חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רחל עזריה מקדמת פתרון לאדמות הכנסייה

נושאים דיור, תכנון ובניה, חדשות ב 13.08.17 23:33

ח"כ רחל עזריה (כולנו) מקדמת פתרונות לבעיית קרקעות הכנסייה בירושלים ובמקומות אחרים שחכירת קק"ל עליהן תסתיים בקרוב. יזמי נדל"ן קנו את הזכויות על הקרקעות. תושבי הדירות התארגנו למנוע העברת הבעלות ליזמים אלה. ח"כ עזריה נרתמה לעזרה

קק"ל חכרה מהכנסייה האורתודוכסית למשך 99 שנים קרקעות עליהן בנויות שכונות במרכז ירושלים ובערים אחרות בארץ. התושבים שמתגוררים בדירות רכשו את דירותיהם על סמך הנחה שקק"ל תחכור ל-99  שנים נוספות. אך קק"ל לא עשתה זאת. במקום זאת יזמי נדל"ן עלומים קנו את הזכויות על הקרקעות הללו. התושבים שהבינו שהבעלות על קרקע דירותיהם תועבר ליזמים אלה, התארגנו נגד וח"כ רחל עזריה נרתמה לסייע להם באמצעות קידום חקיקה בעניין. להלן דבריה של ח"כ רחל עזריה בעניין:

פתרון לאדמות הכנסייה

שכונות שלמות בירושלים ובערים אחרות ברחבי הארץ נמצאות בבעיה גדולה – הדיירים אינם יודעים מה יעלה בגורל בתיהם. למי שלא מכיר, ישנם אלפי דונמים שנקנו בעבר על ידי הכנסייה האורתודוקסית, ומיד לאחר קום המדינה קק"ל וקבוצות אחרות חכרו את הקרקעות ל- 99 שנים עם אופציה להארכה לעוד 99 שנים. התושבים סמכו על קק"ל שיאריכו את החכירה, אך לאחרונה גילינו שקבוצה עלומה של יזמי נדל"ן, שחלקה רשומה באיי הבתולה ובמקלטי מס בחו"ל, קנו את הזכויות של הקרקע מידי הכנסייה. עכשיו התושבים מבינים שבתוך כמה שנים הדירה שלהם, שקנו במיטב כספם, עלולה לעבור לבעלות של אותה קבוצה עלומה.
כשבירושלים גילו את העניין, התושבים התארגנו ופנו לסיעת ירושלמים, סיעתי במועצת העיר.

יזמתי דיון בוועדת הפנים של הכנסת בנושא והגשתי הצעת חוק, עליה חתמו 40 חברי כנסת, במטרה לפתור את הבעיה ואני עובדת כרגע על פתרונות מול הדרגים המקצועיים במשרדי הממשלה.

אז אם אתם גרים ששייכת לכנסייה או שנמצאת בספק מסוים. כתבו לי למייל:[email protected] .

לצפייה ולקריאה נוספת

לכתבה בערוץ 2

על הצעת החוק שמקדמת ח"כ רחל עזריה בעניין ב"כלכליסט"

כתבה של ניר חסון ב"הארץ"

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.