postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הקמת אזורי תעשייה פטרוכימית מזהמת ללא ידיעת התושבים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הקמת אזורי תעשייה פטרוכימית מזהמת ללא ידיעת התושבים

נושאים בריאות ואיכות סביבה, עלו ברשת ב 24.09.17 23:33

כך מקדמים באזור מגידו, זיכרון, חוף הכרמל וברחבי הצפון, אזורי תעשייה פטרוכימיים מזהמים עבור נפט הקונדנסט ממאגר לוויתן- ללא ידיעת תושבי האזור:

מאת: חנה קופרמן

בתמונה- אזור תעשייה חדש המוקם בימים אלו ליד אליקים, בין כביש 6 לעין העמק, רמות מנשה ויישובים נוספים באזור מועצה אזורית מגידו תחת הכותרת התמימה "פארק מדע ותעשייה" .


התכנית – בשטח כ – 550 דונם מספר ג/8415 – שכבה במגירה מאז 2003 ולפתע קודמה לאחר גילוי מאגרי הגז ואושרה לה הרחבה לכ- 1000 דונם! שותפים לה ארבע רשויות: 1. מועצה מקומית מגידו 2. יקנעם 3. דלית אל כרמל 4. עוספייה.
כל תושבי האזור ישנים בשקט כי הם בטוחים שיקום באזור פארק תעשייה ירוק – תוך הוראה מפורשת בהוראות התכנית שלא תאושר כניסתם של "תשלובות כימיות כבדות" אבל…. – משרד התשתיות וראשי הרשויות מקדמים תעשייה פטרוכימית אדירה- מזהמת ונפיצה- לזיקוק נפט הקונדנסט שיוזרם מאסדות ההפקה של לוויתן, כריש, ומאגרים עתידיים – באמצעות פטנט משפטי:
מנהל התכנון קבע בתכנית המתאר תמ"א 37/ח שהטיפול בקונדנסט ייחשב כ"גז" בהליכי הרישוי, וכך ניתן יהיה להקים בתי זיקוק לקונדנסט באזורי תעשייה תמימים כמו במגידו ובאזור התעשייה החדש מול זיכרון – וגם בו ייהנו 4 ראשי רשויות מארנונה ותמלוגים של מיליונים – חוף כרמל, זיכרון, פורידיס וג'אסר עזרקה (על פי תכנית מאושרת מספר: ש- 1479-חכ-100).

ממגידו- צינורות הגז והקונדנסט יוזרמו ליישוב חבר- כמו גם לאלון תבור, ולרחבי הצפון – שם ניתן יהיה להקים מפעלים פטרוכימיים כמו פטריות לאחר הגשם.

בנוסף- סמוך לאזורי התעשייה החדשים במגידו ובזכרון, וליד מתחמי התעשייה הקיימים במפרץ חיפה וביישובי העמק והגליל מקודמת, על פי החלטת ממשלה מאפריל 2017- כמות בלתי נתפסת של כ- 16 תחנת כוח "ירוקות" על גז – תחנות שמזהמות לכאורה פחות מתחנות שעובדת על פחם אבל, גם תחנות שעובדות על גז – מזהמות מאוד ולעתים אף יותר מתחנות כמו אורות רבין, היות והארובות שלהן נמוכות יותר, כך שהחלקיקים המסרטנים הנפלטים, פוגעים באופן מסיבי בתושבים שבסביבתם הקרובה ברדיוס של קילומטרים.

כאן- לינק למסמך בו הוגדר הטיפול בקונדנסט כ"גז":
https://drive.google.com/…/0B2gWtU3xLXOrNjVYbDktQlZWa…/view…
כאן לינק לאתר מנהלת הפארק- בו ניתן לראות שהתכנית הורחבה ל- 1000 דונם (הדבר נעשה בין היתר ע"י הפקעת שטחים ממושב אליקים)
http://www.mevoe-carmel.co.il/

כאן לינק לכתבה בה מנכ"ל ראש הממשלה לשעבר הראל לוקר מכריז: "רשויות מקומיות יקבלו בונוס על הקמת מתקני קליטת גז בשטחן. המפתח להקמת מתקנים לקבלת לגז הוא מתן תמריצים מיוחדים לרשויות מקומיות – אחרת זה לא יעבוד"– וכך, תמורת כסף- ראשי הרשויות מוכרים את בריאות תושבי הארץ, תוך הסתרת תשתיות הענק בשטחן:
https://www.calcalist.co.il/…/arti…/0,7340,L-3565168,00.html

שאו אתנו תפילה שהשנה נצליח לעצור את התכנית המטורפת הזו שמטרתה לפתח את מאגרי הגז ולהקים עבורם תשתיות בהן יופקו כמויות אדירות של דלקים ותזקיקים המיועדים לייצוא בתוך שטח ישראל- תוך הקרבת החיים והבריאות של מאות אלפי אזרחים. חורבן של ממש במדינה כה קטנה, צפופה כשלנו.

ניתן להקים את אסדות הגז 120 ק"מ מהחוף, להכניס לצרכי המשק רק גז נקי ויבש אבל את הקונדנסט המזהם והנפיץ – לייצא ישירות מהמאגרים לשווקים בעולם בלי להקריב את האוכלוסייה והחופים.

פורסם בפייסבוק של חנה קופרמן

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.