חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משה כחלון, יכול היית למנוע את גירוש המשפחה ממגרש הרוסים

נושאים דיור, תכנון ובניה, עלו ברשת ב 26.07.17 0:32

משפחת לוי פינתה את הבית בו נולד האב במגרש הרוסים בירושלים, לאחר שרשות מקרקעי ישראל הגישה נגדו תביעת פינוי בטענה לא מוצדקת שהוא פלש לבית וגם דרשה ממנו דמי שימוש בסך 1750000 ₪. השר משה כחלון האחראי על הרשות יכול היה למנוע את העוול הזה. להלן השתלשלות האירועים

מחלוצים לפולשים – רשות מקרקעי ישראל מגרשת משפחה שמתגוררת 40 שנה בדירה במגרש הרוסים בירושלים

רשות מקרקעי ישראל מסלקת משפחה שמתגוררת כ-40 שנה בדירה במגרש הרוסים בירושלים באמצעות בית המשפט, בטענה לא מוצדקת של פלישה, ומטילה עליה תשלום דמי שימוש מעל מיליון ושבע מאות ₪. הבת מספרת על כך  

לקריאה נוספת

שר האוצר משה כחלון האחראי על רשות מקרקעי ישראל הצהיר בטקס בליפתא, שם הגיעו הדיירים להסדר עם רשות מקרקעי ישראל ועיריית ירושלים כי יפנו את בתיהם הסמוכים לכביש 1 תמורת פיצוי, כי לא נכון להתייחס אל תושבי ליפתא כאל פולשים. הסוכנות היהודית יישבה אותם בליפתא כשהגיעו לארץ כעולים חדשים. הבנה זו של שר האוצר אינה מונעת ממנו לתת יד לפינויי רשות מקרקעי ישראל באמצעות בית-המשפט בנימוק הלא מוצדק של פלישות במקומות אחרים שגם בהם יושבו משפחות על ידי רשויות המדינה. למרות שהשר כחלון קיבל מכתבים המבקשים ממנו למנוע את פינוי משפחת לוי מביתה במגרש הרוסים באמצעות בית-המשפט ולהגיע להסדר עם רשות מקרקעי ישראל במו"מ מחוץ לכותלי בית המשפט, כחלון לא עשה דבר בעניין. הוא אינו מונע את הכתם הזה של התייחסות ל"חלוצים" כאל "פולשים". להלן תיאור האירועים מאת בת המשפחה, מור. בהמשך מופיע סרטון הממחיש את העוול הגדול שנגרם למשפחה.

חורבן הבית

מאת: מור לוי

אמ:לק;
לפני מספר חודשים כתבתי כי רשות מקרקעי ישראל תובעת את משפחתי בדרישה לפינוי ביתנו ותביעה עבור דמי שימוש. עכשיו זה קורה כאשר תוך כדי בית המשפט מבצע עיוות דין ורשות מקרקעי ישראל מבצעת אפליה ונוהגת בשחיתות (יש שיגידו כהרגלה).

פרק א'
היום פינינו את הבית, כפי שקבעו שני בתי משפט בישראל, עלינו לפנות את הבית. לצערנו, הפסיקה הזאת לוותה בהחלטה שאנחנו פולשים. אני עדיין לא מבינה איך אנשים שחיו כל חייהם באותו הבית, למעשה נולדו לבית הזה, בידיעת הרשויות, נחשבים פולשים, לאחר 63 שנים. אנחנו משפחה ישראלית ממוצעת, ששירתה את המדינה לאורך שנים, שילמה מיסים והיטלים מוניציפליים. היום זה קרה לנו, מחר זה יכול לקרות לכל משפחה שחכרה שטח ממדינת ישראל.
עכשיו, האם אתם שואלים את עצמכם לטובת מה מפנים אותנו? כביש? צורכי ציבור? לא ולא.. לטובת שכונת יוקרה ומלון בוטיק (דומה לזה של אפריקה ישראל שבנו מאחורי הבית שלנו, כפי שאפשר לראות בתמונה). האם מישהו מאיתנו יוכל להרשות לעצמו להתגורר בשכונה החדשה שתוקם? כנראה שלא.. לא מדובר פה בפינוי בינוי, תמ"א 38 או דיור למשתכן. מדובר פה על דירות רפאים נוספות בירושלים לאוכלוסיה הזרה, זורקים תושבים ותיקים, שעברו פה מלחמות ואינתיפאדות לטובת תושבי חוץ שבאים לכאן פעמיים בשנה. שאפו, מדינת ישראל ועיריית ירושלים על קשרי ההון שלטון.

