ה"עבודה" עוד מפלגת מרכז או אלטרנטיבה שמאלית לשלטון הימין?

אם מפלגת העבודה חפצה חיים, היא צריכה לדבר על הרחבת השירותים החברתיים לטובת האזרחים ועל הגדלת ההוצאה הציבורית. אם היא רוצה לחזור להיות אלטרנטיבה לממשלת הימין, היא צריכה לדבר שמאל. עליה לבדל עצמה ממפלגות המרכז. עמיר פרץ הוא המתאים

מאת: ק. טוכולסקי

מפלגת מעמד או עוד מפלגת מרכז, למה חייבים לבחור בעמיר פרץ

האבק במפלגת העבודה התפזר ובמרוץ נותרו שני מועמדים. שניהם לא מייצגים את מה שהיה המיינסטרים של ה"עבודה", הם לא גנרלים לשעבר, הם לא נולדו עם כפית של כסף בפה. הם מייצגים שני קטבים של המפלגה, מצד אחד מהשמאל במפלגה עולה שוב עמיר פרץ, איש האיגודים והעובדים, אלופם של אנשי הפריפריה הגאוגרפית והחברתית, לוחם וותיק בקרב על זכויות העובדים והנתמכים, מהצד השני נציג המרכז, האיש שצנח למפלגה ממפלגת המרכז ימין התורנית ובא להושיע אותה מעצמה. אחד קורץ למצביעי המרכז, שני קורא למצביעי הימין. מי מהם שלא ינצח מפלגת העבודה תשתנה תחתיו. אבל רק אחד מהם הוא מועמד ראוי למפלגה שרואה עצמה כמפלגת שמאל-מרכז, כמפלגת מעמד: עמיר פרץ.

למה לא לבחור בעמיר אני בטוח שיש הרבה סיבות לאנשים, גם אם הם מתיימרים להיות סוציאל-דמוקרטים ,כמו שלי יחימוביץ ובטח ובטח כל מי שלא מתיימרים אפילו להיות סוציאל-דמוקרטים. בסופו של יום השאלה היא מה מפלגת העבודה רוצה להיות ומה היא צריכה להיות כדי להשיב אליה בוחרים ולחזור ולהיות רלבנטית. במבט משווה מהיר ניתן לומר כי אם מפלגת העבודה חפצה חיים, היא צריכה לדבר על שכר ופנסיה, על קצבאות וביטוח סיעוד, על עוד עובדות ועובדים במערכות הבריאות, החינוך והרווחה, על הרחבת השירותים לאזרח וההוצאה הציבורית, על מיסוי הוגן, על איכות חיים וסביבה. שלום ושמירת כבוד מערכת המשפט זה חשוב מאוד, אבל שמאל מנצח בחירות כשהוא שמאל לא כשהוא המפלגה הליברלית. ואת השמאל מייצג עמיר פרץ. שלום ושמירה על מערכת המשפט צריך להבטיח גם, אבל במרכז צריך להעמיד את טובת האזרח על שלל זכויותיו ובהן הזכות לדיור, הזכות לבריאות וסיעוד, הזכות לשכר הוגן ובטיחות וגהות בעבודה, הזכות לאוויר נקי וקיום בכבוד, הזכות להגנה מפני אלימות ושרירות לב ואת כל אלו יכול להבטיח עמיר פרץ.

מי שיעמוד בראשות מפלגת העבודה צריך להגיד בקול רם וברור שהוא ישרת את הרבים ולא את המעטים כמו קורבין בבריטניה, שיגיד שכאשר אנחנו עומדים ביחד שום דבר לא יעצור אותנו, כמו סאנדרס בארצות הברית. שמגיע לנו אזרחי ותושבי הארץ הזאת ליהנות מטובה, לחיות בכבוד ובלי דאגה מהעריסה ועד הקבר. מי שיעמוד בפני הבוחר הישראלי, צריך להציע תקווה לשינוי מעמדי אמיתי ולא עוד מאותו דבר ואת זה יכול לעשות עמיר פרץ.

הבוחר הישראלי לא צריך עוד איש מרכז, עוד פיסניק עם רחמנות, עוד מישהו שבא מלמעלה להראות לנו את האור. עוד נער אוצר ומשרת הון שהתעשר בעצמו ומדבר עלינו בסיסמאות יפות וריקות. בכל העולם הבוחרים דורשים מהאלטרנטיבה להיות מהותית אחרת הם נוטשים. תראו את השמאל מרכז באירופה מה עובר עליו: כשהוא דומה לימין מרכז, כמו בהולנד וצרפת כמו בספרד ואיטליה, הוא נשחק ונמחק. כשהוא לא מתבייש להיות שמאל, כמו בפורטוגל ובריטניה, הוא מתחזק. מפלגת העבודה צריכה להתבדל ממפלגות המרכז, צריכה להבליט את היותה מפלגת מעמד, למען ההמונים ורק כך היא תחזור לשלטון.

מפלגת העבודה אמרה שלום ולא להתראות להרצוגיזם, לרעיון הגוש, להנהגת הגנרלים, אבל היא תחזור להיות מפלגת מעמד ושלטון רק אם המסר שלה יהיה סוציאל-דמוקרטי ואת זה רק עמיר פרץ יוכל לעשות. הבחירה היא בין להיות עוד מפלגת מרכז או להיות מפלגה הרואה לנגד עיניה את האזרח. אל תשלו את עצמכם, את זה רק עמיר פרץ מבקש לעשות.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

3 Responses to “×”"עבודה" עוד מפלגת מרכז או אלטרנטיבה שמאלית לשלטון הימין?”

 1. החגב עמד יציב הגיב:

  מעניין כיצד עברו על מר טוכולסקי הימים האחרונים?
  אני חושב שתוצאות הבחירות במפלגת העבודה מלמדות כמה הדעות אשר מייצג טוכולסקי נמצאות בשוליים הסהרוריים של השמאל,
  בוחרי מפלגת העבודה פעלו בהגיון כאשר העדיפו את אבי גבאי ע"פ עמיר פרץ שכן לאבי גבאי סיכוי גבוה יותר להביא הישג בבחירות עתידיות.
  אבל לשם כך יהיה עליו לדבר בשפה שרלוונטית לאנשים המאמינים כי חירות הפרט ושוק חופשי הם ערכים המאפשרים שגשוג לכלל החברה ויש לכבדם.

  ולשם כל יהיה עליו לדבר בשפה שרלוונטית לאנשים המאמינים כי על מנת להתמודד על הפלסטינאים יש להכיר קודם ברצונם לבטל את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

  ולשם כך יהיה עליו לדבר בשפה הרלוונטית לאנשים המאמינים כי האגודה העותומנית מהווה כוח משחית הפוגע בכלל רבדי החברה הישראלית.

  לסיכום- היה עליו לדבר עם בוחרי מרכז.
  אבל היכן יהיה ביתך האידאולוגי טוכולסקי?

  מיהו ×’'ון גאלט? 🙂

 2. ק. טוכולסקי הגיב:

  היית בחופש?
  בכל מקרה הנה לך עוד מפלגת מרכז
  בהצלחה לכולנו

 3. החגב עמד יציב הגיב:

  לא תופתע לגלות כי אני לא מתפרנס בעבודה באחד הגופים בו יש את מוסד הקביעות הבזוי המונע תמריצים להיות מוכשר וחרוץ ובו ועובד מאוגד הופך למסמר בלי ראש שאינו יעיל ואינו מועיל.

  בכל אופן חזרתי להטריל בחן 🙂
  שיהיה בהצלחה

  החגב

Leave a Reply