חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ההתנהלות הבריונית של בצלאל סמוטריץ

נושאים דו-קיום, דעות ב 30.10.16 0:44

בצלאל סמוטריץ עשה בוועדה בכנסת לסטודנטים הערבים את מה שעשו ליהודים בגרמניה בשואה. בצלאל סמוטריץ בהופעותיו רומס את כל ערכי ארון הספרים היהודי, כאשר ביקר את החלטת הקבינט ההמדיני ביטחוני שאישר הקמת אתרי ציבור לפלסטינים

מאת: איתן קלינסקי

בצלאל בן אורי, שעשה "אֶת הָאָרוֹן עֲצי שִׁטִּים אַמָּתַיִם וַחֲצִי אָרְכּוֹ וְאָמָה וָחֵצִי רָחְבּוֹ וְאָמָה וָחֵצִי קוֹמָתוֹ", היתה לו נפש של אמן. היה בו שילוב של אמן ואומן, בעל מקצוע מעולה – "וַיְצַפֵּהוּ זָהָב טָהוֹר…וַיַּעַשׁ לוֹ זֵר זָהָב סָבִיב … וַיַּעַש בַּדֵּי עֲצֵי שִׁטִּים…" ואת הפירוט המפורט של כל עבודת היוצר הנפלא בשם בצלאל בן אורי ניתן לקרוא בספר שמות פרק ל"ז.  עבודה אמנותית שנעשתה בחרדת קודש וברגישות רבה בתנאי עבודה קשים במדבר.

בפנינו מזדקרת עוצמת פער בין בריונות בהמית של חבר בכנסת בישראל, הנושא את השם בצלאל, ובין נפש אמנותית רגישה ועשירה של בצלאל אחר, שלאומנותו ולאמנותו התוודענו כאמור בספר שמות.

השם בצלאל קשור אצלי תמיד עם מי ששקד בתנאי העבודה של המדבר על עבודת נמלים נקיה של עשית "הַבַּדִּים בְּטַבָּעוֹת עַל צַלְעוֹת הָאָרוֹן…כַּפּוֹרֶת זָהָב טָהוֹר…שְׁנֵי כְּרוּבִים זָהָב…", השם הזה אינו מתיישב עם דמות אחרת של בצלאל – צרחנית, צעקנית ובהמית, שעל שמה רשום מצעד הבהמות, שנועד להבהיר בירושלים לקהילה של גברים ונשים, מה חושב עליהם אותו בצלאל האחר שהוא אינו בן אורי אלא הוא בצלאל סמוטריץ. ואגב הוא גם נושא בתואר מכובד של עורך דין בישראל.

השבוע האחרון היה השבוע הבריוני של בצלאל סמוטריץ, שהחליט לעשות בוועדה נכבדה בכנסת ישראל לסטודנטים הערבים את מה שעשו לנו בהיסטוריה היהודית. סמוטריץ הטיח בבוטות ובגסות רוח באמירה גורפת, שסטודנטים ערבים אנלפבתים נכנסים ללמוד אצלנו באוניברסיטאות בלי בחינות פסיכומטריות, כשבמרחק של מטחווי קשת הוא יכול לראות ב"יד ושם" תעודה מזוויעה – "סטודנטים יהודים חלולי מוח תופסים מקומות של הסטודנטים שלנו באוניברסיטאות". תעודה "סמוטרצית" בשפה אחרת ומימים אחרים, שחשבנו שהם מאחורינו, והם לא יחזרו יותר.

אך בזה לא תמה הבריונות של מי שנושא שם כה יפה כמו בצלאל. הקבינט המדיני בטחוני החליט לאחר יותר מדי שנים,שלא ניתן אפילו אישור בניה אחד לפלשתינים בשטח C, לערוך תיקון, לאשר מספר תכניות מתאר והיתרי בנייה לאוכלוסייה שגם לה נולדים ילדים.  ביצהר ובתפוח, בעופרה ובכפר עציון נבנו בעשר השנים האחרונות בתים. אך בחוורה ובקלקיליה לא ניתן אפילו אישור בנייה אחד באותן עשר השנים, כי שם להבנת סמוטריץ לא נולד אף לא ילד אחד באותן השנים.

