חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אביחי מנדלביט, הזהר – מביבי

נושאים דעות, פוליטי ב 14.08.17 0:32

אירוע התמיכה שארגן יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן לראש הממשלה בנימין נתניהו היה מפגן כוח מתודלק באהבת ההמון לנתניהו, שנועד להבהיר ליועץ המשפטי לממשלה, לפרקליטות ולמשטרה, לא לאפשר מימוש החלטה, שיהיה בה כתב אשמה לנתניהו. הוא מעל החוק

מאת: איתן קלינסקי

גילוי נאות, אני נמנה עם אלו, שכתבו ואף הפגינו יותר מפעם אחת נגד החלטות לא מעטות של מערכות המשפט, אם מדובר נגד חוות דעת של יועץ משפטי או נגד פסקי דין של בתי המשפט. אך מה שקרה בשבוע שעבר במגרשי התערוכה בתל אביב זה לא היה ביטוי מחאה נגד "התקשורת והשמאל שהם אותו דבר", זו לא הייתה מחאה נגד מערכות המשפט. מה שהיה במגרשי התערוכה זה היה מפגן כוח עוצמתי מאיים על מערכת המשפט. זו לא הייתה מחאה כזו או אחרת, שאנו רגילים לה, היה כאן איתות מאיים לעבר היועץ המשפטי, אביחי מנדלביט, הפרקליטות והמשטרה.

מאות אלפי שקלים הושקעו במופע האימים של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. 3.000 איש מכל קצות הארץ גדשו את האולם ובאמצעותם הופנה איום לעבר שרים, שהשתעשעו בתפירת חליפות ובמשך תקופה יותר מדי ארוכה, לטעמו של ראש הממשלה, שתקו ולא רקדו בכל תחנת שידור מזדמן ושרו "היידה ביבי". למעשה כל מילה הופנתה בעיקר לעברו של אדם אחד, העונה לשם אביחי מנדלביט.

אלפים היו בבחינת ניצבים במחזה עוועים במהלכו של טקס פגאני מתודלק באנרגיות משכרות, שנועד להבהיר לאביחי מנדלביט, כי אתנו לא מתעסקים. היא נועדה להבהיר, שהנאספים במגרשי התערוכה נחושים לא לאפשר ממוש החלטה, שיהיה בה כתב אשמה כלפי אלוהינו שעל הארץ – בנימין נתניהו.

הטקס הפגאני נועד להבהיר לאביחי מנדלביט, שאלוהינו שעל הארץ הוא מעל החוק. לכן נשלח המסר, שאהבת ההמון למנהיג היא מעל לכל, היא מעל לחוק. לא המשטרה תחקור, לא הפרקליטות ובוודאי שלא בית המשפט ידונו בממצאים, בהם מעיין בימים אלו היועץ המשפטי. מי שידון בהם ומי שיחרוץ את הדין יהיה אך ורק ההמון, אותו ההמון שהריע לאלילו.

בטקס הפגאני, שנועד להעביר אות אזהרה לאביחי מנדלביט, עשו על הדרך גם  דמוניזציה למי שהוגדר באותו טקס "שמאל ותקשורת אותו דבר". בטקס הזה ניתן הקדימון למערכת הבחירות לכנסת הבאה. טקס, שתודלק באש של סלידה ממערכת המשפט ומהתקשורת, קיים רק אריה דרעי, שהיה באותו שלב, שלב של עיתונות ומערכות אכיפת החוק .

אף לא אחד מאלו, שהתקשורת עוררה כלפיהם שאלות ותהיות, העז לערוך טקסי אימה. להוציא את החריג הראשון – אריה דרעי והאחרון –  זה מה שהתרחש בשבוע האחרון, בו שודרג טקס האימה. חוט מקשר של סלידה ממערכות המשפט והתקשורת יש בין טקס האימה האחרון ובין תומכי אלאור אזריה – טקסי סלידה משלטון החוק.

התקשורת – שמלאה תפקיד חשוב בהתנעת מערכות המשפט לסגור את שערי בתי הכלא לתקופות ארוכות על חייהם של שר אוצר, ראש ממשלה, נשיא מדינה, שר שהיה מנהיג מפלגה, ראשי ערים ועוד – הוצגה במגרשי התערוכה כאויב העם,

התקשורת , שחשפה עיסוק, שלכאורה לא תקין, של עורך דין מקורב לראש הממשלה, ועקב כך היא מעלה תהיות ושאלות – היא עתה האויב של עם ישראל בעיני אלה, שמבקשים לשמור על אלוהיהם שעל הארץ – בנימין נתניהו.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , ,

2 תגובות

 1. רפי לאופרט :

  כמה דברי הבל הזויים אפשר לדחוס למאמר קצר אחד?!

  אם היה מסר כלשהו לפרקליטות וליועץ המשפטי בכנס הליכוד האחרון הוא היה טבעי ופשוט:
  עשו את עבודתכם נאמה והוגנת. אל תניחו לרעשים "הדמוקרטיים" המצוצים מאצבעם של יריבי נתניהו לניע אתם מדרך הישר והחוק.
  לא רק השמאל והעיתונות המגוייסת עבורו עוקבים אחר מעשיכם (ומחדליכם, אם יהיו), גם למטבע זה שני צדדים.
  כל שאר הפירושים – כלאם פאדי.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  כשהתקשורת ביקרה את אולמרט, היא מילאה את תפקידה, ובנימין נתניהו דרש מאולמרט להתפטר כבר בשלבי החקירה הראשונים.

  כיום כשהתקשורת מביאה ממצאים על מנהל משרד התקשורת שמינה שר התקשורת, שהיא מביאה ממצאים על עורך דין מקורב, כשהיא מביאה ממצאים על מתנות היא שמלאנית.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.