראל תוך שימוש ציני בכאבן של משפחות שכולות.

פנינו בדחיפות ליועץ המשפטי לממשלה וביקשנו שיתערב לאלתר לביטול הנחייתו של השר לאנשי משרדו להימנע מלהשתתף בכנס. רק לפני חודשיים הצהיר היועץ המשפטי לממשלה, בתשובה לפנייתנו על רקע ניסיונות דומים של דה-לגיטימציה לארגוני החברה האזרחית, על כמה חשובה בעיניו ההשתתפות של עובדי מדינה בכירים בכנסים ובאירועים כמו זה שאמור להתקיים מחר.

לא שר החינוך, לא "אם תרצו" ולא אף אחד אחר ירתיעו אותנו מלהמשיך ולהגן על זכויות האדם – גם במקרים קשים.

אנחנו שואבים עידוד וכוח מהתמיכה שלכם. א' שלח לנו תרומה בשמה של בתו ע' הלומדת בכיתה א', וכתב לשר החינוך: "שמח לבשר שבזכות פועלך המסור למחיקת אופייה הדמוקרטי של המדינה ורדיפתך את אירגוני זכויות אדם ומתנגדי הכיבוש החלטנו לתרום לאגודה לזכויות האזרח לכבוד פועלם רב השנים לביסוס זכויות האדם והאזרח במדינת ישראל". א"מ כתב לשר: "זכויות עובדים זה נושא חשוב ואני מבקש להפסיק לבטל ימי עיון בנושא".

היום יותר מתמיד, על רקע הנסיון לסתום פיות, הצטרפו אלינו למאבק על דמותה של מדינת ישראל. והעבירו מסר ברור לשר בנט ולחבריו: מי שמבטל כנס על זכויות עובדים בהוראה של "אם תרצו" בגלל שארגון זכויות אדם שותף לכנס – פוגע בדמוקרטיה, ופגיעה כזו לא מקובלת על האזרחיות והאזרחים בישראל ולא תעבור בשתיקה.

שלכם,

שרון אברהם-ויס, עו"ד
מנכ"לית האגודה לזכויות האזרח

כנס זכויות עובדים – האגודה לזכויות האזרח

למרות ניסיונות עיקשים לביטול כנס זכויות עובדים של האגודה לזכויות האזרח בשיתוף משרד החינוך ומט"ח האגודה מודיעה כי הכנס יתקיים כסדרו גם ללא השתתפות משרד החינוך.

הכנס יתקיים היום, 29.11.17, בשעה 14:30 בביה"ס תיכונט, ברח' שושנה פרסיץ 3 בת

מוזמנים להגיע ולהביע תמיכה. עבדנו על הכנס בשותפות מלאה עם המטה לחינוך אזרחי ומטח במשך חודשים ולכן לא ניתן יד למסע הדה לגיטימציה כנגד הארגונים האזרחיים המעזים לבקר את פעילות הממשלה.

אנחנו מזמינים אתכם להפיץ ולקרוא לכל מי שזכויות אדם חשובות לו לבוא ולשמוע על זכויות עובדים ולא לתת יד להשתקה.

Tags: , , , ,

One Response to “כנס זכויות האדם יתקיים כסדרו ללא משרד החינוך שהיה שותף בארגונו”

 1. תגובת רבנים למען זכויות אדם לביטול הכנס הגיב:

  עומדים בסולידריות עם עמיתנו מהאגודה לזכויות האזרח
  על-ידי רבנים למען זכויות האדם
  עומדים בסולידריות עם עמיתנו מהאגודה לזכויות האזרח, למול מסע השמצות מסוכן נגדה, שהשפיע על שר החינוך בנט

  האגודה לזכויות האזרח פרסמה כי נדהמה לגלות אתמול בערב מפרסום בתקשורת כי שר החינוך נפתלי בנט החליט לבטל את השתתפות משרדו בכנס של האגודה בנושא זכויות עובדים, שהתקיים היום. הכנס היה אמור להתקיים בשיתוף פעולה של האגודה עם משרד החינוך ומט"ח לרגל יום זכויות האדם הבינלאומי. השר בנט החליט על הצעד בהמשך לקמפיין במהלכו עלו טענות חריפות כגון שהאגודה מסייעת למחבלים.

  האגודה לזכויות האזרח, היא ארגון חשוב הנאבק על זכויות ברמה העקרונית: גם למי שפשעו וצריכים להיענש בחומרה נקבעו במדינת ישראל זכויות מסויימות בהליך הפלילי; וגם לבני משפחות של מחבלים, שלא פשעו בעצמם, עומדת חפותם. הקפדה על הנורמות בהליך הפלילי איננה תמיכה במעשי פשע או התנגדות לענישה חריפה של הפושעים עצמם. הפרתן של הנורמות שהמדינה עצמה קבעה, היא ערעור כל מערכת הנורמות והזכויות – ערעור שאיש לא יודע היכן ייעצר. הקושי הרגשי בהקפדה על הנורמות הללו כשהנאשמים הם מחבלים מתועבים הוא ברור, אבל דווקא כאן בא לידי מבחן היותן של הנורמות עקרונות יסוד ולא הלכי רוח ציבוריים. השימוש ברטוריקה שמייחסת תמיכה ברוצחים לאגודה לזכויות האזרח גובל בהסתה ולוקח את השיח למקום מסוכן שעלול להוביל לשפיכות דמים, כפי שכבר ארע בעבר. העובדה ששר החינוך משתף עם כך פעולה, חמורה ביותר.
  פורסם באתר של רבנים למען זכויות אדם

Leave a Reply