חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כלי התקשורת –במקום לעסוק במהות עוסקים רובם בספינים

נושאים דעות, תקשורת ב 25.09.16 0:20

בזמן שמירי רגב מקדמת בהצבעותיה אינטרסים אנטי-חברתיים, בזכות הכיסוי התקשורתי אותו היא יודעת לנצל, היא מחזקת את כוחה הפוליטי.. התקשורת האמריקאית בונה את טראמפ כמו שזו הישראלית בונה את נתניהו, בנפילה לעיסוק בכל ספין במקום בהתעסקות במהות

מאת: ק.טוכולסקי

דונלד טראמפ מירי רגב והסלמונלה

הסלמונלה חזרה לחיינו, לא מרגשת מספיק בשביל פתיחת יומני השבוע של ערוצי הטלוויזיה, אבל עדיין שם. עד כה השנה לא מת אף אחד בישראל מחיידקי סלמונלה, לעומת זאת מספר הרוגי תאונות העבודה ותאונות הדרכים מרקיע שחקים, וגם מספרם של מי שנפטרו מזיהומים בבתי חולים אינו נמוך מהממוצע, אבל בזה התקשורת הישראלית לא תתעסק.

למען האמת גם אחיותיה המשועתקות של התקשורת הישראלית בעולם כולו, כלי התקשורת של בעלי הון שיוצרים סדר יום גלובלי די דומה למען האינטרסים של ההון. לא רק בישראל, גם בארצות הברית וקנדה, בבריטניה ואיטליה, במקסיקו וארגנטינה, ברוסיה ובטורקיה באוסטרליה ובהודו, מערכות התקשורת ברוב העולם מייצרות את אותן החדשות, משדרות את אותם המסרים, משרתות את אותם האינטרסים. בחלק מהמקרים, כמו במקרה של ארצות הברית אוסטרליה ובריטניה, גם תאגיד אחד של אדם אחד (ר. מרדוק) עומד מאחורי חלק ניכר מהתקשורת ומעניק בזול תעמולה שעולה לצרכניה ביוקר.

מירי רגב, שרת התרבות שיודעת לעשות הפרדה מושלמת בין הרטוריקה ה"חברתית" שלה ובין הצבעותיה בפועל, וגם בין התדמית שלה כ"חברתית" לאינטרסים של קומץ בעלי יכולת בפועל, זוכה בתקשורת לסיקור שמבחינתה הוא חיובי ביותר. גם כאשר מתנגחים בה, עושים זאת בצורה שמשרתת אותה אצל בוחריה שאשכרה מאמינים ש"הארץ", אחד העיתונים הזניחים בישראל הוא איזה אליטה שולטת. כך, בזמן שרגב מקדמת בהצבעותיה אינטרסים אנטי-חברתיים בזכות הכיסוי התקשורתי אותו היא יודעת לנצל בצורה מושלמת, היא מחזקת את כוחה הפוליטי.

אין מצב שאנשי התקשורת בישראל כל כך תמימים שהם לא מבינים מה הם עושים. אין מצב שכל הכתבים והעורכים בכל כלי התקשורת לא מבינים שמירי רגב רוצה שבמקום לתהות למה היא תומכת כל כך באופן עקבי לאורך שנים בתוספות של עובדים זרים לקבלנים ומתנגדת קבועה לכל חקיקה שתטיב את מצבם של העובדים והנתמכים, הם יעסקו רק במה שהיא מייצרת בכוונה, שערוריות רטוריות חסרות תוכן במקום עיסוק במהות.

אותו דבר נכון גם לגבי דונלד טראמפ בארצות הברית. טייקון מושחת וכושל שהצליח לאבד את רוב ההון המשפחתי למרות הטבות המס הענקיות שקיבל לאורך השנים. איש גזען ונבער, שמסוגל להגיד באותו משפט דבר והיפוכו, זוכה מהתקשורת האמריקאית והעולמית כולה בדיוק למה שהוא רוצה. עיסוק אינטנסיבי בלהג הרטורי וההשמצות שלו שרק מרים אותו בסקרים במקום בסוגיות כמו מה הוא מציע, איך הוא מתכוון ליישם את זה והמציאות הכושלת מאחורי חזות הריאליטי של המועמד הרפובליקני לנשיאות. כן הדמוקרטים בחרו מועמדת מושחתת, אבל מול אדם כמו טראמפ אפילו זה היה אמור להספיק, אלמלא התקשורת האמריקאית שבונה את טראמפ כמו שזו הישראלית בונה את ביבי, בנפילה לעיסוק בכל ספין במקום בהתעסקות במהות. בדיונים שנועדו לשעשע כמו בקרקס, במקום ניתוח קר של כישלונות מול הצלחות. לא רגב לא טראמפ ובטח לא ביבי היו שורדים בפוליטיקה אם התקשורת הייתה עוסקת בניתוח אובייקטיבי של המציאות, במקום בהיגררות מכוונת לספינים וניסיון לספק מענה לצרכים הבידוריים של האדם במהדורות החדשות. התקשורת לא עושה זאת מחוסר ידיעה, לא כל עיתונאי שמסיים בית ספר לעיתונאות הוא חסר דעת. התקשורת שייכת ברובה לבעלי הון, במקומות רבים בהם יש עדיין תקשורת ציבורית, כמו למשל בישראל וברוסיה, הדרג הפוליטי מעורב לגמרי בתכני השידור של הרשות הציבורית, וכך זה גם נראה.

