חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אומרים לנו שיש מס אחר

"קדימה מדע" – מודעת "חבר מביא חבר" למרות העסקת היתר של עובדים

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 7.03.17 0:39

"קדימה מדע" מקבלת ב-2017 ממשרד החינוך יותר מ-45 מיליון ש"ח. ידו של משרד החינוך נדיבה ביותר כלפי "קדימה מדע". זאת, תוך התעלמות מהתלונות הרבות ששלחו הורים לילדים חולים למשרד החינוך. למרות העסקת יתר של מורים ועובדים, החברה פרסמה מודעת "חבר מביא חבר" בדרישה לעובדים נוספים. רשומה שפורסמה בפייסבוק "מאבק לחינוך שווה זכויות לילדים חולים"

"קדימה מדע" – העסקת יתר של מורים בתכנית "שלבים" ואי התאמת מורים לצרכי התלמידים

באתר הפייסבוק "מאבק לחינוך שווה זכויות לילדים חולים" פורסמה רשומה זו המסבירה בעיות בתפקוד חברת "קדימה מדע" הקשורות בילדים החולים בביתם. להלן הרשומה:

לקריאה נוספת

קדימה מדע" האחראית על תכנית "שלבים" האמורה לדאוג לילדים חולים בהשגת מורים, סייעות ומטפלים פארא רפואיים עבורם, קיבלה ממשרד החינוך בשנת 2015 31767770 מיליון ₪ עבור שירות זה. ב-2017 עלה הסכום שהחברה מקבלת ממשרד החינוך בכ-13000000 מיליון ₪ יותר מזה שב-2015. הסכום המוקצב ל-2017 הוא 45168758 מיליון ₪. ידו של משרד החינוך נדיבה ביותר כלפי "קדימה מדע". זאת, תוך התעלמות מהתלונות הרבות ששלחו הורים לילדים חולים למשרד החינוך. כספי ציבור מוענקים לחברה שתלונות ההורים והמורים כלפיה רבות ומגוונות. במקום להגן על זכויותיהם של הילדים החולים, מעדיף משרד החינוך להיות סלחני כלפי ההתנהלות הלא ראויה של "קדימה מדע" כלפי מקבלי שירותיה.

אל האחראית מהאגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך מול "קדימה מדע" דווח כי ילד חולה שזכאי ל-40 שעות סייעת שבועיות מטעם החברה, אינו מקבל את השעות. "קדימה מדע" הסתירה מידע זה מההורים ולא דאגה שיקבל את מה שמגיע לו. תגובתה של האחראית במשרד החינוך היה: "מה קרה? הם טעו. אז מותר להם לטעות."

ההתנהלות הסלחנית הזו כלפי "קדימה מדע" מתחילה בראש האגף לחינוך מיוחד רחל אברמזון וממשיכה בעובדים באגף. במקום לפקח ולדאוג שהילדים החולים יקבלו את המגיע להם, משרד החינוך מעביר לה הרבה כסף, אך אינו דואג לשירות איכותי לתלמידים חולים. נראה כי ילדים חולים רבים שוהים בביתם ללא טיפול במקום לקבל שירות מ"קדימה מדע". לאחראית במשרד החינוך מול "קדימה מדע " אין תלונות על כך. לדידה, "הורים לילדים חולים מעדיפים את הילדים שלהם לידם במקום שילכו לבית-הספר". אמירה חמורה זו מעידה על אטימות ועל אי הבנת מצוקתם של הורים לילדים חולים, שנאבקים נגד מחלות ילדיהם ורוצים שילדיהם החולים ילמדו ככל ילד רגיל.

ומה שגרוע יותר הוא שנראה כי האחראית באגף לחינוך מיוחד מול "קדימה מדע" אינה יודעת כי חוק חינוך מיוחד חל עד גיל 21, ואמרה כי נער בן 18 לא צריך לקבל אישור על טיפולים פארא רפואיים. בגיל כזה, לדידה לא צריך טיפולים כאלה. הוא גדול. זאת, במקום לנסות לסייע לאם המשלמת באופן פרטי עבור טיפולים כאלה לבנה. הורים לילדים חולים סובלים ממצוקות רבות כולל מצוקה כספית. האחראית באגף לחינוך מיוחד מול "קדימה מדע" אינה מגלה הבנה לכך. מצידה שההורים ישלמו מהכסף הפרטי שאין להם. והנה אותו אגף לחינוך מיוחד, ואותה אחראית יחד עם יו"ר האגף לחינוך מיוחד, מתירות לחברה הזכיינית לקבל ממשרד החינוך מיליוני שקלים מכספי הציבור.

השירות שמעניקה "קדימה מדע" לילדים החולים ולמורים, לסייעות ולמטפלים, הוא לא איכותי בלשון המעטה. ועדת החינוך עסקה בבעיה של העסקת יתר של מורים בתכנית "שלבים" ב-14 בדצמבר 2016. המורים התאגדו במסגרת "כוח לעובדים" כדי לדאוג לתנאי העסקתם. בדיון נחשף כי מורים רבים יושבים בבית ללא תעסוקה, זאת בשעה שקדימה מדע מעסיקה למעלה מ-150 מורים מכפי הנדרש בתנאי המכרז. חשיפה זו אינה מונעת מ"קדימה מדע" להמשיך להתנהל בצורה נלוזה זו. לאחרונה פרסמה מודעה שנושאה "חבר מביא חבר". המודעה מציעה לכל עובד שיביא חבר תלושים בסך 500 ₪. זאת עד 9 במרץ 2017.

ומשרד החינוך אינו מבטל את הזכיינות לשירות לקוי ולא מקצועי זה.

קדימה מדע חבר מביא חבר

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. נחמה :

    מיהם אותה "נציגות הורים" מסתורית?

    לנו יש ילדים המקבלים שירותים מעולים מקדימה מדע ואני תמהה שוב עמו בפוסטים אחרים מי הסמיך "נציגות הורים"? מי בחר אותם? מה שמותיהם? מתי התכנסו? האם אין להם קשר במקרה עם העמותה האפלה "תללים" שהתעמרה בנו במשך שנים?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.