postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » השביתה בירושלים – תודה לנירון ברקת על האזהרה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

השביתה בירושלים – תודה לנירון ברקת על האזהרה

נושאים דעות, שיכון ושלטון מקומי ב 1.02.17 1:08

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, השבית את שירותי-העיר לאחר שלא קיבל ממשרד האוצר את התקציב שדרש. התנהלותו בעיר היא תמרור אזהרה לדרך בה יתנהל במדינה

מאת: ק. טוכולסקי

פוליטיקאים רבים בעולם, מגיעים לתפקידים חשובים ורמים בלי ניסיון משמעותי שמאפשר לאנשים לבחון אותם. ראשי ממשלת בריטניה האחרונים דיויד קמרון או טוני בלייר לדוגמא, היו חברי פרלמנט לפני שנבחרו לתפקידם ורק במיעוטם היו לפני כן שרים או ראשי עיר. ניסיון הוא לא בהכרח דבר נדרש ממועמד לכהונות מרכזיות, רק שלפעמים מזמן לנו הגורל הטוב אזהרה, אם היה אפשר די בקלות לנחש שיאיר לפיד יהיה שר אוצר כושל, לא היה איך להוכיח את זה כי עד שצנח לכורסת שר האוצר בתפקיד משרת הון הוא היה פרזנטור של הון. אבל כאמור, אלות המזל והגורל מזמנות לנו אזהרות,  כדוגמת ראש עיריית ירושלים, נירון ברקת.

ראש העיר ברקת לא יהיה, להערכתי על סמך כהונתו, ראש עיר כושל וגם לא מושחת, קטנוני, קמצן ונהנתן כמו ביבי, אבל הוא יהיה הרבה יותר מסוכן. קרוב לתשע שנים על כס ראשות העיר, אחת הערים החשובות והמורכבות בעולם כולו שלא לדבר על ישראל, מוכיח האימפרטור נירון שלנו שגם הוא מוכן להעלות הכול באש בשביל לעשות אתה דברים כרצונו. לפעמים הוא מוכן להצית את מזרח העיר כדי לרצות בוחרי ימין, לפעמים הוא מוכן להיות ראש העיר הראשון, שמקים בלב עירו בין שכונות ובהם עשרות אלפי תושבים, מגרסה ומטמנה של פסולת בניין רק כדי לרצות קבלנים, לפעמים הוא מפגין אטימות כלפי חלשים ונתמכים בין הפסטיבלים שהוא עושה כדי לפאר את שמו וכל הזמן, כל הזמן הוא חושב רק על השלב הבא.

ירושלים, עיר עתיקה, תוססת ומורכבת, בעייתית ונוראת הוד שכמותה, צריכה ראש עיר שבראש ובראשונה יהיה אנושי ויחשוב על תושביה, על הכבוד הגדול שנפל בחלקו להיות ראש העיר שלה ועל הדרך בה מנווטים את העיר הזאת לעתיד טוב יותר. כל אלו לא מאפיינים את נירון שלנו, הוא מלא בעצמו כל כך ולא רואה את התושבים של עירו ממטר רק מטרות.

בימים אלה מוקרנת סדרה עתידנית שנקראת WESTWORLD. מי שיראה אותה יוכל לראות איך נירון החדש משתלב בה בקלילות. כמו המשחק המתואר בסדרה, גם הוא מנהל את ירושלים כאילו לא מדובר בעיר של 800,000 איש עם בעיות שמוזנחות כבר עשרות שנים ותובעות פתרון, עם תסבוכות של לאומיות בנוסף לבעיות מוניציפאליות. הוא שקוע במשחק להנאתו בלבד ונלהב לסיים שלב ולעבור לשלב הבא.

השביתה הפראית שנירון ברקת מעודד בימים האחרונים, אחרי שבית המשפט אסר עליו להשבית את העיר, נועד למטרה אחת, להפגין את כוחו של ברקת מול משרד האוצר. ברקת מסרב לקבל תקציבים צבועים למטרות כמו חינוך ורווחה ומסרב לפיקוח על ההוצאה הציבורית של העיר שנעשית בצורה מחפירה כי הוא רוצה להמשיך להיות לא ראש העיר ברקת אלא הקיסר נירון מירושלים, שעושה מה שבא לו.

ירושלים עיר ענייה מקוטבת ומטונפת שמוזנחת בידי ראש העיר שלה רוב הזמן לטובת מופעי ראווה, מפגני-כוח וחלוקת משאבים למקורבים, בלי שום אמות מידה, רק כדי לסלול את דרכו לשלב הבא במשחק שהוא משחק. ירושלים קטנה על נירון שלנו והוא רוצה להיות קיסר של מדינה, אז הוא מנצל את העיר ואת תפקידו כדי להתרפס בפני חברי מרכז הליכוד. הוא מוכן להצית את ירושלים בהריסות בתים כדי לרצות מתנחלים שאינם חיים בה, הוא מוכן להפקיר את הציבורים השונים בעיר לחסדיהם של קבלני קולות והכל בשביל לעבור הלאה. הוא לא רואה את האנשים החיים בעיר ממטר, הוא מיצה אותם. ומבחינתו הם סיימו את תפקידם, כך הוא ינהג גם באזרחי ישראל כשמה שמוליך אותו, השעמום שלו, המטרה הבאה שלו, הטירוף שלו יובילו אותו למטרה הבאה שהוא יסמן לעצמו.

לירושלים מגיע יותר. כולי תקווה שלקראת הבחירות בשנה הבאה בירושלים, כמו במקומות אחרים בארץ, השמאל והמחנה הפלורליסטי יתארגנו. בחדרה ונתניה, בחיפה ובאשדוד. מגיע לציבור יותר. אבל בירושלים, שהיא לא רק עיר של טיפות-חלב, צהרונים ופינוי אשפה, אלא חבית חומר נפץ מורכבת, עיר של ניגודים והשלמות, עיר של בעיות שהולכות ומצטברות, מגיע יותר ולאזרחי ישראל מגיע יותר ממה שלאנשים כמו נירון מירושלים יש להציע.

ההסתדרות הכללית קפצה על עגלת השביתה כאידיוט השימושי התורן, ברקת שבר שביתות ויצא נגדן כאשר הן היו מוצדקות. המהירות שהפגינה ההסתדרות הכללית בהשתתפות בשביתה מטעם המעסיק היא טעות איומה עוד הוכחה למידת הרלבנטיות המועטת של ההסתדרות במציאות הנוכחית, וזה מצער מאוד.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

5 תגובות

 1. דליה :

  הציניות חוגגת. מנהלים מאבקים פוליטיים על גב הציבור

  לאחר שברקת הודיע על הפסקת השביתה בעקבות בקשתו של ראש הממשלה, צייץ משרד האוצר בטוויטר 1 – 0.

 2. ק. טוכולסקי :

  הערכתי היא שברקת התחנן לביבי שיתערב כי הזעם של ההורים בעיר נגד המהלך המלוכלך שהוא עשה הלך וגבר.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מה פירוש "צייץ משרד האוצר"?

  משרד יכול לצייץ?

 4. מערכת עבודה שחורה :

  הכוונה: העביר הודעה בטוויטר

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מה פירוש העביר בטוויטר?

  משרד לא מעביר – מישהו מהמשרד – דובר, מנכ"ל, השר מעביר.
  מי העביר?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.