משטרת ישראל, פעלי לאיתור נהג שפגע ברכב פרטי

משטרת ישראל אמורה לפעול לאיתור נהג משאית שפגע ברכב פרטי. נראה שאינה עושה זאת. להלן מכתב שנשלח לדוברות המשטרה

התאונה התרחשה בכיכר ליד שער הפרחים בירושלים ביום    25.10.2017 , בשעה 11.30

הרכב הפרטי היה בדיוק בכיכר, כשמשום מקום הופיעה משאית ברוורס ופשוט קרעה את האוטו.

שוטר שהיה במקום העיף מבט והסתלק.

המשטרה לא משתפת את האזרח בהליכים שאמורה להפיק התלונה. יתכן שהתלונה מתויקת לצרכי הביטוח.

דוברת מחוז ירושלים שקיבלה את הסיפור בע"פ כבר לפני ימים רבים, והבטיחה לבדוק ולעדכן, נעלמה פחות או יותר כמו הנהג הפוגע.

הנה המכתב שנשלח לדוברת מחוז ירושלים במשטרת ישראל:

12.11.2017

לכבוד

גלית זיו

דוברת מחוז ירושלים

משטרת ישראל

שלום

הנדון – תאונת דרכים, מס. תיק תלונה …….

כפי שציינתי בשיחתנו בע"פ, מדובר בפגיעת משאית ברכב פרטי של נהג נכה. לנהג הפוגע, לפחות לפי עדותו עצמו - אין ביטוח חובה ואין רשיון בתוקף.

אין ספק שמדובר בעברה ברורה על החוק ונשאלת השאלה – מה עושה המשטרה בעניין ×–×” – האם מחפשים אותו בכלל? האם מתכוונים לתבוע אותו? האם מצאו אותו? האם זכותנו לדעת האם וכיצד מטפלת המשטרה בנדון?.

ב. מאחר שאין דרך לתבוע את הביטוח של ×”× ×”×’ הפוגע ומאחר שכל ההוצאות מושתות על חברת הביטוח של ×”× ×”×’ הנפגע, ומאחר שהרכב הוכרז טוטאלוס ועל ×”× ×”×’ הנפגע לקנות רכב חדש, ומאחר שלא מולאה תקופת ההלוואה העומדת לנכים, ומאחר שחברת הביטוח לא עומדת בכל ההוצאות הנלוות לתאונה – יושת על ×”× ×”×’ הנפגע נזק שעולה על הסכום המקסימלי בתביעות קטנות. כלומר הוא יצטרך לפנות לעו"ד שיגיש תביעה נגד - רוח רפאים.

×’. אם המשטרה לא תמצא את ×”× ×”×’ הפוגע ולא תתבע אותו – איך ימצאו אותו אזרחים מן השורה? כפי שכבר ציינתי בשיחה בע"פ, הזדמן למקום התאונה שוטר, שיכול ×”×™×” בקלות לתפוס את ×”× ×”×’ הפוגע "על חם", ומאחר שידוע שנהגי משאיות רבים נוהגים בניגוד לחוק (מבצעים עבירות, אינם מבוטחים, רשיונות פגי תוקף) – אין נפקא מינא אם היו בתאונה הזאת נפגעים בגוף אם לאו. השוטר, כל שוטר, ×”×™×” צריך לדרוש ניירות.

מישהו העיר לי: "אולי השוטר פחד?" הערה כזו אינה מופרחת כך סתם לאוויר. היא מבוססת על הדימוי (המוצדק או לא) של המשטרה.

ד. לאחר התאונה נמסר לנהג הנפגע מטעם חברת הביטוח שעליו להגיש תלונה במשטרה. הוא נכנס לאתר המשטרה ומצא שם את הטופס המתאים. בהוראות הנלוות נאמר שיש להעביר את הטופס במייל ורק אז לפנות להגשת התלונה באגף התנועה הרלבנטי (ירושלים).

×”× ×”×’ פעל בהתאם אך בהגיעו למחלקת התנועה נאמר לו שזה הכל שטויות ושעליו למלא את הטופס במקום – ידנית. ההתנהלות מול מקבלי התלונה נעשתה בעמידה, בתנאים לא נוחים ועם קושי בשמיעת הצד השני.

ובכן – מילא ×”× ×”×’ מחדש את הטופס (ידנית) וחזר כעבור שבועיים, כפי שנאמר לו, וקיבל העתק התלונה (מודפס!).

וראה ×–×” פלא – הפרט היחיד שהיה לנהג הנפגע על ×”× ×”×’ הפוגע – דהיינו מס' תעודת הזהות של הפוגע, נשמט מהעתק טופס התלונה המודפס שקיבל. בטופס שנשלח במייל המספר ×”×–×” מופיע אבל מי יודע היכן נמצא המייל ×”×–×”. אולי תוכלו למצוא את הטופס  הידני ולבדוק מה קרה. (האם שכח ×”× ×”×’ הנפגע להכניס את המספר בטופס הידני? האם מקבלי הטופס עברו עליו כשנמסר להם כדי לוודא שכל הפרטים האפשריים אכן הוכנסו בטופס? האם בזמן ההדפסה נשמט המספר ×”×–×”?)

קשה  להאמין שהמשטרה יצאה לחפש את הנהג (שאיננו בעל הרכב) בלי פרטים אישיים עליו.

ובכלל קשה  להבין מדוע גדולים כל כך החורים ברשת שמאפשרים לעבריינים לחמוק מידי החוק, שלא לדבר על הנזק שנגרם בכך לנהג הנפגע.

אשמח לקבל התייחסות מפורטת.

× .ב. בבקשה אל תספרו לנו  דברים שאנחנו יודעים. כן במקרה של תאונה ללא צורך בפינוי, שוטרים לא מתערבים, אבל – כל מי ששמע ממני את הסיפור פשוט נחרד (ור' אחת התגובות שציינתי למעלה) – "מה במשטרה הם לא יודעים מה קורה עם × ×”×’×™ המשאיות?".  "מה, צריך באמת פגיעה בגוף כדי לתפוס עבריינים מועדים?" – אלה הן חלק מהתגובות, ומהן אני מבינה שפרסום הסיפור ×”×–×” יעניין רבים.

בברכה

……….. (השם שמור במערכת).

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , ,

2 Responses to “משטרת ישראל, פעלי לאיתור × ×”×’ שפגע ברכב פרטי”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  הנהג שנפגע מנסה לגבות את הוצאותיו מבעל הרכב. פרטיו כפי שנמסרו ע"י המשטרה אינם אומרים עליו דבר. הנהג נבלע בחור השחור שנקרא ירושלים בירת ישראל לנצח.

  התיק סגור.
  אין בו עניין לציבור.
  מי שיהרג במקרה על ידי הנהג הזה בתאונה הבאה שלו, בטוח יהרג בלי שקרא את המכתב שמתפרסם כאן.

  את מי זה מעניין?

 2. […] פנייתי במייל לדוברות מחוז ירושלים (ראו כאן) לא קיבלתי תשובה, ×›×™ אינני עיתונאית והם לא חייבים לענות […]

Leave a Reply