postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הפגנת החקלאים נגד חיסול החקלאות הישראלית

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפגנת החקלאים נגד חיסול החקלאות הישראלית

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב ב 20.12.16 1:01

חקלאים ופעילים חברתיים עלו לירושלים והפגינו בעד קיום חקלאות ישראלית הפגינו ונגד מדיניות ממשלת ישראל בחקלאות הלוקה ברצף של כשלים ופערים. בלי חקלאות אין התיישבות. בלי התיישבות אין מדינת ישראל

ראשי המועצות האזוריות לממשלה: "היום אנחנו עוצרים את מכירת החיסול של החקלאות הישראלית!"

מאות חקלאים ובני נוער התכנסו בירושלים באמירה חד משמעית נגד ממשלת ישראל – "לא ניתן יד לחיסול החקלאות"

עמיר ריטוב, יו"ר מרכז המועצות האזוריות: "אני קורא לממשלה לקחת אחריות ולנקוט בצעדים מיידים להחזרת החקלאות הישראלית לגדולתה. החקלאות היא לחם קיומנו כמדינה ועלינו לשמר ולהעריך אותה"

התאחדות חקלאי ישראל, בהשתתפות מאות חקלאים ובני נוער, יצאה הבוקר בהפגנה אשר מעבירה אמירה חד משמעית כנגד מדיניות הממשלה – "די למכירת החיסול של החקלאות הישראלית!". ראשי המועצות האזוריות, התומכים במאבק החקלאים, החליטו להירתם –  ראשי המועצות מימנו אוטובוסים מרחבי הארץ להפגנה, ובחלק מהמועצות אף הוחלט להפסיק את הלימודים בתיכונים. כמו כן, הצטרפו ראשי המועצות, ובראשם יו"ר מרכז המועצות האזוריות, מר עמיר ריטוב, להפגנה בירושלים וקראו לממשלה לקחת אחריות ולהציב את החקלאות על סדר היום הממשלתי-לאומי ללא כל דיחוי.

התאחדות החקלאים וראשי המועצות דורשים מהממשלה להפסיק את המדיניות החד צדדית שהיא מנהלת בכל הנוגע לענף החקלאות. לטענתם, שר החקלאות מוכר את החקלאים על ידי ייבוא תוצרת חקלאית מטורקיה בהפקרות מוחלטת, ייקור המים והעמסת מיסים מיותרים על החקלאים. מדינת ישראל מבצעת מכירת חיסול פומבית לענף החקלאות הישראלי ופוגעת בביטחון התזונתי של תושבי המדינה!

ההפגנה שמתקיימת היום הנה המשך ישיר להפגנה שהחליטו ראשי המועצות לקיים באופן ספונטני ביום חמישי האחרון. בכנס ראשי המועצות האזוריות שהתקיים שבוע שעבר, שר החקלאות אורי אריאל, שהיה אמור להגיע לכנס, ביטל את הגעתו כרבע שעה לפני שהיה אמור לעלות לנאום, זאת לאחר ששמע כי ראשי המועצות עתידים להשמיע נגדו ביקורת נוקבת. החלטת השר לברוח מהטענות של המועצות והחקלאים ולא להגיע למפגש עם ראשי המועצות האזוריות, שהם נבחרי ציבור המייצגים את תושבי המרחב הכפרי, הובילה אותם להשמיע את טענותיהם בדרך אחרת – עם קבלת ההודעה מלשכת השר, יצאו ראשי המועצות להפגנה ספונטנית בצומת צמח. הם אחזו בדגלי המדינה וקראו : "אין חקלאות – אין התיישבות".

