חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הרעש סביב עמונה – הסחת דעת מדיוני התקציב האנטי-חברתי

נושאים כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 8.12.16 1:12

בזמן שכולם עסוקים בעמונה, גם חברי הכנסת של האיחוד הלאומי בבית היהודי עסוקים יותר בתכנון השוד של הציבור לשנים 2017/2018 כל מיני הצעות חוק רדיפה לא יעברו. מה שכן יעבור הוא התקציב במסגרתו העשירים ישלמו פחות מסים וכולנו נקבל פחות שירותים

מאת: ק. טוכולסקי

ככה מעבירים תקציב

אז מה לא היה לנו בשבועות האחרונים? עמונה, 50 משפחות של פולשים לאדמה של עם אחר כן ייאותו בטובם לזוז לאדמת גזל אחרת או לא. ראש הממשלה ובני משפחתו המושחתים כנגד התקשורת המסיתה בכספי הקרן החדשה לישראל. רעש ממסגדים, האם יהיה הסדר או שתהיה חקיקה. דוח מבקר, פסל מזהב, דברים שמאוד העסיקו בכותרות ואף אחד לא זוכר. במה לא עסקנו בשבועות האחרונים? בתקציב המדינה.

אל תתנו להצגות הקרקס של הספינים במהדורות החדשות ומעל בימת הכנסת להטעות אתכם, בזמן שכולם עסוקים בעמונה, גם חברי הכנסת של האיחוד הלאומי בבית היהודי עסוקים יותר בתכנון השוד של הציבור לשנים 2017/2018 מאשר במה קורה על ההר. גם חברת הכנסת שולי מועלם וגם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ שלא לדבר על עמיתיהם בליכוד, כולם רודפים עכשיו אחרי הכסף. על איך מעבירים תקציב מרושע, אנטי חברתי, מרחיב פערים ומעמיק שסעים, בלי שהציבור ישים לב. כולם שותפים בהצגה.

עמונה לא תישאר במקומה וגם הפקעות עתידיות של קרקע פרטית לא תהיינה. את הרעש של המסגדים ירסנו באמצעות הפעלת תקנות הרעש והידברות עם האיממים לא באמצעות חקיקה. גם שאר הספינים שנמצאים בארסנל הימין, כל מני הצעות חוק רדיפה לא יעברו. מה שכן יעבור וגם ייושם הוא התקציב במסגרתו העשירים ישלמו פחות מסים וכולנו נקבל פחות שירותים.

ביבי יודע שהתקציב איום. שאין בו בשורה, לא בחינוך ולא בבריאות, לא ברווחה ולא בתרבות, אז מאכילים את הציבור בספינים. מפעם לפעם מרים חה"כ מהקואליציה את הראש מדיוני התקציב המתקדמים בקצב מרשים לקראת אישור עוד בטרם תסתיים השנה האזרחית ופולט איזושהי שטות/ספין שהעיתונאים, מי בעיוורון ומי מתוך שירות להון, הופכים למה שראוי לספר עליו לציבור.

על התקציב אנחנו לא יודעים כלום. משוטטים עיוורים באפלת הספינים. האופוזיציה, עלובה מאין כמותה בהיסטוריה של מדינת ישראל, חסרת כל תכליתיות או יכולת ליוזמה משתפת פעולה במשחק, כאילו היו אנשיה חברי קואליציה והתקציב הזה משאת נפשם. אין מה שמשרת את ביבי יותר מאשר יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, שעומד ומדגים את ההבדל בינו לבין אביו המנוח, כשהוא מדבר במליאה על כל נושא, והוא מדבר על כל נושא שבעולם שביבי רוצה שהוא ידבר עליו, רק לא על התקציב. אחריו שאר בכירי העבודה שמשתפים פעולה עם כל ספין, העיקר שיוכלו להגיד משהו שאף אחד לא יזכור לתוך איזה מיקרופון.

תקציב המדינה הנוכחי רע, רשע, ערל ומרושע. הכביד אלוהים את לב פרעה והוא יענה אותנו בקוצים עקרבים ושוטים, והכי גרוע שאף אחד אפילו לא יהיה מודע איך לעזאזל זה קרה. כי האופוזיציה שלנו בעליבותה הרגילה, משחקת את המשחק והתקשורת שלנו כרגיל משרתת את ההון.

