postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הסכם TISA – חברה אזרחית החוצה, לוביסטים פנימה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הסכם TISA – חברה אזרחית החוצה, לוביסטים פנימה

נושאים התמונה הגדולה, כלכלה ותקציב ב 18.12.16 0:40

מאחורי דלתיים סגורות, האיחוד האירופי ו -22 מדינות נוספות כולל ארה"ב מנהלות משא ומתן על הסכם הסחר בשירותים טיס"א השנוי במחלוקת. לוביסטים של תאגידים נמצאים בנוכחות מאסיבית ברקע ונראה שיש להם אוזניים כרויות בנציבות האיחוד האירופי
מאת: אמנון פורטוגלי

הסכם TISA – ישראל, TISA וסעיפי יישוב סכסוכים בהסכמי הסחר וההשקעות - חלק שמיני ואחרון

הכנסת צריכה לחוקק חוק המגדיר ומסדיר את הסמכויות והליכי קבלת ההחלטות והדיונים בתחום הסכמי השקעות, הסכמי סחר חוץ והסכמים דומים. החוק יאפשר פיקוח פרלמנטרי ושיתוף של הציבור, ויחייב את אישור הכנסת לחתימה על הסכם TISA. ביום רביעי 30 בנובמבר 2016 תדון ועדת הכלכלה בהסכם מאת: אמנון פורטוגלי

לקריאה נוספת

הציבור מודר מהמשא ומתן על טיס"א, המידע שהציבור מקבל מקורו בהצהרות הרשמיות של הצדדים הנושאים ונותנים שאינם מזכירים היבטים קריטיים של טיס"א. מקורות המידע המקיפים של הציבור הם רק הדלפות המאפשרות לחברה האזרחית להעריך את ההשפעות של טיס"א – לפני שתוצג בפני עובדות מוגמרות.
עבור הלוביסטים בענף המצב שונה. אלו קרובים מאוד למשתתפים במשא ומתן כפי שמוצג בלוח הזמנים של פגישה טיס"א שהודלפה. קבוצת לובי אמריקאית הכוללת תאגידים כמו פייסבוק ו- IBM הזמינה, במסגרת פגישה זו, את המתדיינים לקבלת פנים במיקרוסופט.
חסידי הסכם טיס"א טוענים כי ההסכם יכול להביא לרווחים עצומים והם מבקשים להשפיע על הצדדים הנושאים ונותנים, והכל תחת מבטו הפקוחה של האיחוד האירופי עצמו.  לפי דו"ח של EurActiv מה-13 לדצמבר 2016, התאגידים מפעילים לחץ מסיבי על הדיונים על טיס"א Lobbyists heavily influencing TiSA negotiations והנציבות האירופית משתפת פעולה ומוכנה להקשיב להם.

דו"ח חדש נוסף של  יוזמת החברה האזרחית הגרמנית  LobbyControl, מראה כמה חזקה ההשפעה של הלוביסטים של התאגידים, ומסקנתם כי אין למעשה התנגדות לפעילותם של הלוביסטים.  לדברי מומחה מדיניות הסחר של  LobbyControl 'הניתוח שלנו מורה כי האינטרסים של התאגידים הם בעדיפות גבוהה עבור הנציבות האירופית'.  ב -89% מהמקרים, חברי מינהלת הדיונים על הסכם הסחר נפגשו עם נציגי העסקים שרוצים פחות רגולציה ומשוכות נמוכות יותר למתן השירותים בחו"ל.
למרות שהנציבות פעלה להתייעצויות עם הציבור, LobbyControl טוען שגם התייעצויות אלה נשלטות על ידי התאגידים. הדיאלוגים עם החברה האזרחית החלו בדצמבר 2014. בששת הפגישות שנערכו עד כה, כביכול עם החברה האזרחית,  לוביסטים עסקיים היוו לפחות 63% מהנוכחים.
בראש הרשימה של הלוביסטים הפעילים עומד איגוד התעשייה האירופאי Digital Europe. על פי Lobbyfacts,  ב- 2015 בלבד, האיגוד הקצה 1.85 מיליון אירו עבור שתדלנות, ותשעה לוביסטים במשרה מלאה נפרסו בבריסל.
סקטור המדיה והטלקומוניקציה האורקולית Audiovisual Media and Telecommunications. מעורב גם בצורה מסיבית בדיוני טיס"א. גם המגזר הפיננסי מנסה להנחות את המשתתפים בדיונים על טיס"א. לפי LobbyControl , נציגים מטעמו נפגשו איתם שמונה פעמים.

מהצד השני, שום פגישות לא נערכו עד  כה עם פדרצית איגודי עובדי השירותים באירופהUNI Europe  המייצגת כ-7 מיליון עובדים ממגזרי השירותים או עם המקביל הגרמני שלו, האיגוד מקצועי הגרמני של עובדי השירותים   Ver.diשיש לו   2.2 מיליון חברים.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

 1. לקסי :

  זה כבר קורה - מאיימים על בגצ

  לא ייאמן: מונופול הגז מזהיר את שופטי העליון מביטול מתווה הגז

  חברות הגז לשופטים: "אין מדובר חלילה באיום. קיים חשש ממשי כי לא ניתן יהיה ליישם את המתווה"

  אבי בר-אלי
  18.12.2016 07:21
  http://www.themarker.com/dynamo/1.3162668

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.