עמיר ריטוב, ראש מועצת לב השרון ויו"ר מרכז המועצות האזוריות: "מדיניות ממשלת ישראל כנגד ענף החקלאות לוקה ברצף של כשלים ופערים. כדי למצוא תקופה שבה השלטון התעלל כך בחקלאות בארץ צריך לחזור לימי הרומאים והיוונים. הממשלה ממשיכה באופן עקבי לגזור גזירות מרחיקות לכת על הענף שיובילו לחיסולו. עלינו לזכור כי בלי חקלאות אין התיישבות – לא בערבה, לא בנגב, לא בבקעת הירדן, לא בגולן, לא בצפון ולא במרכז הארץ. בלי התיישבות? אין מדינת ישראל. אנו, ראשי המועצות, התאחדנו היום ביחד עם החקלאים ותנועות הנוער לשנות את התמונה ולהפסיק את מכירת החיסול של החקלאות הישראלית. אני קורא לממשלה לקחת אחריות ולנקוט בצעדים מיידים להחזרת החקלאות הישראלית לגדולתה. החקלאות מהווה בסיס לביטחון תזונתי, פתרון לבעיית המים במושבים ואת הריאות הירוקות של מדינת ישראל – היא לחם קיומנו כמדינה ועלינו לשמר ולהעריך אותה".

הודעה מאת עמית בן יאיר

%d7%94%d7%a4%d7%92%d7%a0%d7%aa-%d7%97%d7%a7%d7%9c%d7%90%d7%99%d7%9d

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

2 תגובות

 1. יפתח :

  חקלאי בגליל ולא השתתפתי בהפגנה

  ואני לא תומך בה. רבים מידידי השתתפו בה.
  חלק מהדרישות הזויות, חלקן מקוממות ומיעוטן צודקות.
  1. בתחום ההזוי – הגבלת יבוא – בניגוד לדעת המארגנים, היבוא מצוין לחקלאות ישראל כי הוא מכריח אותנו להתייעל. לא הגיוני לגדל אננס בישראל ולדרוש, לשם כך, חומות מכס מטורפות.
  2. בתחום המקומם – השענות על כח אדם זר. נשיא התאחדות האכרים הוא גם מנכ"ל עמיר העוסקת ב"יבוא" תאילנדים. הוא (דובי אמיתי, ממטולה) מוביל את המאבק הזה וגם שהדרישה ממוקמת במקום הרביעי או האחרון היא תהיה הראשונה בדיונים או היחידה. אני עובד רק עם ישראלים ואין בעיה בזה, רק יתרונות. מיקום החקלאות בפריפריה חופף את ריכוזי האבטלה הקשים ביותר. גם בצוות שלי עובדים רבים חצו כבר את גיל ה-50. אם החקלאות תהווה מקור תעסוקה למובטלים שהשתחררו בשל טכנולוגיה חדשה יותר ולחיילים משוחררים שעוד לא התמקצעו באקדמיה שרי הממשלה וחברי הכנסת יחסמו בתורים את הכניסות למושבים במקום שהחקלאים יחסמו את גן הוורדים בירושליים.

 2. יפתח :

  המשך

  3. בתחום האפור – מחיר המים. כמו בכל הארץ אין הרבה הגיון בתחזוקת מפעילי המים המופרטים. בישרראל המאופיינית באקלים יבש או יבש למחצה, גידולים התלויים במים שפירים ומתחרים עם בני אדם על מים באיכות גבוהה צריכים לשלם את המחיר המלא בעבורם (עלות ההתפלה). יחד עם זאת, מאחר וכבר שילמנו על המים ועל הוצאות הביוב, לדעתי, מחיר המים המושבים, צריך להיות מחיר הובלתם בלבד. כיום משלמים אותו הסכום על שני המקורות, דבר הפוגם בהתייעלות משק המים החקלאי.
  4. בתחום הצודק – דרישת הממשלה לפיצוי ישיר לחקלאים במקום סבסוד עקיף. הממשלה מתנערת מאחריותה לשימור היתרונות של החקלאות הישראלית. הפרטת המחקר, תחסל אותו הלכה למעשה. בעזרת שוק סיטונאי בארץ וחברת שיווק ממשלתית בחו"ל השדות והמטעים בארץ קרובים הרבה יותר לשווקי היעד שלהם ממה שמקובל באירופה. גם בסבסוד ישיר – כמה חקלאים יוכלו לייצא את תוצרתם? ללא שוק סיטונאי נמשיך לסבול פערי תיווך של 500% בירקות ובפירות בשווקי הארץ.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.