הדתה בחינוך– הזמנה לכנס הקמת זרם ממלכתי חילוני

פורום החינוך החילוני הנאבק נגד הכנסת יסודות דתיים למגזר החינוך הממלכתי החילוני ביוזמת שרי החינוך האחרונים, מזמין אתכם לכנס הקמת זרם ממלכתי חילוני. הכנס יתקיים ב-29 בנובמבר בשעה 19.30 להלן ההודעה שפרסם

 מקימים זרם חינוך ממלכתי חילוני

כ"ט (29) בנובמבר, 19:30

הורים חילוניים יקרים, תומכים ושותפים לדרך,

×”×’×™×¢ רגע האמת. שנת הלימודים הקודמת הייתה שנת כשיא מבחינת העמקת החדירה של תכנים, פרקטיקות, עמותות וארגונים דתיים למערכת החינוך הממלכתית, וזאת ביוזמתו ובאישורו דווקא של מי שאמור להגן על האינטרסים שלנו ועל ערכינו – משרד החינוך! שבמקביל גם מעודד שלל גורמים חיצוניים פרטיים, כגון חב"ד, גרעינים תורניים, בנות שירות לאומי ועמותות דתיות לאומיות לחדור דרך כל סדק במערכת השעות. תמיד על חשבון תכנים חילוניים – מדעים, אמנויות, אזרחות, מדעי הרוח, ושפות. ואנחנו נותרים חסרי מגן.

החדשות הרעות, הן, ששנת הלימודים הנוכחית שנפתחה זה מכבר, מסתמנת כשנה גרועה אף יותר מהקודמת בכל האמור בחופשיות שבה מכרסמת ההדתה במערכת השעות של ילדינו. שני ציטוטים, הן של שר החינוך נפתלי בנט ("בלי התורה, אנחנו כמו אטוֹמים בחלל. לימוד היהדות וההצטיינות בה חשוב בעיניי יותר מלימודי מתמטיקה או מדעים") והן של ח"כ בצלאל סמוטריץ' ממפלגתו ("לילדי המגזר שלי, המגזר הדתי, מגיע לקבל יותר תקציבים מהמדינה פשוט כי דתיים ערכיים יותר מכל היתר") ממחישים זאת היטב.

החדשות הטובות הן, שכצוות הפורום החילוני, אנחנו בפוזיציה לראות בבירור שליותר ויותר מכם כבר נמאס לגמרי מההשתלטות האגרסיבית של ההדתה לעומת הצטמקותו המבהילה של החינוך ההומניסטי, המדעי, שאמור להכשיר את ילדיכם הן להיות אזרחים טובים כמו גם אנשי העולם הגדול. אינספור מכתבים, דוגמאות, רעיונות וקריאות לפעולה מגיעות אלינו יום יום ממעגלים הולכים ומתרחבים של הורים, מורים, אנשי חינוך, אנשי אקדמיה ורוח בכירים כמו גם תלמידים רבים שמתקשים ליישב את הערכים עליהם חינכו אותם הוריהם בבית, מול הערכים השונים ולעיתים קרובות הסותרים שנכפים עליהם בכמויות הולכות וגדלות בכיתה.

הגיע הזמן לעשות מעשה!

אנו קוראים לכם, חילונים יקרים, שחושבים שלימודי היהדות אינם חשובים יותר מלימודי המתמטיקה, ושמתחלחלים מהמחשבה שילדיהם יחושו נחיתות ערכית ומוסרית ויתביישו במורשתם, שיודעים שחילונות אינה "אנטי דת" או "אנטי אמונה", אלא עמדה ערכית, עשירה, עגלה מלאה כל טוב ברעיונות –

להצטרף אלינו!

הירשמו לכינוס החירום הראשון של הפורום, שיערך בכ"ט בנובמבר באזור תל אביב, בין 19:30-22:30 (מיקום סופי יינתן בהמשך):

זה מבחן ראשון עבורנו, לבחון אם רעיונותינו ופעילותינו יוכלו לצאת מהפייסבוק ולגדול אל עבר מטרותיהם בעולם האמיתי ומסיבה זו נוכחותכם בכינוס הראשון, חשובה שבעתיים.

בכינוס נדון גם בשאלה כיצד עוצרים את שטפון ההדתה במערכת החינוך וגם בשאלה מהם הערכים והתכנים שראוי בעיננו, החילונים הגאים, להעניק לילדינו ובאיזו מסגרת וכיצד. כל אחת ואחד מכם תוכל ויוכל לבוא, לשמוע, להשמיע וגם לקחת חלק מעשי (אם תרצו) באחד מצוותי הפעולה.

פורסם פה. מבקשים שתירשמו

אתר פורום החינוך החילוני

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

Leave a Reply