postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מה לשלי יחימוביץ אצל אבי גבאי

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מה לשלי יחימוביץ אצל אבי גבאי

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 15.06.17 0:51

מדיניות ההפרטה והגדלת אי-השוויון הם מושאי הביקורת של שלי יחימוביץ בתפקידה כחברת כנסת. על רקע זה צורמת האפשרות שעולה מצד *מקורביה*, כי היא שוקלת לתמוך בגבאי – שעשה הון מהפרטת "בזק" – לראשות מפלגת העבודה

מאת: יוסי שאול

מארק צוקרברג, ממייסדי, נשיא ומנכ"ל פייסבוק, נאם לאחרונה נאום מכונן באוניברסיטת הרווארד. לדבריו, "אם אני יכול להתעשר במיליארדים תוך עשר שנים, ובמקביל יש אלפי סטודנטים שלא מצליחים להחזיר את הלוואות הלימודים שלהם, אז משהו בשיטה הכלכלית לא עובד נכון".

צוקרברג, מולטי-מיליארדר, מצטרף למיליארדרים נוספים שמבינים שהשיטה הכלכלית הנוכחית מגדילה את אי-השוויון. ב"נאום הקלשונים" מתריע-מזהיר המיליארדר ניק הנאוור את חבריו, כי מדינות דמוקרטיות שבהן פערים גדלים יהפכו עד מהרה למדינות משטרה, משום שאחרת לא ניתן יהיה להגן על אי-השוויון ("הקלשונים והלפידים מגיעים; אם לא נפעל להקטנת האי-שוויון, ארה"ב תמשיך ליהפך לחברה פיאודלית במקום להיות חברה קפיטליסטית").

וורן באפט, ביל גייטס ואחרים קוראים למיסוי עשירים ולצמצום אי-השוויון, שלדעתם מהווה את האיום העיקרי על כלכלת העולם. ואצלנו? האם עשירי ישראל מוכנים להכיר בכשלים שהובילו לגידול באי-השוויון? האם הם מסוגלים לזהות שחלק מן העושר שצברו נבע מעיוותים כלכליים ולא רק מכישרון?

אם תשאלו את הח"כ אבי גבאי, המתמודד לראשות העבודה, אין שום בעיה בשיטה הכלכלית שהביאה לצבירת ההון שלו. המסלול של גבאי מקביל לזה של ניר גלעד, יו"ר כיל לשעבר. גבאי החל דרכו במשרד האוצר, משם עבר לחברת בזק הממשלתית בזמן שהייתה עמוק בתוך תהליכי הפרטה, וטיפס בצמרת הניהול שלה. בתפקידיו הניהוליים בבזק נדרש גבאי לפעול גם מול הרגולטור הממשלתי לטובת המונופול: מהפעלת לחץ על מקבלי ההחלטות למנוע שימוש של מתחרים בתשתית של בזק, ועד להתנגדות לניוד מספרים.

הדלת המסתובבת פעלה באופן מושלם. עם סיום תהליך ההפרטה, תשתית קווי הטלפון במדינת ישראל שהייתה בידי הציבור, הועברה למעשה לידי בעלי-שליטה עד שהתגלגלה לידי הטייקון, שאול אלוביץ', המחזיק היום במונופול תקשורת אימתני (הכולל את בזק, וואלה, פלאפון, יס, קווי-זהב ועוד), המשפיע על מקבלי ההחלטות. כמה כוח בידי אדם אחד! אין הבדל בין האופן שבו הועברה בזק לטייקון לבין האופן שבו הועברה כימיקלים-לישראל לאחים עופר. וגבאי שירת את הטייקון נאמנה.

