חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

החלטת מועצת-הביטחון, החלטה פרו-ישראלית, פרו-ציונית וקריאת השכמה לחברה בישראל

נושאים דו-קיום, דעות ב 25.12.16 1:08

מועצת הביטחון של האו"ם אישרה ביום שישי הצעת החלטה שקוראת לישראל להפסיק את פעילות ההתנחלויות בשטחים שנכבשו במלחמת ששת הימים ברוב של 14 קולות. ארה"ב אפשרה את קבלת ההחלטה על-ידי הימנעות במקום הטלת וטו

מאת: ק. טוכולסקי

החלטת מועצת הביטחון שהתקבלה ביום שישי האחרון היא ההחלטה הפרו- ציונית ביותר שקיבל האו"ם מאז כט' בנובמבר 1947. אל תתנו לעליבות והרפיסות של דמויות ציבוריות שמתיימרות להיות לא ימין כמו חה"כ ד"ר נחמן שי שהגיב בצער על קבלת ההחלטה להטעות אתכם. בהצבעה מוחצת אחת, ברוב של 14 מתוך 15 חברות במועצה, ללא מתנגדים ובהימנעותה הרועמת של ארצות-הברית, זכתה מדינת ישראל לקריאת השכמה והתעוררות מההזיות של השלטון הלאומני שלנו.

העולם אמר "לא" באלף רבתי למפעל ההתנחלויות הקולוניאלי של מדינת- ישראל וכל היבבות, ההשתלחויות והמניפולציות שיפעילו עכשיו מנהיגי הימין בישראל מיצחק הרצוג וציפי ליבני בימין מרכז דרך לפיד, ליברמן, בנט נתניהו ושאר ה"מנהיגים",  שהביאו את מדינת ישראל לגינוי שהיא ספגה, ולהתמוטטות הקונספציה שניתן יהיה להשיג איזושהי לגיטימיות למפעל הכיבוש, כבר לא ישנו דבר. העולם התעורר מאדישותו ואמר למדינת ישראל: הכיבוש של ישראל מעבר לקווי 1967 בעזה ובגדה אינו לגיטימי, היחס של ישראל לאוכלוסייה הילידית בשטחים הכבושים אינו לגיטימי ומפעל ההתנחלות של ישראל בגדה אינו חוקי ואינו מוסרי.

במשך 7 ומשהו שנים, ממשלו האחרון של נתניהו, הצליח להוליך שולל את ממשלו ההולך וקרב לקיצו של אובמה, הצליח לגרום לארצות הברית לא לעשות את המעשה הנכון למען מדינת ישראל ותושביה, והוא: לנקוט בצעדים שיחייבו את ישראל לסיים את הסכסוך. בשלהי כהונתו, בין חתימה על צו שאוסר על קידוחים באזור הארקטי לבין נקיטת צעדים מנהליים שלא יאפשרו לממשל הבא לספור מוסלמים בכניסה לארצות הברית, במסגרת ניקוי השולחן הגדול שלו, הנשיא היוצא אובמה, סוף סוף עשה משהו למען מדינת-ישראל והבטחת עתידה וקיומה.

הימנעות ארצות-הברית בהחלטה לא הייתה אמיצה כמו הצבעה בעד הצעת ההחלטה אבל הספיקה. תרמו לכך דברים רבים, חוק ההסדרה למשל, בהחלט יכול שהיה, כמו שחזו לא מעטים, קש ששבר את גב הגמל. היהירות של נתניהו שחושב שבכל העולם אנשים קונים את הלוקשען שלו, הביאה עליו את המפלה הדיפלומטית הזו. מפלה שהוכיחה שדני דנון יכול ללהג מהיום עד מחרתיים, על פעילותו באו"ם, ציפי חוטבלי יכולה להמשיך לנאום את נאומיה התמוהים כסגנית שר החוץ ונתניהו יכול להמשיך לחשוב שהוא יכול לשטות בכולם כל הזמן, אבל לא כולם אידיוטים וממשלת-ישראל הנוכחית שוב נכשלה והאמת, טוב שכך. כי אי אפשר להמשיך ככה.

