postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » אמנסטי אינטרנשיונל: מודאגים מפגישת נתניהו ואורבאן

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אמנסטי אינטרנשיונל: מודאגים מפגישת נתניהו ואורבאן

נושאים זכויות אדם, חדשות ב 18.07.17 22:05

בהודעה משותפת של סניפי אמנסטי אינטרנשיונל בישראל ובהונגריה הובעה דאגה מפני שיתוף הפעולה בין ראשי הממשלות של ישראל והונגריה וחשש מפני המשך התקפותיהם על ארגוני זכויות אדם בארצותיהם

מאת מערכת עבודה שחורה

סניפי ישראל והונגריה של תנועת זכויות האדם אמנסטי אינטרנשיונל פרסמו הודעה משותפת לקראת פגישתם הצפוייה של ראשי הממשלות ויקטור אורבאן ובנימין נתניהו, בעת ביקורו של ראש הממשלה הישראלי בהונגריה:

בעוד ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו וראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבאן מהדקים את הקשרים בין המדינות, סניפי הונגריה וישראל של אמנסטי אינטרנשיונל מביעים את דאגתם ההדדית מהצטמקות מרחב הפעולה של ארגונים, קבוצות ואינדיבידואלים הפועלים למען זכויות האדם בשתי המדינות.

שני האישים ידועים כמנהיגים המתבססים על עוינות כלפי ערכים אוניברסליים של אנושיות והנורמות שנלוות אליהם, שמבצעים דה-לגיטימציה לקולות המקדמים זכויות אדם ואשר מובילים מסעות הכפשה נגד פעילים וקבוצות; כמו כן שניהם מובילים חקיקה והצעות חוק שמבקשות להגביל את הארגונים הבלתי-ממשלתיים הידועים במאבקם למען הדמוקרטיה, למען זכויות אדם לכל, ואשר דורשים מממשלותיהם לשאת באחריות להפרות זכויות אדם, המעוגנות בדין הבינלאומי. אף על פי שאנחנו שואבים עידוד מהחלטת האיחוד האירופי להעביר מסר עוצמתי להונגריה נגד "חוק העמותות" ההונגרי, אנחנו מוסיפים להיות עדים להרעלת הזירה הציבורית בשתי המדינות בשל השיח המכפיש שהמנהיגים הללו מובילים באמצעות האשמות חסרות בסיס נגד קבוצות הפועלות למען זכויות האדם.

"בפגישתם הצפויה, נתניהו ואורבאן יחליפו לא רק רעיונות וערכים אנטי-דמוקרטיים, אלא גם אמצעים שמכוונים להוצאת ערכים אלו לפועל. למדנו מהתקשורת שאורבאן צפוי לרכוש מערכת גדר ביטחון על מנת למנוע מפליטים ומהגרים כניסה לארצו ולישראל יש ניסיון רב בבניית גדרות וחומות הפרדה בשטחים הפלסטיניים הכבושים. על הארגונים שוחרי הדמוקרטיה בשתי המדינות לעקוב בדאגה אחר שיתוף הפעולה ההולך וגובר בין נתניהו ואורבאן", אמרה מולי מלקאר, מנהלת התוכניות באמנסטי אינטרנשיונל ישראל.

"אנחנו קוראים לשני ראשי הממשלות לשקול מחדש את ביצועיהם בתחום זכויות האדם. אנחנו קוראים להם להימנע ממתקפות פופוליסטיות על זכויות בסיסיות ולשוב ולכבד ולהגן עליהן, לכבד את זכויות האדם של כל בני האדם, ללא קשר להשקפתם הפוליטית, לרבות זכויותיהם של אלו שמשמיעים אמיתות בלתי נוחות על הפרות החוק וזכויות האדם", הוסיפה ג'וליה איוואן, מנהלת אמנסטי אינטרנשיונל הונגריה.

רקע: אמנסטי אינטרנשיונל מסרבת לשתף פעולה עם "חוק העמותות" הדכאני בהונגריה

בסוף חודש יוני הודיעה תנועת זכויות האדם אמנסטי אינטרנשיונל הונגריה כי לא תציית ל"חוק העמותות" ההונגרי החדש ולא תירשם כ"עמותה במימון זר".  ג'וליה איוואן, מנהלת אמנסטי אינטרנשיונל הונגריה, אמרה אז: "אמנסטי אינטרנשיונל מתכוונת להיאבק בחוק הדכאני החדש בבתי המשפט, הן בתוך הונגריה והן בזירה הבינלאומית. אין לנו כל כוונה לציית לחוק הזה עד אשר נמצה את האפיקים המשפטיים הללו. אין לנו צל של ספק שנזכה בעתירות הללו לבתי המשפט ואנו מצפים בכיליון עיניים לפסילת החוק ההרסני הזה ולמחיקתו מספר החוקים. עד אז, אנחנו נוסיף, כמו ארגונים אחרים, להמשיך את עבודתנו ולדרוש מהממשלה לשאת באחריות למעשיה ולהיאבק למען אלו שזכויותיהם נרמסות".

"חוק העמותות" ההונגרי שאושר באחרונה מטיל על עמותה שלא נרשמה במועד כ"גוף במימון זר" את העונשים הבאים: קנס בסך 3,000 אירו, כינוס אסיפה כללית של העמותה בחסות בית המשפט במטרה להשיבה לפעילות על פי החוק, פירוק של העמותה.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.