החלטת הקבינט – שנחשבה ראשונה מסוגה כמה שנים – נשמרה בסוד, בין השאר מחשש מפני להט המלל הבריוני של הסמוטריצים. ישיבת הקבינט התקיימה בחודש ספטמבר. בעד מתן אישורי בניה לפלשתינים בשטח C הצביעו ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים אביגדור ליברמן, אריה דרעי, יובל שטיניץ, יואב גלנט ומשה כחלון (האחרון לא נכח בהצבעה אך השאיר פתק בעד). התנגד השר נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד, שלא נכחה בהצבעה, השאירה פתק של התנגדות.

בנושא זה החליט בצלאל סמוטריץ, שההתבטאויות שלו חייבות להיות סופר בריוניות, כי הוא חייב להיות יותר בריון מחברו לסיעת "הבית היהודי", שבריונותו להוטה לשימוש בדחפור נגד הרשות המשפטית בישראל.

בצלאל סמוטריץ בהופעותיו רומס את כל ערכי ארון הספרים היהודי, כאשר הוא התנפל בארסיות בריונית נגד החלטה מוסרית של קבינט מדיני-בטחוני, לפיה אחרי כל כך הרבה שנים, שלא ניתן אפילו אישור בנייה אחד לפלשתינים בשטח המשתרע על יותר מ-60 אחוז משטחי הגדה מערבית, יתכננו תכניות מתאר ויינתנו אישורי בנייה בשטח שהוא באחריות אזרחית וביטחונית של ישראל.

מצער, שההחלטה כמו החלטה על הקמת גני ילדים בקלקיליה, כי נולדו בעיר הזו כמה מאות ילדים מחייבת הסתערות מילולית קשה ובוטה של חבורה משיחית פאנטית. חרף העובדה שמדובר במספר פרויקטים קטן יחסית, נשמעו חרפות מבישות על החלטת הקבינט מדיני-בטחוני גם מצד שר החקלאות וסגן שר הביטחון, חבורה שמקדשת את קיומה של עמונה שנבנתה "בתום לב" על אדמה פרטית של פלשתינים.

ואי אפשר שלא להיות מודאג, שקבינט מדיני בטחוני נאלץ לאשר בחשאי החלטה מוסרית ערכית, אישור תכנית שגובשה על ידי מתאם הפעולות בשטחים, האלוף יואב מרדכי, והובאה על ידי שר הביטחון, אביגדור ליברמן להצבעה בקבינט.

זה מבהיל, שבחשאי מחליטים על מתן אישורי בנייה למספר יחידות דיור בכפרים פלשתינים. זה לא שישראל בונה, ישראל רק מאשרת לפלשתינים לבנות. זה לא שישראל בונה בית חולים, היא רק מאשרת בישיבה חשאית הקמת בית חולים בבית סאחור ליד בית לחם ו….הקמת כמה מגרשי כדורגל.  והעיקר לא לשכוח דיון והחלטה חשאיים בדבר מתן אישור לבניית מגרשי כדורגל.

לזה קוראים כיבוש נאור. ולזה מתלוות צעקות צרחניות של בריון, המדבר בשם תורת ישראל. תורה שנשארה מבוישת, כי חבר בכנסת ישראל מחלל אותה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

2 תגובות

 1. נגה תדמר :

  שואת הערכים

  לא הצלחתי להבין כיצד הגיעו ערכים מן הארון ועד פלשתינה, אבל מה שחשוב יותר הוא: שאם בסמוטריץ'העלוב אפשר להילחם רק באמצעות אזכור השואה (וזה לא דומה כמובן אפילו מרחוקׂׂׂ), אז אנחנו בצרות שכל ערכי הארון עם שלל מלכי מזרח ומערב גם יחד, לא יעזרו לנו.

 2. איתן :

  לנוגה תדמור

  לנוגה תדמור שלום

  ביקשתי להבליט, שהשם בצלאל קשור אצלי עם אומנות יפה, עם עשייה אמנותית בתנאים קשים של המדבר. והנה ראיתי בצלאל אחר, לא בצלאל בן אורי, אלא בצלאל סמוטריץ, שמתנפל בצרחנות מבעיתה בוועדה בכנסת, שסטודנטים ערבים שהם אנלפביתים לומדים בלי בחינות פסיכומטריות. (עלילה !!!!)

  לכן מצאתי לנכון לשלוח את סמוטריץ ל"יד ושם", ושיקרא כיצד עמית בריכסטאג הגרמני דיבר בדיוק כמוהו אבל על סטודנטים יהודים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.