postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הוקם מרכז לנפגעי גזענות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הוקם מרכז לנפגעי גזענות

נושאים זכויות אדם, חדשות ב 16.08.17 0:35

המטה למאבק בגזענות והמרכז הרפורמי לדת ומדינה השיקו מוקד סיוע ותיעוד שיילחם בגזענות, יטפל בנפגעים ממנה ויציע להם סיוע משפטי ונפשי

המרכז לנפגעי גזענות

"המרכז לנפגעי גזענות", מוקד מידע, סיוע ותיעוד שיילחם בגזענות בישראל באמצעות העצמת נפגעי גזענות, ויציע ליווי מול הרשויות, סיוע משפטי וסיוע נפשי כדי להקל על הגישה לאוכלוסיות הנפגעות ביותר, הקו החם של המרכז יפעל בחמש שפות: עברית, ערבית, רוסית אמהרית ואנגלית. המאבק בגזענות מחייב הכרות מעמיקה עם אופיה והיקפה ולכן- המרכז יאסוף מידע על פשעי הגזענות ויפיק דוחות מעקב שנתיים שיציעו הבנה מעמיקה יותר של תופעת הגזענות בישראל

עוצרים את הגזענות

לגזענות בישראל פנים רבות: היא יכולה לבוא לידי ביטוי בהסתה – החל בגרפיטי מסית או כמודעה, בהפליה במקום עבודה או במתן שירות  וכלה בהתקפות אלימות. אוכלוסיות מיעוטים רבות סובלות מגזענות – ערבים, יוצאי אתיופיה, דוברי רוסית, מזרחיים, מבקשי מקלט ומהגרי עבודה.

המרכז לנפגעי גזענות מבקש להביט בתמונת המצב הכוללת, תוך שהוא מציע שער וכתובת אחת בחמש שפות  (עברית, ערבית, אנגלית, רוסית ואמהרית). המוקד מיועד  לסייע לנפגעי פשעי גזענות לעמוד על זכויותיהם ולקבל סיוע משפטי ונפשי .

כדי  להילחם בגזענות בישראל באופן מקיף אנו מבקשים להבין את ממדיה ואופיה. איסוף המידע והדיווחים ישמש להכנת דוחות מעקב שנתיים. המרכז פתוח לקבל דיווחים מנפגעי גזענות ומעדי ראיה.

המרכז נפתח רשמית ביום שלישי, 15.8.17.

זירות פעילות: מוקד טלפוני בחמש שפות:  1-700-704-408, מייל stop.racism@ircc.org.il , אתר אינטרנט רב לשוני ודף המרכז בפייסבוק.

המרכז הוא פרי שיתוף פעולה של ארגונים ופעילים רבים. ליוזמת מרכז הרפורמי לדת ומדינה (הזרוע המשפטית- ציבורית של התנועה הרפורמית והמטה למאבק בגזענות הצטרפו, בין השאר, ארגון תמורה שיסייע בהכשרה וייעוץ משפטי לעורכי הדין המלווים, ארגון עו"סים שלום שיפקח על הליווי הנפשי, פסיכואקטיב שסייע בהפנייה למטפלים, ארגון טבקה צדק ושיוויון ליוצאי אתיופיה וארגון מורשתנו הפועל למען דוברי רוסית . רשת הארגונים הנאבקים בגזענות על מופעיה השונים תהיה חלק משמעותי מהמענה הניתן לפונים.

הרבה נועה סתת – מנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה: "המאבק בגזענות הוא חלק מהותי ממחויבותה הדתית של התנועה הרפורמית לתיקון עולם, ולביסוסה  של חברה צודקת, שוויונית, ומוסרית בישראל.  היהדות מחייבת אותנו למאמץ מיוחד להגנה על הזכויות והשוויון המלא של מיעוטים בתוכנו. בהמשך לעבודתנו בעשור האחרון תחת הכותרת "גזענות היא לא היהדות שלי", אנו בתנועה הרפורמית גאים להוביל יחד עם שותפנו את הקמת המרכז, שיהווה את חוד החנית במלחמה בגזענות בישראל. אנו שואבים השראה מהמודל של מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות פגיעה מינית, שבעשרות השנים האחרונות, דרך סיוע פרטני לנפגעים ולנפגעות, הצליחו להביא לשינוי תודעתי וציבורי כולל לגבי אלימות מינית.   השקת מרכז לנפגעי הגזענות היא צעד ראשון במסע ארוך של העצמת נפגעי הגזענות, הנכחת קולותיהם בציבוריות הישראלית, ושינוי האקלים הציבורי המאפשר לגזענות להתקיים בתוכנו."

עו"ד נדאל עותמאן- מנהל המטה למאבק בגזענות ומנהל שותף במרכז לנפגעי גזענות: "מאמצים גדולים מושקעים במאבק בגזענות ולצערנו הגזענות בישראל, הן הממסדית כלפי הציבור והן הגזענות שבין האנשים  הופכת לתופעה שמחייבת אותנו להקים מרכז מיוחד להילחם בה. לצערנו, בישראל 2017 קיימת גזענות – ממסדית ואישית הפוגעת בציבורים גדולים-ערבים, דוברי רוסית, יוצאי אתיופיה, מזרחים ומהגרים ופליטים – המרכז לנפגעי גזענות ייתן סיוע ומענה לכל אלה.

בשנים האחרונות מגיעות למטה למאבק בגזענות עשרות מקרים של נפגעי גזענות ואפליה על רקע גזעני מכל הקהילות מה שחייב את הקמת המרכז לנפגעי גזענות. למרכז גויסו עורכי דין בתחומים השונים שיתנו ייעוץ וייצוג משפטי וכן מומחים לבריאות הנפש ועובדים סוציאליים שבאמצעותם נאפשר תמיכה וליווי אישי לנפגעים. הקמת המרכז מהווה קפיצת מדרגה במאבק בגזענות ותאפשר טיפול בנפגעים בנוסף להרתעה כדי למגר את התופעה.

כמו כן, אנחנו פועלים להרחבת השותפות ושיתופי הפעולה במסגרת המיזם והפרויקט החשוב הזה וקיימת היענות גדולה מצד ארגונים וגורמים שהנושא חשוב להם ונמצא במרכז העשייה והפעילות שלהם."

לפרטים עם היזומה אפשר לפנות ל:

עו"ד נידאל עותמאן: 0547730162

הרבה נועה סתת,מנהל המרכז הרפורמי לדת ומדינה 0547791112

צחי מזומן, מנהל משותף,מרכז סיוע לנפגעי גזענות  0547771928

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    מענין מה יהיה להם להגיד על זה
    http://www.blacklabor.org/?p=59222

    למה נדמה לי שהתשובה ידועה לי מראש?

    🙂

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.