postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ובינתיים, שוד הגז נמשך

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ובינתיים, שוד הגז נמשך

נושאים דעות, כלכלת בית ב 26.01.17 0:07

מדינת ישראל אינה מסוגלת לחבר צינור גז למפעלים ישראלים, אך נציגיה נוסעים בעולם ומבטיחים להניח צינור שיגיע עד אירופה. גזל עתודות הגז של ישראל ממשיך באין מפריע

מאת קורט טוכולסקי

ממשלת ישראל לא מסוגלת לחבר מפעלים בישראל לגז, פעם אחר פעם אנחנו שומעים בעלי מפעלים ונציגי עובדים שמתלוננים על סכנת סגירה או יוקר האנרגיה בגלל שהמפעל עוד לא חובר לגז. פעם אחר פעם אנחנו שומעים את נציגי החברות והלוביסטים שלהם ממשרד האנרגיה והאוצר מנמקים את איטיות החיבור למפעלים ואת התירוצים שלהם לחדלון בהעברת מדינת ישראל משימוש בדלקים מזהמים יותר כמו מזוט ופחם לגז. אבל מסתבר שממשלת ישראל שלא מסוגלת לדאוג להקמת צינור גז נוסף מהים לחוף מרחק קילומטרים ספורים, מוכנה לקדם הקמת צינור גז טרנס- ים תיכוני, צינור הגז התת ימי הארוך בעולם בכדי למכור את הגז שלנו במדינות אירופה.

כן, אנחנו לא שומעים כל כך על שוד הגז לאחרונה, מתווה הגז הנפשע נבלם, והעיסוק בגז ירד לשוליים. אבל זאת טעות שלנו, ביבי אולי בקרוב לא יהיה האחראי על מה שקורה פה, אבל הוא וכל חברי ממשלתו מחויבים לטייקוני ותאגידי הגז. מכחלון שלא עוסק בנושא אבל מאפשר למשרדו לקדם תכניות למימוש השוד דרך בובה שטייניץ במשרד האנרגיה ובשת"פ של מנהיגי כל סיעות הקואליציה, השוד מקודם. במקום שמדינת ישראל תהיה מחוברת כולה לגז דרך שני צינורות לפחות, אנחנו עדיין מחכים לגז, כי חברות האנרגיה מבינות שהבוננזה של הימין עשויה להסתיים יום אחד ואז גם הגז עשוי להיות מולאם או שלפחות ידרשו מהן לשלם בשבילו והן מחפשות דרך להבריח מפה את הגז. עד כה בשלומיאליות האופיינית לו נכשל ביבי במימוש השוד עד כה, אבל כמה אפשר להיכשל? בהעדר אופוזיציה לוחמנית בנושא, זה עוד יצליח.

צינור גז תת ימי מישראל דרך קפריסין, יוון ואיטליה לאירופה, האירופאים מחפשים גיוון במקורות האנרגיה וביבי מחפש להשלים את שוד הגז. העובדה שממשלת ימין עושה כל שביכולתה כדי להבטיח את העדר העצמאות האנרגטית של ישראל נראית מופרכת למי שלא מכיר את הימין הישראלי, ימין שבין הלהג הפטריוטי שלו למה שהוא עושה בפועל אין שום קשר. הרי אם באמת היו רוצים בימין הישראלי להתריס מול העולם ולעשות מה שבא להם, הם לא היו משתדלים כל כך להבטיח את התלות של מדינת ישראל באנרגיה זרה. זאת הרי המשמעות של חיסול עתודות האנרגיה הישראלית באמצעות העברה מהירה ככל הניתן של הגז הישראלי מפה לאירופה. בזמן ששרי ממשלת הימין קצף על שפתיהם מתחרים זה בזה במי מהם ינזוף באירופאים יותר, הם מוכנים לכמור להם בפרוטות את הביטחון האנרגטי של מדינת ישראל כי בסופו של יום זה לא משנה אם אתה בובהשטייניץ בובהבנט או בובהרגב, טייקונים מפעילים את כל שרי הימין כמו מריונטות והם יעשו הכול בשביל לשרת את ההון.

אז בואו נהיה ערניים, בזמן ששאול מרידור נוסע לאירופה לשווק את הגז הישראלי, בעסקה שנראית כל כך מפוקפקת שעד היום אף אחד לא היה מוכן להיות שותף לה, למרות כל מאמצי ממשלות ישראל בחמשת השנים האחרונות, אנחנו צריכים להיות על המשמר. מאופוזיציה אחראית, ניתן לצפות להצעת חוק לשמירת הביטחון האנרגטי, שתבטיח את שמירת עתודות האנרגיה של מדינת ישראל למען אזרחיה ותושביה בהווה ולמען הדורות הבאים, ותאפשר מכירת גז טבעי רק למדינות שכנות כמו ירדן או פלסטין במסגרת שת"פ אזורי של אנרגיה. על האופוזיציה בוועדת הכלכלה לקדם גם חקיקה למען קידום המעבר לאנרגיות מתחדשות תוך ניצול השימוש הפחות מזהם בגז עד השלמת המעבר. זה הזמן לקדם את הנושא, כי הימין כל הזמן ימשיך לשרת את ההון הגדול ולקדם את השוד של הגז. אם לא נעצור את השוד זאת תהיה בכייה לדורות, אסור שעתודות הגז שלנו ימכרו לאירופאים.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.