"קדימה מדע" – המורים בפרויקט "שלבים" התארגנו במסגרת "כוח לעובדים"

להלן עדכון מחדר המשא-ומתן בין "כוח לעובדים" לבין מורים נציגי קדימה בפרויקט "שלבים"  המעסיק מורים להוראת הילדים החולים בביתם. העדכון מהוועד. בהמשך מופיע מכתבו של ח"כ אילן גילאון ממרצ, המבקש מיו"ר ועדת העבודה לקיים דיון על בעיות התעסוקה בפרויקט

"אתמול התקיימה עוד פגישת מו"מ כאשר הפעם נכחו בה מר אבי זיו סמנכל קדימה מדע והגברת גילה מנהלת הפרויקט

המפגש היה טעון ונאלצנו לדבר בו בעיקר על הירידה החדה בהיקף העבודה ואלו השאלות שהפנו להנהלה:

 1. מדוע ממשיכה קדימה מדע לגייס מורים נוספים כאשר ישנם מורים רבים שיושבים בבית ללא עבודה ופרנסה?  מדוע עובדים שהתפרנסו בעבר בכבוד ממתן שירות לתלמיד החולה נאלצים לחפש עבודה נוספת או לעזוב את מקום עבודתם?
 2. מדוע ישנה הכבדה ביורוקרטית והקשחת נהלים ביחס לאישורים הרפואיים וזאת למרות שמנהלת האגף לחינוך מיוחד הגברת רחלי אברמזון הוציאה מכתב בו נאמר כי אישור מרופא משפחה מאפשר את מתן השירות?
 3. מדוע שונה הנוהל והשירות ניתן רק לאחר 21 ימים שהתלמיד נמצא בפועל בביתו ולא כבעבר?

זאת התגובה שהתקבלה:

 1. מורים אינם מוכנים להגיע למקומות מרוחקים ויש דרישה למורים מקצועיים. (המורים הקיימים אינם מקצועיים מספיק??)
 2. קדימה מדע בודק כל מקרה לגופו ומקבל גם אישורים מרופא משפחה כאשר המקרה מצדיק זאת. (כמובן שמדובר במקרים יוצאי דופן במיוחד)
 3. קדימה מדע כפוף למשרד החינוך וזהו הנוהל שהתקיים גם בעבר, אך תבדק אפשרות להגמשת נוהל זה.
  כמובן שאנו לא מקבלים את התשובות הללו מאחר והפרויקט הזה התנהל בעבר בצורה טובה עם הרבה פחות מורים ואנו התפרנסו בכבוד וכמובן שמיותר לציין שאנחנו מורים מצוינים שעושים מלאכתנו נאמנה ובאופן המקצועי ביותר.

בנוגע למתן השירות רק בתום 21 ימים שהתלמיד החולה מצוי בביתו הדבר נתון לפרשנות ולהלן לשון החוק :

"ילד חולה" – ילד שגילו מעל 5 שנים השוהה בבית במשך תקופה העולה על 21 ימים רצופים על פי הוראת רופא, וכן ילד החולה במחלה מתמשכת;"
בלשון החוק לא קיימת מניעה שהשירות ינתן רק בתום 21 ימים ונראה כי קדימה מדע בוחרת לפרש את החוק באופן המעכב את מתן השירות לילדים החולים ופוגעת בפרנסת העובדים.

לאור האמור ניכר כי הנהלת קדימה מדע ממשיכה להתייחס לעובדיה בחוסר כבוד וטרם הפנימה כי הדרישות שלנו הן לגיטימיות לחלוטין. אנו חשים שיש נסיון  מצד ההנהלה למסמס את המו"מ ולהציג את הדרישות שלנו כלא לגיטימיות.

אנו חוזרים ומדגישים כי אנו מעוניינים לפעול בשיתוף פעולה מלא עם קדימה מדע ומה שעומד מאחורי ההתאגדות שלנו הוא ההכרה כי הזכויות המגיעות למורים ולעובדים במגזר הציבור צריכות לחול גם עלינו. המשוואה היא פשוטה ביותר- דאגה למורה וזכויותיו כמוה כדאגה לטובת התלמיד החולה.

אנו הועד יחד עם כוח לעובדים ממשיכים בפעילות תקשורתית מצורף מאמר דעה של חברה בוועד בעיתון גלובס לחצו על קישור. בנוסף ח" כ אילן גילאון פנה לוועדת העבודה והרווחה של הכנסת לדיון בוועדה לאור מיעוט הפניות ופגיעה בפרנסת העובדים (ראו מסמך מצורף). אנו נתקלים בתדהמה של החכי"ם לאור המהלכים האחרונים של קדימה מדע.

חשוב לנו מאוד לדעת את היקף הפגיעה בכם אנא פנו אלינו וידעו אותנו על השינויים בשכר ובהיקף העבודה לעומת שנים קודמות.

אנו יודעים כי הדרך אל מבוקשנו עוד ארוכה ודרושה לנו סבלנות ואיחוד השרות כדי שנוכל להשיג זאת ואנו נשיג!
" אין הטיפה חוצבת בסלע מכוח עצמתה אלא מכוח התמדתה" "

בברכת שבוע טוב

שלכם הועד

 

%d7%9e%d7%9b%d7%aa%d7%91-%d7%90%d7%99%d7%9c%d7%9f-%d7%92%d7%99%d7%9c%d7%90%d7%95%d7%9f

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , ,

One Response to “"קדימה מדע" – המורים בפרויקט "שלבים" התארגנו במסגרת "כוח לעובדים"”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  חברת הקבלן התחלפה – וזכויות המורים שמלמדים ילדים חולים בביתם נפגעו
  בינואר 2015 זכתה חברת קדימה מדע במכרז להפעלת תוכנית של משרד החינוך המעניקה לילדים חולים שירותי חינוך בביתם ■ לדברי המורים, מאז תנאי העסקתם הורעו: "העבודה נעלמת"

  ז'נאן בסול
  http://www.themarker.com/career/1.3144806

Leave a Reply