postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » קדימה מדע – הוגשה תלונה נוספת על פגיעה בפרטיות בתכנית "שלבים"

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

קדימה מדע – הוגשה תלונה נוספת על פגיעה בפרטיות בתכנית "שלבים"

נושאים מכתבים, עלו ברשת ב 4.01.17 1:16

הורים לילדים חולים הגישו לרשות למשפט טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים תלונה נגד הפגיעה בפרטיות של משפחותיהם. מכתב התלונה פורסם בפייסבוק המאבק של הילדים החולים

"קדימה מדע" - העמותה שמלמדת ילדים חולים בביתם, ופגיעתה בפרטיות

תחקיר "בוקר טוב ישראל": עמותה שמעניקה שירותי חינוך לילדים חולים התחייבה לשמור על חיסיון מלא. אבל אחרי שהופיעו ברשת פרטי התלמידים החולים, העמותה פגעה גם באמון המורים. כתבה ששודרה בגלי צה"ל ב-2 בדצמבר

לקריאה נוספת

26  דצמבר, 2016

לכבוד
הרשות למשפט, מידע וטכנולוגיה
משרד המשפטים

הנדון: תלונה על הפרת הפרטיות בתכנית "שלבים" בזכיינות "קדימה מדע"

שלום רב,

חברת "קדימה מדע" העבירה את שמות ההורים של הילדים החולים ומספרי הטלפונים של משפחותיהם לחברה חיצונית פרטית בשם "מובנים" בלי לקבל אישור לא מההורים, לא ממנהלת האגף לחינוך מיוחד, רחל אברמזון ולא משום גורם רלוונטי במשרד החינוך. בהתנהלות זו הפרה את תנאי המכרז שזכתה בו והיא פוגעת בפרטיות של משפחות הילדים החולים.

להלן הפרטים:

 1. חברת "קדימה מדע" קיבלה זכיינות במכרז של משרד החינוך בשם: מכרז היקפים משתנים מס' 24/6.2014: הפעלת שירותי חינוך לילדים חולים בביתם על העסקת מורים לילדים חולים בביתם. זוהי תכנית "שלבים".

לאחרונה קיבלו הורי ילדים חולים הודעה זו לטלפונים הסלולאריים שלהם.  הנה נוסח ההודעה שנשלח להורים:

"שלום רב,
ילדכם מקבל או קיבל שירותי חינוך בבית מקדימה מדע.
אנו מקיימים תהליך הערכה שמטרתו לשפר את השירות. לצורך כך יפנו אליכם בשבועות הקרובים נציגי צוות הערכה מחברת "מובנים" לראיון טלפוני קצר.
צוות המחקר מתחייב לשמור על חיסיון המשיבים.
נודה לכם אם תסכימו להתראיין טלפונית למטרה זו.
אם אינכם מסכימים להשתתף בראיון הטלפוני, אנא הודיעו זאת באחת מהדרכים הבאות: 1. SMSלמספר: 052-8743194 2. מייל לכתובת : rinan11@gmail.com
בפנייתכם, אנא ציינו את שם הילד וציינו- "לא להתקשר".
בברכה,
תכנית שלבים קדימה מדע"

 1. ניתן להבין מההודעה שקיבלנו כי "קדימה מדע" שלחה לחברת "מובנים" את שמות ההורים וילדיהם עם מספרי הטלפונים שלהם. ההודעה נשלחה עם הפרטים של חברה פרטית בשם "מובנים" (חיפוש בגוגל חשף את כתובת המייל שלה:http://www.muvanim.com/pws/), העוסקת בהערכת פרויקטים. בעלי החברה הם ארי ורינה נוימן. בהודעה מופיע המייל והנייד של רינה נוימן, שאליו מתבקשים ההורים לשלוח את תגובותיהם.
 2. לפי תנאי המכרז אסור ל"קדימה מדע" להעביר את הפרטים שלנו ושל ילדינו לגורם חיצוני. בסעיף 10.11 במכרז כתוב:

1.1 "על הקבלן חל איסור להעביר לצד ג'  כלשהו מידע שיקבל במסגרת ההתקשרות במכרז זה או לעשות כל שימוש במידע שאליו נחשף אגב ביצוע מכרז זה, לכל מטרה אחרת שאינה קשורה באופן ישיר לביצוע התחייבויותיו במסגרת ביצוע מכרז זה."

