מרצ – הצעת גלאון לפריימריס פתוחים לא עברה

ההצעה לפריימריס פתוחים לא עברה את 60% מהקולות כדי לשנות את תקנון המפלגה. הודעת יו"ר המפלגה, ח"כ זהבה גלאון, בעקבות תוצאות הוועידה

אתמול  (2 ביולי) הצביעה ועידת מרצ על סדרת הצעות לשינוי התקנון ושיטת הבחירות במרצ, ובין היתר גם על ההצעה שלי, של אבי דבוש ואורי אופיר לפתוח את המפלגה לפריימריז פתוחים. אף אחת מההצעות לא עברה את סף 60 האחוזים מהקולות שדרוש כדי לשנות את התקנון, אבל זה היה קרוב: כ-44 אחוזים הצביעו בעד המהלך של פריימריז פתוחים, ואני משוכנעת שבוועידה הבאה, באוקטובר, נשיג את הרוב הדרוש.

הצעתו של ירון שור להקמת גוף של 2,000 איש שיבחר את יו"ר המפלגה זכתה ל-23 אחוזים. הצעתה של יפעת סולל לפריימריז חברים עם חישוב אזורי קיבלה 11 אחוזים והצעתם של גבי לסקי, עמיחי גלר ושי אגוזי קיבלה 4 אחוזים. 18 אחוזים התנגדו לכל ההצעות.

שימו לב מה קרה כאן: כשהתחלתי לפני כחצי שנה לדבר על פריימריז פתוחים, סקר בערוץ הכנסת קבע ש-51 אחוזים ממצביעינו תומכים במהלך. בסקר של קמיל פוקס שהתפרסם בשבוע שעבר בוואלה המספר הזה זינק כבר ל-83 אחוזים.  רק 33 אחוזים  מהתומכים שלנו מתנגדים.

זה רוב מוחץ, אבסולוטי, בעד שינוי השיטה והחזרת הכוח לידי תומכי מרצ. הם מבינים שהמהלך הזה הוא לא רק פרוצדורה ויותר מתיקון קוסמטי, אלא בשורה אמיתית. הם מבינים שאין למרצ את הפריבילגיה להישאר מועדון חברים סגור ולסרב לקבל חברים חדשים, ושהיא לא יכולה להרשות לעצמה להתנדנד סביב אחוז החסימה.  אסור לנו להתעלם מהרוב הזה ואסור לנו לזלזל בו. אלו המצביעים שלנו. עמדתם חשובה. אנחנו יכולים להעמיד פנים שזה לא משנה, אבל מפלגה שבזה למצביעיה – מצביעיה יבוזו לה בחזרה.

באוקטובר תיבחר ועידה חדשה למרצ. אני מאמינה שהוועידה הזו תחליט שהגיע הזמן להפנים את הביקורת, להשתנות ולאפשר למרצ להיפתח לקהלים חדשים. אני קוראת לכל מי שהתפקד, לממש את זכותו ולבוא להצביע באוקטובר. עתיד מרצ על הכף.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

3 Responses to “מרצ – הצעת גלאון לפריימריס פתוחים לא עברה”

  1. ק. טוכולסקי הגיב:

    זהבה גלאון נאחזת כמו הרצוג בקרנות המזבח, היא מוכנה לקבור את מרצ העיקר לא לאבד את משרת היו"ר ועוד לסוציאליסט כמו אילן גילאון.

  2. עזרא דלומי הגיב:

    אפשרלומר על מרצ, שאם יש דבר קבוע במצעה, מאז הקמתה, הוא הפרק: רק לא ראש מפלגה סוציאליסט. רק לא קצת אדום בתוך הירוק. בשביל זה מוכנים להשחית את המפלגה בפריימריז פתוחים. פעם ג'ומס ייבא את ביילין כדי למנוע מרן כהן את תפקיד היו"ר, עכשיו גלאון מייבאת את הפריימריז הפתוחים, כדי למנוע מאילן גילאון את תפקיד היו"ר. מפלגת שמאל, עאלק

  3. ק. טוכולסקי הגיב:

    מירצשם בקרוב מאוד מרצ תהיה מפלגת שמאל סוציאליסטית עם אילן בראש ומירצשם שת"פ הדוק עם העבודה של פרץ.

Leave a Reply