חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ועידת מפלגת העבודה, בעסקנות לא בונים מנהיגות

נושאים מידע על פעילויות, פוליטי ב 10.12.16 23:04

על הצורך הדחוף לקבוע מועד סופי לבחירות להנהגת המפלגה ועל כפל התפקידים בתפקיד המזכ"ל – קריאה לפעולה של החוג לדמוקרטיה במפלגת העבודה

נתחיל מהדבר החשוב באמת: 
למה מפלגת העבודה מתרסקת בסקרים? האם זה בגלל שלא עשינו מספיק השקות כוסית בסניפים? האם זה בגלל הקמפיין השנוי במחלוקת של המשמרת הצעירה? האם זה בגלל הפוסטים החתרניים של החוג לדמוקרטיה?
בואו נסתכל למציאות בעיניים ונודה באמת הפשוטה: מפלגת העבודה נמצאת במשבר מנהיגותי חריף. הציבור איבד אמון בהנהגה שלנו. הסיכוי היחיד שלנו לעצור את מגמת ההתרסקות הוא להפסיק את הקומבינות העסקניות ומחטפי הועידה ולאפשר התמודדות פתוחה, שוויונית והוגנת לראשות המפלגה. הסיכוי היחיד שלנו הוא לתת הזדמנות אמתית לכוחות חדשים ולכל מי שרוצה – מתוך המפלגה ומבחוץ – להתחרות על אמוננו.

הבעיה היא שיש מי שעושה הכל כדי שלא יהיו בחירות הוגנות ופתוחות. יש מי שעושה הכל כדי שהמשחק יהיה מכור מראש ושאף אחד מבחוץ לא ירצה להתקרב למפלגה שלנו. תחשבו על זה: מי בכלל ירצה להתמודד להנהגת המפלגה כשאין תאריך סופי ומחייב לבחירות, כשאין כללים ברורים, וכשכל פעם דוחים את הבחירות שוב ושוב במחטפים של הרגע האחרון?

הנה מה שאפשר לעשות:

קודם כל – אפשר להפעיל לחץ מסיבי על חברי וחברות הכנסת של מפלגת העבודה כדי שיפסיקו לטמון את הראש בחול. היכנסו לטופס המצורף (לחצו כאן) ושלחו בקליק אחד פנייה מרוכזת לכל חברי הכנסת שלנו בדרישה לפעול לקביעת מועד סופי לבחירות שיאפשר נקודת זינוק שיוויונית והוגנת לכולם/ן (יש כבר טקסט מוצע – רק צריך להקליק ולשלוח).

דבר שני – בואו לוועידת המפלגה שתתכנס היום (11.12) בשעה 16:30 בגני התערוכה (ביתן 10) בתל אביב, ועזרו לנו להחתים את צירי ועידת המפלגה על הצעת החלטה מחייבת בעניין הזה. מי שרוצה אנא שלחו מייל חוזר.

למי שרוצה להבין את הדברים יותר לעומק, כאן סרטון הסברה קצר.

כפל התפקידים לתפקיד המזכ"ל: למה לא? גם ח"כ, גם מזכ"ל, וגם בקומבינה של הרגע האחרון. אפשר להתווכח האם ראוי שחבר כנסת, שאמור להקדיש את כולו לעשייה פרלמנטרית וציבורית, יכהן במקביל כמזכ"ל אפקטיבי של מפלגה שצמאה לפעילות שטח אינטנסיבית. מה שבטוח – האופן שזה נעשה – ברגע האחרון ותוך כדי התמודדות, משיקולים פוליטיים צרים ולא מתוך חשיבה מערכתית וארוכת טווח – שומט את הקרקע מתחת לכל הרעיון. אנחנו תופסים את תפקיד מזכ"ל המפלגה כתפקיד רציני ביותר – לא כשריון לחברי כנסת שפוחדים להתמודד בפריימריס, ובטח שלא כשכפ"ץ מגן ליו"ר המפלגה. לכן, אנחנו קוראים לכל צירי הועידה להגיע ביום ראשון לכינוס ולהתנגד להצעה לאפשר כפל תפקידים.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.