וכזוהי גם הסלמונלה. יש לה שם מרתיע, אף אחד לא מבין בדיוק מה היא עושה והיא נמצאת בכל מקום. כמו הטרור הגלובלי, יש לה יחסי ציבור מעולים כמשהו לפחד ממנו ועל כן תעסוק בה התקשורת. היא לא הורגת כמו תאונות עבודה, או תאונות דרכים, אפילו לא כמו אלימות במשפחה, אז אין שום בעיה לדבר עליה, לפחות לא עד שהתאגידים, שנלחמים זה בזה באמצעות מימון כתבות שבהם משתלחים בתאגיד מזון מסוים שלא מפרסם אצל תאגיד תקשורת מסוים שיש בו סלמונלה, יחשבו שהם הצליחו לגרום לציבור לא לרצות לקנות מזון מעובד.

התקשורת בעולם כולו, טלוויזיה, עיתוני נייר ואינטרנט, רדיו נמצאת בתקופה רעה מאוד. בצד כלים עצמאיים קטני תפוצה ואינטרנטיים בדרך כלל, רוב רובה של התקשורת העולמית היום היא רק עוד מחלקה של תאגיד, ורוב עבודתה היא שירות מוחלט לבעלי הון כמו אלו ששלחו לפוליטיקה את נתניהו, את רגב ואת טראמפ.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

21 תגובות

 1. פוקסי :

  טוכולסקי , לא הצלחנו להבין בסוף :

  מה אתה רוצה ממירי רגב ?? היא שרת והתרבות ? אז תכתוב מה לא בסדר איתה בתורת שרת התרבות ? מה אתה מעמיס עליה ועלינו מלל סכיזנופרני חסר קוהרנטיות ? לא מובן כלום !!

  הייתי חושד , שאתה פשוט חזיר שובניסט , שקשה לו לראות אישה כמוה , שבמו ידיה , ובאסטריטיביות ראויה , בנתה עצמה במסלולים גבריים מובהקים , והצליחה יפה . הואיל וכך , הופכים אותה לסמל לגסות רוח .

  במחשבה שניה , כל דבר אצלך מתקשר לחזירות קפיטליסטית , ואולי זה הענין ? אפילו עם מירי רגב ?

  ודע לך , שהיא הרבה לפני המחאה החברתית , העמידה בראש סדר העדיפויות שלה , כחברת כנסת , את בעיית הדיור לזוגות צעירים במדינת ישראל . כשהיא ירדה לאוהלי המחאה , התנפלו עליה כמו חיות !! חיות אדם !!

  הנה כאן , לפני המחאה :

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3838609,00.html

  תודה

 2. ק.טוכולסקי :

  מירי רגב הצביעה נגד כל חקיקה שהייתה מטיבה עם ה-99% לאורך כל שנותיה בכנסת ובממשלה. היא אפילו ישבה בוועדות דברה למען המוחלשים אוז הצביעה נגדם. ממנה אני רוצה רק דבר אחד, להעיף אותה ואת עמיתיה לממשלה לפח האשפה של ההיסטוריה. הם יודעים לעשות ספינים ותקשורת הם יודעים לדאוג לאנשים שמממני ם אותם הם לא יודעים לדאוג לאזרחים ולתושבים שאינם נמנים על האלפיון העליון.
  מירי רגב משתמשת בגסות רוח כדי להסתיר עבודה מחושבת למען ההון.

 3. פוקסי :

  טוכולסקי , עוד לא למדת לכתוב ? אחרי כל כך הרבה פוסטים ?? כל הזמן סברות כרס , אמירות בעלמא !!

  בוא תמחיש לנו , בוא תביא לנו לינקים , תשווה אותה לחברי כנסת או אנשי ציבור אחרים , בוא תגיד איפה בדיוק , ואז נדע , מה עומד מאחורי הדברים !! עם אמירות בעלמא , תשכנע רק המשוכנעים !! אבל , עם המחשות , מאורגנות , סימוכין , אתה תשכנע גם מי שלא משוכנע , ככה מנצחים !!

