postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הנשק נגד סירוב ארה"ב להצטרף להסכם פריז – הטלת מיסים ומכסים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הנשק נגד סירוב ארה"ב להצטרף להסכם פריז – הטלת מיסים ומכסים

נושאים בריאות ואיכות סביבה, כלכלת בית ב 4.06.17 23:43

השתלטות הפלוטוקרטיה של אנשי הימין הכלכלי של הממשל הנוכחי מובילה לנסיגת ארה"ב ממחויבויותיה הבינלאומיות. על המדינות החתומות על הסכמי פריז להכליל בהם תוספת כלכלית של חיוב בתשלומי מיסים ומכסים על תוצרתם לייצוא. זה יהיה הנשק נגד בדלנותה של ארה"ב

מאת: ק. טוכולסקי

הגיע הזמן למיסוי עולמי ירוק

פרישתה של ארצות הברית מהסכמי פריז היא ראשית שקיעתה של האימפריה. המעצמה העולמית הראשית ב-26 השנים האחרונות, הולכת ומוותרת על כוחה בזירה הבינלאומית בשורה של חזיתות. השתלטות הפלוטוקרטיה הבוטה והגלויה של אנשי הימין הכלכלי הקיצוני של הממשל הנוכחי, מצרפת מדיניות הורדת מסים הרסנית מנסיגה ממחויבויות בין לאומיות.

אישית אין לי שום דבר נגד ביטול הסכם הסחר שחתמה ארצות הברית עם ארצות מזרח אסיה, הוא היה ניאו ליברלי מרושע, אבל אין ספק שנסיגת ארצות הברית מההסכם שהבטיח לה עליונות במרחב האוקינוס השקט מול סין, מסמל נסיגה של האימפריה ממרחב אחד. החיכוכים הבלתי פוסקים עם נאט"ו וכעת נסיגת ארצות הברית מהסכם פריז מעידים שוב על הצטמצמותה של ארצות הברית בד' אמותיה. היות שאין ריק בגיאו פוליטיקה העולמית סביר להניח שנראה כיצד התנהלות זו של ארצות הברית תביא לעלייתן של מעצמות אחרות, האיחוד האירופאי שיצטרך להסתדר בלי האחות הגדולה מעבר לים, סין בדרום ומזרח אסיה ורוסיה במרכז אסיה ומזרח אירופה, כל אלו יוכלו לתפוס ביתר קלות "מקום תחת השמש". נשאר רק לקוות שמאזן האימה הגרעיני ושאר הנדבכים שמתחזקים שלום בין המעצמות מאז תום מלחמת העולם השנייה, יותירו את המאבקים בין המעצמות בשדה הכלכלי.

המאבק בשדה הכלכלי, שכולל ללא אש חיה את כל המאפיינים של המלחמות מהעבר. האיחוד האירופאי של היום בנוי על העיקרון האכזר והלא מספק של אירופה נכבשה בבנקים ולא בטנקים ויצטרך להשתנות. הקולוניאליזם הכלכלי שמפגינים סין, האיחוד האירופאי ורוסיה בעולם המתפתח, הנדידה של ההון בדמותם של משקיעים זרים, התאגידים הבינלאומיים, כל אלו הם חלק ממלחמה קרה המתנהלת ברמה הלאומית והעל לאומית והסכמי הסחר העולמיים הם חוקי המלחמה החדשה.

הגלובליזציה הכלכלית על כל בעיותיה היא שדה קרב עדיף על שדות הקטל של המלחמה המודרנית והסבל הנגרם ממכונת הניצול המתוחכמת של הקפיטליזם יהיה קל לשינוי מהשוביניזם הלאומני שמוביל למלחמות חמות. במסגרת זו, נסיגתה של ארצות הברית מהסכמי פריז נותנת ליריבותיה של ארצות הברית שנותרות חתומות על ההסכם, שמבינות את חוסר הקיימות של המשך ההסתמכות על אנרגיה לא מתחדשת ומזהמת וגם מבינות את הפוטנציאל לצמיחה הטמון בהשקעה באנרגיות מתחדשות וכן את הפוטנציאל לאוטרקיות בתחום האנרגיה, נשק נגד ארצות הברית. במציאות הקיימת הכנסת הסכמי פריז ומסגרת הסכמי הסחר והטלת מכסים על מי שאינו מחויב למדיניות הסביבתית הגלובלית היא נשק בידיהן של המעצמות שנותרו חתומות על ההסכם.

על המדינות החתומות על הסכמי פריז להוסיף לאמנה הזו תוספת כלכלית פשוטה. מדינות שלא מתחייבות לכבד את ההסכם יחויבו בתשלום מסים, מכסים והיטלים מיוחדים על תוצרתם המיועדת לייצוא.

נושא האקלים הוא רק נושא אחד באמצעותו המדינות הצורכות תוכלנה להשפיע על מדיניות הפנים של מדינות אחרות. אפשר גם להטיל במסגרת הסכמי סחר ביטולים שונים של הגנות והנחות מס ממדינות שמאפשרות עושק של העובדים או שמשטרן אינו דמוקרטי, אבל לנוכח ההתחממות הגלובלית נושא האקלים באמת יכול להיות המגרש בו ינוסה לראשונה להשפיע על מדינה סוררת כמו ארצות הברית, שלא חתומה על שורה של הסכמים בינלאומיים חשובים אחרים כמו אמנת בית הדין הבינלאומי.

הגיע הזמן שכל פלוטוקרט אמריקני מצוי יבין שהתחרות שלו בכלכלה העולמית תפגע כתוצאה מהיכולת של ארצות הברית להתעלם מפגיעתה כמזהמת מספר 1 באקלים העולמי. האמריקאים הם גם יצואני הנשק מספר אחד שמתעלמים מכמות הפליטים שהנשק שלהם מייצר. הם מחממי האקלים הראשיים שמתעלמים מהנזקים שהתחממות האקלים גורמת בעולם. הכיס של הפלוטוקרטיה זה מה שהשלטון בארצות הברית מרגיש דרכו והגיע הזמן לפגוע בו.

הוספת נספח כלכלי של מיסוי להסכמי פריז תהיה הדרך הנכונה להתמודד עם האטימות והיהירות של ארצות הברית ועוד מכה בדרכה למטה של אימפריה שבוחרת לשקוע העיקר שהפלוטוקרטיה שלה תהיה עוד יותר עשירה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

2 תגובות

 1. רפי לאופרט :

  הזויים נשארים הזויים

  עם תמ"ג של 20 טריליון דולר, רוב העולם זקוק לארה"ב יותר משהיא זקוקה לו.
  אין דבר שיחזיר יותר מקומות עבודה לארה"ב, מייקור הייבוא אליה, ותגמול אמריקאי ישמח לעשות זאת בשרות ממשל טראמפ.
  במקום להילחם בארה"ב, שהסתלקותה מתמיכה בארגונים בינלאומיים תביא להתמוטטות רובם, כדאי לשים לב להצעתו של הנשיא לנהל מו"מ לשיפור תנאיה של ארה"ב בהסכם במטרה לשמר את תרומה "לעולם הירוק" שעדיין לא בא לעולם.
  נראה שהרפלקס המותנה של ה"מחרימים בעם" עדיין חזק אצלם מהשכל הישר שאומר שחרם היא חרב פיפיות.

 2. ק. טוכולסקי :

  האמריקאים הולכים להפגע מאוד
  עכשו השאלה היא רק איך
  העולם יזוז קדימה והם ישקעו אחורה עם התמג שלהם שילך ויקטן
  זה מה שמבינים במדינות שבלו על עצמן להמשיך את יישום אמנת פריז.ק

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.