 1. בבירור שנערך עם מנהלת האגף לחינוך מיוחד, רחל אברמזון, ניתן להבין כי "קדימה מדע" לא ביקשה רשות ממנהלת האגף לפנות לגורם פרטי חיצוני שיבצע מחקר הערכה עבור "קדימה מדע". ולמרות אי קבלת הרשות, מנהלת האגף מגוננת על החברה.

העברת פרטי התלמידים והוריהם, ללא אישורם וללא אישור של אף גורם אחראי במשרד החינוך אינה מקובלת עלינו.

אנו מבקשים לבדוק את התלונה וליידע אותנו בדבר תוצאותיה.

בברכה,

נציגות הורי הילדים החולים

פורסם לראשונה בפייסבוק מאבק לחינוך שווה זכויות לילדים חולים

 

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

6 תגובות

 1. אבא לילד חולה :

  חברת קדימה מדע חוצפנים
  לא הסכמתי שהפרטים של הבן שלי יעברו לחברה חיצונית.
  חוץ מזה הם לא יכולים לבדוק את עצמם
  מי שצריך לבדוק זה משרד החינוך.

 2. נחמה :

  מיהם "נציגות ההורים"

  אני אמא לשני ילדים חולים במחלה ניוונית הנהנים בצורה בלתי רגילה משירות קדימה מדע.
  מי היא אותה "נציגות הורי הילדים החולים" החתומה על המכתב?! מי שם אותם לפה שלי?! מעולם לא נערכו בחירות כלשהן ומעולם לא בחרנו "נציגות"!
  איזה היטפלות חסרת טעם. וכי לא קיבלתם סוקרים מקופת החולים שלכם?! או מכל נותן שירות "חסוי"?! החברה פעלה ופועלת כל הזמן איתנו ההורים רק לעזור ולשפר ואם הסקר הזה יקדם עוד יותר את פעילותם הברוכה והיה זה שכרינו!
  האתר שלכם עסוק כל הזמן בלנגח את העמותה המדהימה הזאת שאחרי אינסוף שנות הסיאוב של עמותת תללים, ממנה לא קיבלנו לא רק שירות אלא אף לא טרחו מעולם לענות לפניות שלנו ושל הורים כמונו!
  הורים היזהרו מלשתף פעולה עם הניגוח הזה! תעמולה אינה שבה ריקם ולא נראה לי שיש מישהו שרוצה לחזור לימים השחורים של תללים

 3. אמא לילדה חולה מאוד :

  מה הקשר לתללים?
  הם כבר לא קיימים. למה את מזכירה אותם בכלל?
  מה נתנה לך קדימה מדע כדי שתכתבי את זה?
  אייפד? עשו לך קניות?
  האים ידוע לך כמה הורים נפגעו מהם?
  כמה הורים מאיימים לתבוע אותם?
  למה את חיה בעבר?
  ובא נגלה את הסוד: את מנכלית עמותה, האים הם הבטיחו לך כסף?
  נורא מעניין שגם קדימה מדע מודים שיש להם בעיות בתפעול הפרויקט. חבל שאת עיוורת כל כך…

 4. נחמה :