נזכיר עוד, שבזק כחברה פרטית מעולם לא הייתה סוללת קווי-נחושת יקרים לערבה; כי זה לא כלכלי. לו הייתה נותרת בזק חברה ממשלתית, כמנכ"ל, גבאי היה מרוויח שכר חודשי של עשרות-אלפי שקלים בחודש. אך משעברה הפרטה, שכרו של גבאי כמנכ"ל נאמד במאות-אלפי שקלים בחודש (כולל בונוסים), עד שצבר כ-50 מיליון שקלים – כמעט פי 10! רק בגין שלושת חודשי העבודה האחרונים שלו בחברה, קיבל מענק של כ-650 אלף שקלים.

כך בדיוק נוצר אי-שוויון שמגדיל את הפער בין המאיון העליון ל-99% הנותרים: תהליכי ההפרטה יצרו מעמד חדש של מנהלים ובעלי תפקידים ששלשלו הון רב לכיסם. והכול בגין תשתית שהמדינה הקימה, לא בזכות איזה כישרון יוצא דופן.

גבאי וגלעד הם הסיבה שהח"כית שלי יחימוביץ נכנסה לפוליטיקה. היא הבינה עד כמה התהליכים האלה העמיקו את אי-השוויון בישראל, והרימו כמה יזמים ומשפחות מעל כולם, ביניהם הטייקון שאול אלוביץ' שאותו שירת גבאי. בדומה לגלעד, גם גבאי היה למעשה הצינור של תהליכי ההפרטה, ומהם עשה את הונו, ובכל קונסטלציה אפשרית שלי יחימוביץ הייתה מוחה נגדו.

להמשך קריאה

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , ,

3 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  מה שמביא את יחימוביץ (עדיין לא היא היא תודיע משהו באיחור רב אבל כל אנשיה) לתמוך בגבאי הוא מה שהביא את פרץ לתמוך בניסנקורן ולא בה בהסתדרות.
  שני המנהיגים הסוציאלדמוקרטים הבולטים של מפלגת העבודה נכשלו שניהם פעם אחר פעם בשל חוסר יכולתם לשתף פעולה האחד עם השני ולצערי זה עשוי לקרות שוב.
  תמכתי ביחימוביץ להסתדרות, אני תומך בפרץ לראשות העבודה, כל ס"ד רציני שאני מכיר עשה כך, אבל שניהם וזה דופק אותם פעם אחר פעם לא עושים כך. זה עלוב זה עצוב וכולנו משלמים את המחיר.
  יחימוביץ תומכת בגבאי כדי לדפוק את פרץ, בדיוק כפי שהוא תמך בניסנקורן כדי לדפוק אותה. עצוב שאלו המנהיגים העומדים בראש המחנה, אבל זה מה יש כרגע. תכלס מגיע לנו יותר טוב מזה.

 2. מיכאל לינדנבאום :

  טוכולסקי,שלי עדיין לא הודיעה על תמיכה בגבאי

  טוכולסקי,שלי עדיין לא הודיעה על תמיכה בגבאי,נער האוצר שמוכן לכל מעשה נבלה לטובת הטייקונים כדי להתעשר על חשבון הציבור.

  פרץ אכן תמך בנסנקורן כדי כדי לדפוק את שלי.

  אני לא מאמין ששלי מוכנה לפעול האג'נדה הסוציאל-דמוקראטית שהיא בנשמת אפה,אך ורק כדי לדפוק את פרץ.

  זאת פשוט לא תהיה אותה שלי שאנו מכירים מאז 2006 .

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הדעת לא סובלת

  שעמיר פרץ שתמך בניסנקורן [שהצטרף לעבודה בפברואר 2016 ] יתעלם מהשחיתות
  ומהבחירות הלא דמוקרטיות שכל אזרחי ישראל ראו ובלבד ששלי יחימוביץ לא תיבחר.
  ולכן עמיר פרץ לא צריך להיבחר ולהנהיג את מפלגת העבודה ובוודאי לא
  את מדינת ישראל.
  אזרחי ישראל מזהים את ההסתדרות המושחתת עם מפלגת העבודה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.