חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מפלגת העבודה – על עמיר פרץ לאחד כוחות עם כל הכוחות הסוציאל דמוקרטיים

נושאים דעות, פוליטי ב 26.12.16 23:51

אם יחימוביץ ופרץ לא ישימו את טובת המחנה, המעמד והמדינה לפני עצמם וילמדו לרסן את האגו שלהם, עוד כמה חודשים אנחנו עשויים למצוא את עצמנו עם אותו יו"ר הסתדרות חיוור, מזכ"ל/ית אנמי ויו"ר מפלגת עבודה ואופוזיציה שיוביל את המפלגה להתרסקות

מאת: ק.טוכולסקי

בשורה טובה אבל לא מספיקה

בשבוע שעבר הודיע עמיר פרץ על התמודדותו לראשות מפלגת העבודה. בשורה טובה שכזו לא נשמעה במפלגה זה זמן. עמיר פרץ, מנהיג סוציאל-דמוקרטי בולט, גם אם בעבר עשה טעויות קשות כמו נטישת מפלגת העבודה והחבירה לציפי לבני בבחירות 2013, הוא בהחלט אחד משני המועמדים הטובים ביותר להנהגת מפלגת העבודה כיום. עם זאת, הבשורה הטובה אינה עומדת בפני עצמה ולא תספיק אם לא ישכיל פרץ לאחד כוחות עם המועמדת השנייה חה"כ שלי יחימוביץ.

במהלך השבוע הספיק פרץ להודיע כי הוא תומך במועמדותו של יו"ר ההסתדרות הנוכחי ניסנקורן להנהגת ההסתדרות ובכך הודיעה למעשה כי לא יתמוך בחברת הכנסת יחימוביץ שגם עשויה לרוץ. הוא גם אמר כי לא דבר אתה על כך לפני כן. ההודעה הזו בצירוף העובדה ששניים מתוך שלושת המועמדים המובילים לתפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה מייצגים בנפרד את מחנה יחימוביץ ואת מחנה פרץ, מעידים על כך שהבשורה הטובה של ריצת פרץ, עלולה לרדת לטמיון.

עמיר פרץ ושלי יחימוביץ, מנהיגים כל אחד מחנה שונה בפלג הס"ד של מפלגת העבודה. המחנה הזה שיכול אם רק יתאחד להיות בעל סיכוי ריאלי להשתלטות על המפלגה והחזרתה אחרי שנים של ניאו ליברליזם ו"התמרכזות" יתר שהפכה את המפלגה ללא רלבנטית, לאלטרנטיבה אמתית. זה לא יקרה אם הסוציאל-דמוקרטים לא ישכילו להתאחד. אם שלי יחימוביץ תכריז גם היא על מועמדות, שניהם גם יחד יכולים להיכשל, במיוחד לאור העובדה שהעבר מלמד שהם לא בהכרח מבטיחים זה לזה שהמפסיד בסיבוב ראשון יתייצב מאחורי המנצח.

המרוץ ראש בראש בגזרת המזכ"ל מלמד גם הוא שהס"ד במקום להבין את גודל השעה, את האפשרויות והפוטנציאל, מעדיפים כרגיל להרוג אחד את השני ולא לשתף פעולה. זה יכול להיות אסון שיוביל גם להמשך שלטון הפלג הניאו ליברלי/מתמרכז במפלגה וגם להמשך אבדן דרכה. העובדה שעד כה די ברור שפרץ ויחימוביץ הם לא בדיוק אנשים צנועים, שמסוגלים לשים את האינטרס הציבורי לפני ההערכה העצמית שלהם, מדאיגה. אם יחימוביץ ופרץ לא ישימו את טובת המחנה, המעמד והמדינה לפני עצמם וילמדו לרסן את האגו שלהם, עוד כמה חודשים אנחנו עשויים למצוא את עצמנו עם אותו יו"ר הסתדרות חיוור, מזכ"ל/ית אנמי ויו"ר מפלגת עבודה ואופוזיציה שיוביל את המפלגה להתרסקות.

עמיר פרץ אם רק ישכיל לכרות ברית עם שלי יחימוביץ, אם רק ישכילו להחליט על מועמד משותף למזכ"ל המפלגה ועל חלוקה משותפת של תפקידי המפתח בה בין אנשיהם הטובים ביותר, יכול לשקם את מפלגת העבודה ולהפוך אותה שוב למפלגה עם פוטנציאל של מפלגת שלטון, לאלטרנטיבה. אם ישכילו פרץ ויחימוביץ לשתף פעולה ולא להיאבק זה בזה ולחתור המפסיד תחת המנצח בנקמנות קטנונית, הם וחברי כנסת רציניים, איכותיים וסוציאל-דמוקרטים כמו יוסי יונה, סתיו שפיר, מיקי רוזנטל ואחרים יוכלו להגיע לבחירות כנושאי תקווה.

הרבה ספרו לי על התפקדות ל מפלגת העבודה בימים האחרונים, הרבה אחרים סיפרו לי על החששות שפרץ ויחימוביץ שוב לא יגדלו גדלות ובגרות. אני מקווה שכן, לאזרחי ישראל אלו שלא מסוגלים להצביע שמאלה מהעבודה אבל כן רוצים שמאל, מגיעה אלטרנטיבה. מפלגת עבודה בראשות עמיר פרץ, עם שלי יחימוביץ כמספר 2 וסיעה חזקה ומחויבת שרוב אנשיה סוציאל-דמוקרטים ולא משרתי הון, יכולה להיות האלטרנטיבה הזו.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

2 תגובות

  1. מיכאל לינדנבאום :

    זאת הבעיה,כל אחד חושב שהוא גאון

    זאת הבעיה,כל אחד חושב שהוא גאון,ולבסוף המחנה הסוציאל דמוקראטי במפלגה מוצא את עצמו ללא מנהיגות למחנה.

  2. ק. טוכולסקי :

    אז נקווה שהפעם הם יחשבו אחרת
    כדאי לחברי מפלגה גם לכתוב להם את זה. או שישתפו פעולה או שלא יצפו לתמיכה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.