postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מחסום ווטש – העצרת לציון 50 שנות כיבוש וסימון הקו הירוק

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מחסום ווטש – העצרת לציון 50 שנות כיבוש וסימון הקו הירוק

נושאים דו-קיום, זכויות אדם ב 11.06.17 0:48

כאלף פעילי שמאל סימנו את הקו הירוק לציון 50  שנה לכיבוש ומקיימים עצרת נגד הכיבוש ובעד שלום . בעצרת השתתפו גם ראשי מרצ והרשימה המשותפת הח"כים זהבה גלאון ואיימן עודה

צעדת הקו הירוק במלואת 50 שנה לכיבוש – הציבור מוזמן

מחסום watch, גבעת חביבה ונווה שלום מזמינים אתכם לצעדת הקו הירוק שתתקיים בשני חלקים: ב-8 ביוני ממצפה אילן לגבעת חביבה משעה 14.30, וב-10 ביוני מנווה שלום משעה 16.30

לקריאה נוספת

"התנהלות משטרת ישראל ניזונה מהכיבוש בשטחים ומגיעה מהתנהלות צה"ל בשטחים. המשטרה מתנהלת באופן גזעני כלפי ערבים (ישראלים). רק בשנים האחרונות נהרגו 54 ערבים על ידי משטרת ישראל והיא לא טרחה לחקור אף אחד מהמקרים", כך אמר הערב (מוצ"ש) יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, בנאום שנשא בעצרת "מחזירים את הקו הירוק" ביישוב נווה שלום לרגל 50 שנה לכיבוש. לדברי עודה: "התנהלות המשטרה מושפעת ישירות מההתנהלות בשטחים. מי שידו קלה על ההדק מול אחמד במחסום השטחים עד מהרה ידו קלה על ההדק מול תושבים בכפר קאסם או באום אל חירן. בין הים והנהר יש רוב גדול של פלסטינים וישראלים שרוצים את הפסקת הכיבוש ושלום של שתי מדינות. אנחנו צריכים להפוך את רצונו של הרוב הזה למציאות".

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, שהשתתפה באותו אירוע, אמרה: "המגף שלנו על צווארם של הפלסטינים בשטחים שחיים 50 שנה תחת כיבוש מאיים כעת גם על אזרחי ישראל הערבים. בקואליציה הישראלית אומרים דברים על ערבים שאם מישהו היה אומר על יהודים הוא כבר היה בכלא. רק השבוע אחדים מבכירי הקואליציה חתמו על ספר שקורא לערביי ישראל 'טפילים'. אז מה הפלא שמשטרת ישראל מתייחסת אל דמם של אזרחים ערבים ישראלים כאל זול ושידה קלה על ההדק בכפר קאסם ובאום אל חירן? ולא טורחת להתמודד עם רציחות של ערבים בכפר קאסם? אי אפשר להחזיק עם שלם בלי זכויות ולדרוך עליו בלי שזה יחזור אלינו כאלימות ויתפוצץ לנו בפרצוף".

בכיר הרשות הפלסטינית אשרף אל-עג'רמי אמר באירוע: "אני בא היום כדי להעביר דרישת שלום ממחמוד עבאס והוא מוסר שהוא מתחייב לשלום ולפתרון של שתי המדינות לשני העמים. די להפחדה ולדבר על שלום כעל איום. האם ההתנחלויות הן לא איום קיומי על ישראל ועל הביטחון? מה אתם רוצים? מלחמה? הנצחת הכיבוש והסכסוך? שני העמים צריכים לעבוד קשה כדי למצוא את הפתרון ביחד כדי להביא את השלום. אתם רואים מה קורה באזורנו – בלי שלום לא נגיע ליציבות".

נורה סבה ממחסום watch: "חברות מחסום watch צופות ומדווחות במתרחש בשטחים מזה שנים. הכיבוש הוא שרשרת של עוולות נוראיות. יום אחד הכיבוש יסתיים, המחסומים יוסרו, ואנחנו נשב על המרפסת ונשאל למה היה צריך לחכות כל כך הרבה זמן, כל כך הרבה הרג, כל כך הרבה עצים שנעקרו, כל כך הרבה סבל ופגיעה בחייהם ופרנסתם של אנשים".

מאות מפגינים צעדו במוצ"ש מלטרון לנווה שלום – וואחת אל סאלם, ב"צעדת הקו הירוק" המציינת 50 שנה לכיבוש – בקריאה לסיים את הכיבוש ולכונן את גבולות הקבע של ישראל. במהלך הצעדה, אותה יזמה "מחסום Watch", צבעו הפעילים קטע מהקו הירוק בצבע הירוק, במטרתה להחזירו לתודעה לאחר 50 שנות כיבוש. הצעדה התקיימה פעמיים, בשני מקומות שונים: ביום חמישי התקיים החלק הראשון בו צעדו המפגינים על הקו הירוק סמוך לגבעת חביבה, והיום זהו חלקה האחרון. לאחר הצעדה התקיימה עצרת בהשתתפות כאלף איש נגד הכיבוש בהשתתפות אמנים, ביניהם יונתן שפירא, אמל מרקוס ותאמר נאפר.

במהלך הצעדה ביום חמישי הודיע אבי עופר מקיבוץ מענית, רס"ן במילואים בגולני, כי יפתח מחר בשביתת רעב מול ביתו של נתניהו במחאה על הכיבוש ובדרישה לחתום הסכם שלום עם הפלסטינים "כי אנחנו תקועים כבר 50 שנה במקום".

רעיה ירון, פעילת מחסום watch: "הגענו לכאן כי הגיעו מים עד נפש. ואנחנו קוראות לכמה שיותר אנשים להגיע לירושלים מחר ולתמוך באבי עופר – כי אסור לנו להמשיך כך. כי הכיבוש הורס את הדמוקרטיה, את החברה הישראלית, את המוסר ואת הביטחון ואת הסיכוי לשלום".

סמאח סלאימה, ממארגנות האירוע בנווה שלום – וואחת אל סלאם, אמרה: "מול הייאוש והזעם של חמישים שנות כיבוש, אנחנו יוצרים ויוצרות שותפות שתייצר שלום: ערבים ויהודים, ישראלים ופלסטינים – כי שלום עושים ביחד".

הודעה מאת: תני גולדשטיין והילה אלוני

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.