זהבה גלאון לא שוקלת להתפצל ממרצ

זהבה גלאון יו"ר מרצ מביהירה שאין לה כל כוונה להתפצל ממרצ. להלן ההודעה שפרסמה בעקבות כתבה שפורסמה ב"הארץ" כי במקרה שתפסיד בוועידה, במחנה שלה שוקלים להתפצל ממרצ ולחבור לרשימה המשותפת

אתמול התפרסמה ב"הארץ" כתבה משונה לפיה "במחנה גלאון שוקלים להתפצל ממרצ ולחבור לרשימה המשותפת במקרה שתפסיד בוועידה".

אני לא מאמינה שאני ממש צריכה לכתוב זאת, אבל "במחנה גלאון", שזה מחנה מרצ, לא שוקלים שום דבר. הכתבה מצטטת התכתבות מיילים של אנשים שחלקם במרצ וחלקם בכלל במפלגת העבודה, ומה שהם כותבים ודאי שאינו מייצג אותי. אמרתי את זה כבר עשרות פעמים בעבר, אבל כנראה שזה לא הספיק – אם הוועידה תסרב ללכת למהלך של פריימריז פתוחים, אקבל את הכרעתה ובטח שלא אנסה לפצל את המפלגה שהיתה הבית הפוליטי שלי במשך כל כך הרבה שנים.

החלטתי לצאת למהלך של פריימריז פתוחים בידיעה שזה מסכן את עתידי הפוליטי, ועשיתי את זה כדי לחזק את מרצ, לא כדי לפצל אותה. מרצ היא המחנה שלי, ומה שאנשים כותבים ביניהם באופן פרטי לא מחייב אותי ואתם יודעים מה – אפילו לא מחייב אותם.

אני מבינה שפריימריז פתוחים מפחידים חלק מהאנשים במרצ, אבל באמת שכבר מזמן אני לא זוכרת פוליטיקת ביבים כזו. באמת? להעביר מיילים פרטיים לכתב תוך סילוף דברי הכותבים? לייצר "מחנה גלאון" מארבעה וחצי אנשים ששוחחו ביניהם? לשם הגענו?

בעוד כחודש יהיו בחירות לוועידה. התחייבתי לקבל כל הכרעה שתינתן בה, ואעמוד בדיבורי. אני רק מקווה שעד אז לא נראה עוד עשרים תיאוריות קונספירציה מופרכות מעל דפי העיתון. זה מתחיל להיות מגוחך. אבל רק כדי להיות בטוחים, כמה הבהרות מראש: לא עשיתי יד אחת עם חייזרים כדי לשלוט במוחם של חברי ועידה; לא שתלתי פצצה מלוכלכת במשרדי מרצ; אני לא בצלאל סמוטריץ' בתחפושת מחוכמת; ואני לא הולכת לפצל את מרצ.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

2 Responses to “זהבה גלאון לא שוקלת להתפצל ממרצ”

  1. ק. טוכולסקי הגיב:

    זהבה גלאון הפסידה בבחירות ומאז האנשים שלה עושים כל ספין.
    גם ביבי נוהג להגיד אחרי שחברי הכנסת מטעמו מקדמים הצעות חוק שהוא רוצה שידו לא היתה במעל
    זאת לא הפעם הראשונה שבפוליטיקה פנים מפלגתית גלאון נוקטת בפרקטיקה שלא היתה מביישת את הליכוד.

  2. א. קוריאל הגיב:

    יכול להיות שיש פה עוד ספין מתוחכם, ויכול להיות שזה היה מעין "בלון ניסוי" לבדוק את השטח, אבל מה שחשוב זה ההצהרה של גלאון שאין בכוונתה לפצל את מרצ.

Leave a Reply