חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עיר עמים – פרס ישראל לראש עמותת אלע"ד הוא פרס לדורסנות לא לתקווה

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 19.04.17 23:25

עיר עמים יוצאת לקמפיין מחאה נגד הענקת פרס ישראל לראש עמותת אלע"ד ביום העצמאות ופרסמה סרטון

פרס ישראל – כבר לא, אלא פרס ההתנחלות

הענקת פרס ישראל על מפעל חיים ליזם ימין קיצוני שמממש את חזון ארץ ישראל השלמה בלב האגן הקדוש לכל הדתות היא כפיית ערכי סקטור "הבית היהודי" על הממלכתיות הישראלית. כך מחבלים בממלכתיותו של פרס ישראל מאת: דליה בלומנפלד

לקריאה נוספת

פרס ישראל על מפעל חיים שיוענק השנה לדוד בארי ראש עמותת אלע"ד הוא עלבון צורב לכל מי שירושלים הוגנת ושוחרת חיים יקרה לו

מה הוא מפעל החיים של דוד בארי שעליו הוא מקבל פרס? מאז הגיעו בארי ואנשיו לסילוואן, הם השליכו משפחות מבתיהם, פגעו בבתים של תושבים והחיים במקום הפכו לחיים של פחד וסכסוך בלתי פוסקים. ילדים בסילוואן גדלים במציאות חסרת רחמים, רבים מהם נפגעו מפעולות המיליציות הפרטיות המלוות את המתנחלים, חוו התנכלויות אלימות, תקריות ירי, מעצרים ואובדן בית. כ-100 משפחות בסילוואן מצויות היום בסכנת פינוי מביתן, כ-200 משפחות בסכנת הריסת הבית, עשרות משפחות אבדו את בתיהן בשל פעולות סילוק יזומות שנקטו מתנחלי סילוואן בסיוע המדינה. בתים רבים אחרים ניזוקו בשל פעולות חפירה ארכיאולוגיות שיזמו אנשי אלע"ד. בארי אחראי למפעל שלדורסנות המדרדר את כולנו למציאות של שנאה והסלמה שאין ממנה מוצא.

מפעל החיים של דוד בארי מלווה במקרים של שקר, זיוף וכוחנות. הדברים שבים ועולים ממסקנות וועדה של משרד המשפטים, מפסיקת בית המשפט, מעדויות של אנשי מקצוע ומהקלטה שבה בארי עצמו מתרברב כיצד הונה בשיטתיות את רשות העתיקות. אנשי רשות הטבע והגנים הודו שנאלצו לא אחת להיכנע לתכתיבים של אנשי אלע"ד בניהול אתר עיר דוד בשל ההתנהלות הכוחנית של בארי ואנשיו.

מפעל החיים של בארי ואנשיו הוא מפעל של ארכיאולוגיה דורסנית – אלע"ד והמדינה משתמשים באתר עיר דוד כדי לדחוק את ההווה של סילוואן ותושביה. במקום להאיר את ההיסטוריה המגוונת של ירושלים, הרחוקה והקרובה, שהיתה מאז ומעולם עשירה ורבת פנים ארכיאולוגיה משמשת בידם כלי למחיקה ודחיקה.

בשם מי ניתן הפרס? וועדת הפרס היתה מורכבת רובה מאנשים פוליטיים ששירתו בלשכותיהם של נתניהו וסער. ירושלים שלהם היא עיר של סכסוך מתמשך שמוליד אלימות ואלימות נגדית במעגל אינסופי של הסלמה.

פורסם באתר עיר עמים

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.