postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » חוק התקשורת החדש – אמצעי להסטת תשומת לב הציבור מחקירות ראש הממשלה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חוק התקשורת החדש – אמצעי להסטת תשומת לב הציבור מחקירות ראש הממשלה

נושאים דעות, משפט ופלילים, תקשורת ב 12.03.17 0:48

חשוב יותר שהתקשורת תעסוק בחקירות ראש-הממשלה ובשחיתות השלטונית, ולא להסיט את תשומת לב הציבור לחוק תקשורת, שהוא עוד אמצעי להסיח את הדעת מחקירות ראש-הממשלה

מאת: ק. טוכולסקי

חוק התקשורת החדש, הספין הקבוע עובד גם הפעם

במה היו צריכים להתעסק עיתונאים בשבוע שעבר, במיוחד לקראת עיתוני ומהדורות סוף השבוע? בחקירות ראש הממשלה. החקירות הולכות ומתהדקות, פרשיות חדשות ומביכות נחשפות, חוסר כשירותו של ביבי לאחוז בתפקיד ציבורי ברורה מהראיות הרבות הנחשפות בשלל פרשיות שחושפות יחסי הון שלטון שוחד ושחיתות. אבל, זאת מדינת ישראל והתקשורת שבה, רובה ככולה אינה ראויה כלל לתואר תקשורת. ביבי, אמן הספינים, בחר בספין השחוק ביותר בספר, וכל התקשורת בהתניה פבלובית, הדבר האחרון שמזכיר, שהיא אמורה להיות כלב השמירה של הדמוקרטיה, משחקת את המשחק שהוא בחר בתנאים שלו ולמען מטרותיו. כך התחלנו את הסופ"ש הארוך של פורים בעיסוק בטיוטת חוק חדשה שנועדה לחזק את שליטת ראש הממשלה בתקשורת.

מעיתונות רצינית, שואפת חיים, עצמאית וחוקרת, היה אפשר לצפות שמה שראשיה, בכירי עיתונאיה, מוליכי דעת הקהל שבה יגידו בתגובה זה: בלוף, ביבי רוצה שלא נעסוק בחקירותיו אלא בעצמנו ולכן אנו נעסוק בחקירות ביבי. אבל זה לא קרה, כל מי שפתח עיתון/מהדורת חדשות/רדיו במהלך הסופ"ש שמע את העיתונאים מתעסקים בעצמם ובאסונם בדיוק כמו שביבי רצה. איש מהם לא עצר רגע וחשב, למה עכשיו? באמת? הם לא מסוגלים להבין שעושים על הגב שלהם עוד סיבוב? הם לא מסוגלים להבין שהדרך היחידה לעצור את החוק המטופש הזה היא לא להתעסק בו, לא לתת לו כותרות ובמה, לא להסיט את אור הזרקורים שלהם מהעובדה שראש ממשלת ישראל מעורב בפרשיות של שוחד וקבלת מתנות שלא כדין? כי אם הם לא מסוגלים, אז באמת לא צריך אותם והם ראויים לחוק הזה.

בואו נניח לרגע שהחוק יעבור, האם איומי הפוליטיקאים ומעורבותם בעבר הצליחה בהשתקת עיתונאים אמיצים? האם הטרור שעשו לקרן נויבך עבד? לא! כי קרן נויבך היא עיתונאית אמתית וחסרת מורא. האם צריך את החוק החדש בשביל להשתולל בגלי צה"ל? האם הפיקוח הישיר של שר החינוך משקיט את תכניות האקטואליה האמיצות וחסרות הרייטינג של החינוכית? התקשורת בישראל גם ככה משרתת את השלטון ואת ההון, ממה יש לה לפחד? איך יכול להיות שבכירי עיתונאי ישראל, נופלים פעם אחר פעם לאותו ספין שקוף? האם הם מבינים שזה ספין ושהם צריכים לשחק את המשחק או שהם פשוט חסרי-הבנה?

המצב של התקשורת בארץ ירוד כבר הרבה זמן. רוב רובם של העיתונאים מביישים את המונח "עיתונאי" ואת המקצוע, רוב כלי התקשורת רוב הזמן גורמים לכלי התקשורת בדיקטטורות להיראות כמו כלים אמינים חסרי מורא ונטולי פניות. ביבי ששקוע עד צווארו בפרשיות שחיתות הולכות ומחמירות מסוגל גם במצבו לגרום לתקשורת להתעלם ממעשיו ולהתעסק במשהו אחר, בקיומה שלה. ולא במובן של התבוננות פנימית עמוקה, שתוביל לחשבון נפש והתאוששות של התקשורת העצמאית, אלא במה שהתקשורת עושה.

במקום להמשיך ולעסוק בשליט עבריין, מושחת וכושל, התקשורת משתפת אתו פעולה ומאפשרת לו להסיט את הזרקור הציבורי מפשעיו לנושא אחר. מזה התקשורת כבר לא תצליח להשתקם, לאף אחד כבר לא ברור מה הצורך בה, ולכל ברור את מי היא משרתת. אני מקווה שבשבוע הקרוב, עיתונאים ופוליטיקאים יתחילו לעסוק ברצינות בצורך להדיח את ראש הממשלה וללכת לבחירות כדי להחליף את השלטון המושחת של הליכוד שבאמת מוכן להוליך אותנו לעוד שפל חדש. חוק התקשורת החדש הוא פשוט ספין מגוחך, ולהתעסק בו זה פשוט עלבון לאינטליגנציה של מי שאמורים להתנגד לשליט הכושל והמושחת בתולדות תקומת ישראל.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    מה זה החוק הזה בכלל?

  2. ק. טוכולסקי :

    עוד ספין, לא כזה קריטי להתמקד בו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.