postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » עמידר פינתה אישה נכה ובתה שפלשו לדירת קרקע ציבורית בבאר-שבע

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמידר פינתה אישה נכה ובתה שפלשו לדירת קרקע ציבורית בבאר-שבע

נושאים דיור, תכנון ובניה, עלו ברשת ב 5.01.17 1:12

אם ובתה הנכה גורשו באלימות מדירת עמידר אליה פלשו לאחר שהתגוררו בדירת עמידר שלא מתאימה לצורכיהן. לאם המתקשה בהליכה ובעלייה במדרגות דירה ציבורית בקומה רביעית. האם ובתה פלשו לדירת קרקע לפני ארבעה חודשים. הפינוי בוצע בעילה של פלישה טרייה

מאת: טל כרמון

גורשו מהבית

אם ובתה הנכה גורשו באלימות מדירת עמידר אליה פלשו בלית-ברירהלאחר שהתגוררו בדירת עמידר שלא מתאימה לצורכי הבת המתמודדת עם פיגור, "פלשו" רבקה והילה לדירת עמידר אחרת בבאר-שבע, שעמדה ככל הנראה ריקה זמן רב. אמש, לאחר ארבעה חודשים, פינו שוטרים, את האם ובתה מהדירה

אתמול (שלישי), הגיעו השוטרים לפנות את רבקה בן יאיר ובתה הילה מדירת עמידר בשכונת נחל בקע בבאר שבע. הילה, בעלת פיגור שכלי ועם 100 אחוזי נכות, נאזקה והוכנסה לרכב משטרה. המשפחה טוענת כי השוטרים השתמשו באלימות ושברו להילה שיניים, המשטרה טוענת שהשוטרים נהגו באחריות וכי האם איימה לפוצץ בלון גז. את הלילה, לאחר שעות ברחוב, העבירו אצל קרובי משפחה.

לפני ארבעה חודשים "פלשו" רבקה והילה לדירה, מכיוון שהדירה בבניין של עמידר בה הן גרו עד אז, הייתה בקומה חמישית בלי מעלית, והאם משתמשת בהליכון ולא יכלה לטפס את הקומות. לאחר חמישה חודשים בהן לא יצאה מהבית התייאשה רבקה מההבטחות של עמידר לדירה חלופית בה לא תצטרך לטפס 5 קומות. המשפחה הייתה בפגישה עם שר השיכון גלנט לפני חודשיים.

לדברי האחות יפעת, "פנינו לחגי רזניק ממשרד השיכון שהבטיח לי שלא יפנו אותן עד שלא תימצא דירה חלופית. אתמול בבוקר פרצו לדירה שוטרים בלי פסיכולוג. אחותי עם פיגור שכלי ו-100 אחוזי נכות, הייתה בהיסטריה, הרביצו לה ושברו לה את השיניים. כבלו אותה אזיקים, היא הייתה ממש חסרת אונים".

בערב, לא ידעו היכן יבלו את הלילה, "הרווחה אמרו שהיא תדאג לעצמה למקום לישון, סגן ראש העיר אמר שיחזור אלינו ועד עכשיו לא חזר".

רק לפני שבוע התרחש בבאר-שבע פינוי של אם וילדיה מדירה –  כאשר שוטרים פינו את  שרונה אוחיון וילדיה מביתה. אוחיון התקשתה לעמוד בתשלומי שכר הדירה עבור משפחתה, זאת על אף שהיא זכאית, כאם יחידנית לשתי ילדות, לסיוע של 1,170 ש"ח בשכר הדירה. לפני מעט יותר מחודש, היא החליטה לפלוש לדירת עמידר בבאר שבע שלדבריה עמדה ריקה משך השנה וחצי האחרונות.

חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס מסרה: שלחתי היום מכתב בהול לשר לביטחון פנים, בדרישה לפקח, לבחון ולעדכן את הנהלים להתמודדות של שוטרים, בבאר שבע ובכלל, עם משימות מאד רגישות כמו פינוי מדירות, ובמגע עם בעלי מוגבלויות.

יתרה מזאת, "עמידר" ואנשיה הוכיחו שוב שלציניות אין גבול, והפעם הם משתמשים באישה מבוגרת ונכה ובתה הלוקה בשכלה כדי לקבוע עובדות בשטח בניגוד להנחיית השר, שקבע שלא יהיו פינויים עד לגיבוש המלצות הועדה. עמידר נותנת לאנשים להמתין חודשים ושנים לדיור ציבורי, ונזכרת בדירותיה הריקות רק כאשר אותם ממתינים – שזכאים להן – נכנסים אליהן בלית ברירה. טוב שהחליט השר אמש שלא לאפשר את הנפקת עמידר, ואני מקווה שהצעד מעיד על שינוי מגמה והבנה של השר שעליו לנער את חברת עמידר מהשחיתות, קהות החושים והבריונות שדבקו בה.

להמשך קריאה ב"דבר ראשון"

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.