  הקשר לתללים

  בהתעלם מהרדידות והאמירות הדמגוגיות הכוללניות שבניגוח האישי שלך, אענה מדוע אני מזכירה את תללים וקנאית כל כך לכבודה של קדימה מדע גם אם כדבריך יש להם בעיות.
  אנחנו ועוד הורים רבים לילדים חולים הנמצאים באופן טבעי בחוג המכרים שלנו, לא קיבלנו בימי תללים אף לא שעת סיוע או הוראה אחת. כל בקשה שלנו נתקלה בסירוב מוחלט, בעל פה כמובן כדי שלא נוכל לערער. באותם ימים אף אחד לא עמד לימינינו ואף אחד לא לחם את מלחמתינו. השלנו עשרות אלפים על הוראה, סיוע וטיפולים פרא רפואיים בעוד תללים יושבים על תקציבים עודפים. למה רק עכשיו, כאשר סוף סוף יש עמותה ששומעת אותנו, שולחת לנו מורות, סייעות וטיפולים פרא רפואיים, רק עכשיו נזכרים כולם לצעוק?!
  המורות של הילדים שלי מספרות לי על טרטורים טלפוניים אינסופיים על ידי אנשים לא מוכרים בנסיון לרתום אותן למלחמה שלא מעניינת אותן.
  למה אתם לא שואלים את עצמכם מדוע כשאף אחד לא קיבל שירות היתה דממה ועכשיו כשהכסף נלקח מעמותה אחת ועובר דרך עמותה אחרת שנותנת סוף סוף שירות, מדוע פתאום קמה כזאת צעקה?!
  אני מגינה כל כך על קדימה מדע כיון שאני חוששת מאד שלא גורמים הדורשים את טובתי או טובת הילדים החולים האחרים עומדים מאחורי מסע כל כך משומן ומי שיכול להפגע בסופו של דבר זה רק אנחנו אם נשוב לימי החושך שקדמו לקדימה מדע.

 5. קצת על ימי האור של תללי"ם :

  חבל שהכותבת הנכבדה איננה מכירה את העובדות ובכך שומטת את הקרקע מתחת לכל טיעוניה. תללי"ם שנתנה שרותים למופת מאז 1990 ועד דצמבר 2015 לעשרות אלפי תלמידים מעולם לא נתנה שירותים פארא רפואיים . הסיבה בגינה הנהלת העמותה לא נגשה למכרז זה והפסיקה את ניהול הפרויקט הוא הדרישה החדשה של משרד החינוך למתן סיעות ושירותים פארא רפואיים, מאחר ולא זה היה תחום התמחותה. תללי"ם אמרה זאת בריש גלי מעל בימת ועדת החינוך של הכנסת להוקרתה זכתה שנים רבות וגם בדיונים על המכרז האחרון. אין אלא להצטער על הניסיון להטיל רשף במי שהיה שותף פעיל ומוביל בחקיקת חוק חינוך חינם לתלמיד החולה ובנה את השרות המפואר ששמו סיוע לימודי לתלמידים מרותקים לבתיהם הרבה לפני שהחוק היה קיים.

 6. תגובה לנחמה :

  גברת נכבדה, בתקופת תללים לא ניתן תקציב ממשרד החינוך לסייעות וטיפולים פרארפואיים, המכרז הורה לתת רק שעות הוראה.
  אז בואי נסביר לך: קדימה מדע היא חברה קבלנית ולא עמותה!
  ילדים רבים עדיין ממתינים לסיוע.
  את מדברת בשפתם ומגרונם של אנשים שלכלכו עלינו ההורים, ששיקרו במצח נחושה על בימת ועדה לזכויות הילד, חברי הכנסת איתנו עם הוכחות אינספור. אנחנו נלחמים כדי להחזיר את השירות למשרד החינוך. זאת הדרך ולשם אנו צועדים. במקום לרדת למקום נמוך ולדקלם את מילות קדימה מדע את מוזמנת ליצור קשר עם נציגות ההורים, שפתחה גם מחלקה משפטית, בדף הפיסבוק מאבק לחינוך שווה זכויות לילדים חולים ונסביר לך הכל. אין קשר ביננו לבין תללים! אם קדימה מדע מפחדים כנראה שיש להם סיבה טובה…
  חג שמח לך

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.