postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הסתדרות המורים, פעלי לביטול תופעת מורי הקבלן

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הסתדרות המורים, פעלי לביטול תופעת מורי הקבלן

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות ב 28.12.16 0:28

בהסתדרות המורים נבחרה מזכ"לית חדשה במקום יוסף וסרמן שהתפטר. האם ההנהלה החדשה תפעל לביטול תופעת מורי הקבלן במערכת החינוך?

מאת: איתן קלינסקי

לא לשכוח את מורי הקבלן

אני מברך את המורה יפה בן דויד מקרית גת, שנבחרה לתפקיד מזכ"לית הסתדרות המורים במקום מזכ"ל, שמתמודד בימים אלו עם כתב אשמה חמור במישוריות הפלילית.

ראויה המזכ"לית החדשה על התייחסותה לסוגיות החברתיות בהדגישה את דו"ח העוני, המצביע על 750.000 ילדים עניים בישראל, ילדים המתחנכים ומטופלים על ידי ציבור המורים. צודקת המזכ"לית החדשה. כשהיא מדגישה ש"לא נתפלא נוכח נתון מדאיג זה, כי תוצאות מבחני פיזה מציבים את ישראל מחוץ לממוצע של ה-OECD. לא צריך להיות גאון להבין כי ילד עני נגזר מראש לפער בהישגי ילד עני לעומת חברו השבע."

בישיבת הנהלת הסתדרות המורים, שנערכה ביום א' 25.12.16 הודיעה המזכ"לית החדשה על מינויים חדשים, שמטרתם  בניית מערך בקרה לצורך שמירה על ניקיון הסתדרות המורים. הסתדרות שעלתה על שרטון של מועדון צרכנות מסואב, הסתדרות  שאבדה את המצפן של איגוד מקצועי, שערכים חינוכיים חייבים לנווט את דרכו.

לצערי, לא שמעתי בדבריה של יפה בן דויד מילה אחת על התופעה המבישה, שבחדר מורים אחד עומדים כתף אל כתף מורים מחברות כוח אדם לצד מורים המקבלים את שכרם ממשרד החינוך.

כיום כל עובד הוראה עשירי הוא עובד חברות כוח אדם או עמותות. עובדים על פי שכר שעתי, שנשללים מהם זכויות סוציאליות אלמנטריות, עובדים ללא ביטחון תעסוקתי, חודש תשרי, חודש של חגי ישראל, עבורם הוא חודש של תלוש משכורת מביש. החודש בו אנחנו מציינים את חג החרות הוא עבורם חודש דמוע.

התופעה, שאותו מקצוע באותה כיתה מלמד מורה נטול זכויות סוציאליות לצדו של מורה מאורגן, חייבת להיעלם. מצער, שהסתדרות המורים לא שמה לעצמה כיעד לשים קץ לתופעה שאין לה מקום במוסד חינוכי. שתיקתו המוחלטת של יוסי וסרמן ושיתוף הפעולה שלו עם המערכת בנושא מורי הקבלן ביישה אותנו כציבור מורים, שלמעשה אפשר צמיחת תופעה לא חינוכית לא מוסרית ולא צודקת בין כתלי בתי הספר.

אני פונה למזכ"לית החדשה להעלות על סדר היום את המטרה לחסל את התופעה של מורי קבלן. שר החינוך לשעבר, שי פירון, שבוע לאחר כניסתו לתפקיד הכריז במדייטק בחולון שתוך שנה שנתיים התופעה הזו תמוגר. למעשה לא רק שהיא לא מוגרה אלא חצתה כבר את הקו של  17.000 מורי קבלן במערכת החינוכית.

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

3 תגובות

 1. שושי :

  סקרנית - היו בחירות בהסתדרות המורים?

  או שהתפקיד הוא מ"מ?

 2. גליה :

  עשתה תרגיל פוליטי מסריח כמקובל בסיעתה

  במקום להקדים את הבחירות החונטה של סיעת אמ"י בחרה מזכ"לית מ"מ עד ה16.5.2017 . עכשיו היא תזרוק הרבה כסף על מהלכים פופוליסטים כדי ליחצן את עצמה.
  ניקיון ? תשכחו מזה. הם הצביעו נגד הקדמת הבחירות ונגד משקיפים חיצוניים לבחירות והם יעשו הכל כדי להישאר בכיסאות שלהם (האתר הזה עקב אחרי שהתרחש בבחירות הקודמות). לא שמעת מילה על מורי קבלן? והגמלאים חברי הסתדרות -משלמי מס -לא שמעו חצי מילה על תוספת לגמלה הנשחקת שלהם. אני מניחה שמי שכתבה לה את הנאום היא אשת יחסי ציבור שלא מבינה את רחשי הציבור.

 3. הי! שוב פעם שכחנו את מורות ומורי הקבלן | שיחה מקומית :

  […] היושב ראש בדצמבר 2016 במקומו של יוסי וסרמן המתפטר. בנאום הכניסה לתפקיד היא דיברה על הרבה דברים, אבל לא על מורי […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.