פרק ב'
כרגע מונפת חרב מעל ראשנו, תביעת דמי שימוש ע"ס 1,750,000 מ' ש"ח. הסכום הזה נתבע משני הוריי ושני אחיי הגדולים. חשוב לציין שעל התקופה שהם תובעים אותנו, אחד מהאחים שלי בכלל לא גר בבית. ככה זה כשמגיעים למשפט בישראל, לא חייב ראיות או הוכחות, מספיק שהתובע יהיה גוף חזק מספיק, כמו המדינה (חשוב לציין, שגם בנוגע להיותנו פולשים מעולם לא הובאה הוכחה). עוד מספר דברים על התנהלות הרשות ובית המשפט יחד – לא הוגשו ראיות לבית המשפט ע"י הרשות, זאת הייתה מילה שלהם מול מילה שלנו. כל שאר הדיירים ברחוב פונו וקיבלו פיצוי, לא כך המקרה שלנו. במה אנחנו שונים משאר הדיירים? יש דיירים שפוצו ואפילו לא גרו פה! ואנחנו… אנחנו מקרה אחר. כשהעלנו את הטיעונים הללו בפני הרשות, נאמר לנו ש" כל מקרה נבחן לגופו", האם כך רשות ממשלתית מתנהלת? בוחנת כל מקרה לגופו? או שמא עליה לייצר קריטריונים ומדדים לפינוי תושבים ולמדוד את עצמה? לא בישראל, אולי כן במדינות מערביות.
היום מונה שמאי מבית המשפט שיקבע את הסכום הסופי שאותו נשלם, הדרישה היא שנשלם דמי שימוש עבור כל חודש עד סיום עריכת החוות דעת של השמאי, כלומר, אנחנו צריכים לשלם דמי שימוש גם לאחר שלא נשהה בבית! מאפיה? מאפיה!

פרק ג'
במקביל, אנחנו מגישים עתירה מנהלית שדורשת מרשות מקרקעי ישראל לחשוף את כל ההסכמים שהיו לה עם הדיירים ברחוב והאם הייתה דרישה או באילו מקרים (קיצוניים) יש דרישה לדמי שימוש. כשביקשנו זאת מהרשות התשובה שקיבלנו היא ש"'איננו רואים לנכון להמציא לכם את מסמכים אלו". שקיפות? לרשות ממשלתית? מה פתאום… לכן, הגשנו את העתירה המנהלית, להבין במה חטאנו לעומת שאר הדיירים ברחוב שכן קיבלו פיצוי? אולי בגלל שהתעקשנו לקבל את המגיע לנו ולא התקפלנו? הרי שאר הדיירים היו קשישים, או אנשים שלא גרו כאן. לחלק הראשון אין כוחות נפשיים למלחמה עם רשות ממשלתית ולחלק השני זה בונוס כספי על מבנה נטוש. איתנו מדובר בבית, במשפחה גדולה שחשבה שיש לה כוח בתור אזרחים שווי זכויות. המלחמה הזאת לא הסתיימה, ואנחנו מקווים שכן יש שופטים בירושלים שיראו את עיוות הדין וחוסר הצדק המשווע במקרה שלנו.

מור לוי היא בת המשפחה. הפוסט פורסם בפייסבוק שלה

להלן סרטון המגולל את סיפור משפחת לוי ואת העוול שנגרם לה:

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.