לכיבוש אין הצדקה. ניתן וצריך לסיים את הכיבוש ואת הסכסוך וזה מה שהזכירה לנו החלטת מועצת הביטחון. החלטה נכונה וטובה, פרו-ישראלית ופרו-ציונית. החלטה שתאלץ אותנו להתפכח מכל אשליותינו, מהאשליה שנתניהו הוא איזה גאון מדיני, מההשלכה שלאף אחד לא אכפת מהכיבוש, מההשלכה שאפשר להמשיך עם הכיבוש ללא השלכות.

לכיבוש יש השלכות ואנחנו נשלם מחיר הולך וגובר על ההשלכות של הכיבוש. כבר היום החברה הישראלית משלמת מחיר כבד עוד לפני המחיר הבינלאומי של הכיבוש. והגיע הזמן שבפני החברה הישראלית תעמוד השאלה, שכבר למעלה מעשור לא באמת עוסקת בכך, האם שווה לנו המחיר. האם ההתעלמות מידה המושטת לשלום של הנהגת הרשות הפלסטינית ותנועת אש"ף בראשות אבו-מאזן צריכה להמשיך ולהיות מדיניות ממשלת ישראל. האם אנחנו יכולים להמשיך ולשאת את המחיר ההולך וגובר של כישלונותיו של נתניהו, מנהיג מושחת שיודע להעשיר את משפחתו ואת עצמו, אבל נכשל בכל מה שהוא עוסק בו מחברה וכלכלה ועד ביטחון ומדיניות.

הסטירה שמדיניות ממשלת ישראל קבלה באו"ם היא עוד הוכחה לכך שהגיע הזמן להחליף את הממשלה ואת ההנהגה הנוכחית של ישראל לטובת כולנו ולפעול לשיקום מדינת-ישראל והחברה הישראלית מנזקי הממשלות ב-40 השנים האחרונות. קריאת ההשכמה שקיבלנו מהאו"ם היא עוד הזדמנות לשנות כיוון וגם על כך יש להכיר למועצת הביטחון תודה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. נטע :

  המערכת הבינלאומית מעולם לא הכירה בריבונות ישראל על השטחים ובוודאי שלא בהתנחלויות.

  ההחלטה הנוכחית ממחזרת למעשה החלטות קודמות ברוח זו (רשימה בסעיף הראשון של ההחלטה).

  החידוש אם בכלל,
  זו החלטה של מועצת הביטחון, שבעיקרון היא הגוף עם השיניים, אבל אין בהחלטה חלקים מעשיים.

  וזו פעם ראשונה שארצות הברית לא הטילה וטו.

  נתניהו מתוקף אישיותו רק מתעורר ופורח אל מול "אתגרים" כאלה.
  איזו הוכחה טוב יותר יש לו – לרדיפת היהודים וגו'.

  הבדיחה – נשא נאום תוקפני ואגרסיבי נגד כל העולם ואשתו
  וביום ראשון כבר הודיע לשריו שצריך לפעול בקור רוח, בלה בלה בלה.

  האירוע הוא לפיכך לא משפטי כמו שהוא מדיני, אבל יש מי שיטענו בתוקף שהוא שייך יותר לתחום הרפואה….
  אם זה נכון הרי שזה מלכוד 22.

 2. לקסי :

  משהו שכתבתי במקום אחר

  נתניהו פועל להרעת מצבנו (עכשו באו"מ)
  נתניהו מציג את מצבנו הרע ומשכנע את נוהיו שרק הוא יכול להציל…
  נתניהו פועל להרעת מצבנו…
  נתניהו מציג את מצבנו הרע ומשכנע את נוהיו שרק הוא יכול להציל…
  וחוזר חלילה.
  ובכל סיבוב כזה מצבנו הולך ורע.
  אבל נתניהו ישכנע שרק הוא יכול… לגרום לחורבן

 3. נטע :

  לקסי

  🙂

 4. יפתח :

  עם אינו כובש בארצו. השטחים וישראל הם ישות מדינית אחת. החלטת החלוקה לא התקבלה ע״י שני הצדדים ולכן היא חסרת משמעות. אין כיבוש ביו״ש מקסימום דיכוי.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  וואו.

  ויאמר אלוהים השטחים וישראל הם ישות מדינית אחת

  מי יכול להתווכח עם דבר כזה.

  בגדה יש כיבוש! כי החלטות כאלה לא נקבעות
  לא ע"י אלוהים
  ולא ע"י הכובש.

  מערכת ההסברה של הימין קורסת.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.