המאורות הבודדים בשמי האופוזיציה והתקשורת מעטים מדי וקולם נבלע בהמולה הכללית וכך תקציב 2017/2018, עוד תקציב עקר ומרחיב פערים הולך לעבור בלי יותר מדי מהמורות בדרך ובלי שאף אחד יבין אחרי שזה יקרה, איך לעזאזל זה קרה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

6 תגובות

 1. החגב עמד יציב :

  תקציב המדינה

  אינו אמור להיות מזור לכל בעיותך טוכולסקי
  התקציב לרב הוא כדור המתגלגל בין כוחות פוליטיים שונים הדואגים לקחת נתחים יפים עבור עצמם והסקטורים אותם הם מייצגים ועל כן עדיף לכולנו כי המדינה תקטן בהיקפה ביחס לתל"ג ובתקציבה וכך יהיה פחות כספים לגזול ופחות "עובדי ציבור" חסרי מעש ותועלת אשר מעיקים על כולנו בצורך לממנם ולממן את אורח חייהם והפנסיה הנדיבה ולא אחראית שלהם.

 2. ק. טוכולסקי :

  חגב, אני באמת ממליץ לקרוא את המאמרים ולא רק את הכותרת, אני חושד שאתה לא חגב אלא תכנת מחשב שלפי אלגוריתם פולטת שטויות קבועות.

 3. יפתח :

  האיש במצודה הרמה

  השם "החגב עמד זקוף" מזכיר לי את הרומן המאד רלוונטי הזה. הרומן מתאר מציאות אלטרנטיבית הנטווית ע"י סוכנים סמויים ומחזיקה מליוני בני אדם במציאות שקרית.
  בקרוב יאושרר הסכם TISA להפרטת השירותים בעולם המערבי. ההסכם, הסודי למעשה, ישלול התערבות ממשלתית בחיי הכלכלה ויתעדף תאגידים בינ"ל ע"פ יצרנים מקומיים.
  ההסכם יעקר את שכר המינימום והקצבאות המושוות אליו כי לא ניתן יהיה לעלות או לעדכן אותו. יחד עם זאת ההסכם יאפשר לגולים פלסטינאים להקים תאגיד חקלאי שיחכור את כל אדמות הפלסטינאים ביו"ש ויתבע במליארדים כל סגר או מחסום וכל תזוזה של קראוון או התישבות חדשה. בצורה זו יוכלו הפלסטינאים לסרס את ממשלת הימין גם בלי לפנות להכרה רשמית באו"מ.

 4. החגב עמד יציב :

  ליפתח

  החגב עמד יציב הוא רפרנס ישיר ומודע לרומן האיש במצודה הרמה.
  לטעמי התזה אשר פירטת היא גיבוב דברי הבל ושטות אשר משקפים את משאלות לבך בלבד, התזה שלך אינה משקפת מציאות כלשהי או אירועים אשר יתרחשו בסבירות הגיונית.

 5. ק. טוכולסקי :

  תזה? האם בעיצומם של דיוני התקציב אנחנו לא עוסקים בחוקים שלעולם לא יישומו וסביר להניח שחקיקתם לא תושלם כמו חוק ההסדרה וחוק המואזין?
  אתה באמת לא קורא כלום לפני שאתה מגיב?

 6. נטע :

  בלי תפנית בעלילה ברגע האחרון - חוק ההסדרה יאושר. הלוואי שאתבדה.

  אבל חובה לקשור אותו לעניין התקציב, משתי סיבות עיקריות.

  1. החוק הזה לא עובר בלי שר האוצר – כחלון.
  חובה לשאול אותו מה הוא מסתיר – כשהוא תומך בחוק. איזו עסקה הוא בישל שם מאחורי הקלעים? מה הוא קנה ומה הוא מכר תמורת הנכונות שלו להצביע בעד החוק.

  2. ברגע שהחוק הזה עובר – אנחנו נמצאים בפאזה אחרת, שיכולה גם להשפיע על המצב הכלכלי בישראל. כדאי להזכיר לצד האוצר שאפשרות כזו – גם היא באחריותו.

  מי שמפנטז על בג"צ שיעצור את החוק, אולי לא קרא את לשון החוק. ליועמ"ץ אולי יהיה קשה להגן עליו בבג"צ, אבל לבג"צ יהיה קשה לפסול אותו.

  זה לא החוק הראשון שנחקק ע"י הכנסת וסותר לחלוטין את החוק הבינלאומי, אפשר לאמר – תוקע לו אצבע בעין, אבל יש אפקט של הצטברות ושל העזה וחוצפה.

  הפעם זה הזאב בכבודו ובעצמו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.