  נ.ב : חצי מדינה טוכולסקי , יטענו שזה טיבה וטבעה , בעליל , טבוע הדבר , כך הגיחה מרחם אימה : מזרחית , צעקנית , בהמה גסה .ואילו מבחינתך , זה אצלה כלי עבודה מחושב ?? יעני מניפולטורית ? והכל על ידי מעין אוטו סוגסטיה ? למען שלטון – הון ?? אפשר להשתגע ממך לפעמים טוכולסקי ….

  תודה

 4. פוקסי :

  רק להדגשה והבהרה נוספת :

  על פי הלינק ששמתי לעי"ל , ח"כ מירי רגב , הייתה יוזמת השדולה למען דיור לזוגות צעירים , לא רק פעלה בענין , לא רק לפני המחאה החברתית ( קיץ 2011 ) אלא :

  ממש היוזמת…. כך ש- להד"ם , נדם , לא קם !!!

  תודה

 5. ק. טוכולסקי :

  שדולות זה יפה מאוד רק שאין לזה שום משמעות מעבר להצהרה.
  מירי רגב חברת כנסת של הקואליציה מ-2009, היה לה מספיק זמן לעשות משהו משמעותי אם זה באמת היה מעניין אותה.
  אבל זה לא.

 6. אסתר :

  ראינו אותה מושיבה את הקצונה הבכירה של משטרת ישראל באין ספור של ישיבות בוועדת הפנים ופונה בצעקנות, שיש בה הרבה וולגריות, הרבה בוטות, הרבה גסות רוח, והרבה-הרבה רדידות – "אז שיעשו אינתיפאדה… נראה אותם… שיעשו אינתיפאדה… אנחנו ממש נורא פוחדים…" יהירות, זחיחות והרבה פופוליזים הם חלק ממה שמייצגת מירי רגב

 7. פוקסי :

  טוכולסקי , שדולות , ועוד של חברי כנסת , זה הרי עיקר העיקרים , שהרי :

  אז דוחפים חקיקה , ואז , מקבלים תקציבים , ואז ממסדים וממצבים שינויים . כל מסע , ארוך ככל שלא יהא , כך מתחיל !! בצעד , ולא קטן בכלל במקרה דנן !! חקיקה , משנה !! הראשונה והעיקרית לשנות דברים !!

  ואני מזכיר , את זה היא עשתה ופעלה למען הדבר , לפני הפופוליזם של מחאות חברתיות , כולם קפצו על הגל , וגלשו על הצונאמי והפכו חברתיים בטירוף , והיא ….עשתה זאת מתוך אינסטינקטים טבועים , ולפני בכלל .

  אסתר ,

  אולי תפני אותנו לאיזשהוא מקום , בחלל , בגלקסיה האינסופית , מקום שבוא נראה :

  קונטקסט מלא , הקשר מאורגן , מה דעתך ? הנה אתן לך המחשה :

  הודעה של ועדת הפנים בכנסת , פרסום באתר הכנסת , מירי רגב , יו"ר הוועדה , וראי התבטאותה , ואני מצטט , הכל בקשר ליחס המשטרה כלפי אתיופים , הנה , מירי רגב הוולגרית שלך , מצטט :

  ועדת הפנים והגנת הסביבה, התכנסה לדיון מיוחד בתלונות על שיטור יתר ואלימות משטרתית כלפי יוצאי אתיופיה. יו"ר הוועדה, חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד): הגיעו לשולחני תלונות רבות של יוצאי אתיופיה שחשים מושפלים נוכח יחס המשטרה. יש תחושה שכשאתם תופסים אתיופי אתם פועלים ביד קשה הרבה יותר ומעמידים אותם עם הגב לקיר רק בגלל צבע עורם. אם זה נכון, זה איום ונורא. אדם צריך לשלם מחיר רק אם הוא עבריין ולא בגלל צבע עור, מין או עדה. יוצאי אתיופיה צריכים להרגיש פה בטוחים.

  עד כאן הציטוט ( ראי לינק )

  ואם כך , מה דופי את מוצאת ? התבטאות , בהירה , מאורגנת , נחרצת , ערכית , ללא דופי :

  רק עבריין משלמים , לא אנשים בגלל צבע עורם !!

  אז אם את רוצה פה להתגבב , תעשי את זה כמו שצריך …ולא חצאי מילים ומשפטים , זוהי רדידות רטורית שמשחיתה ומייצרת סטיגמות אכזריות .

  לינק ועדת הפנים כנסת :

  http://main.knesset.gov.il/Activity/committees/InternalAffairs/News/pages/press181114b.aspx

  תודה

 8. פוקסי :

  ואגב אסתר :

  כאשר אישים אחרים , ולא נופלים כלל וכלל ממירי רגב ( להלן ) מתבטאים בצורות הרבה יותר קשות , זה נתפס כמובן כטבעי לגמרי , או לא ממש צעקני ומוחצן ! אז מה זה ? הדציבלים ? הנה :

  הילארי קלינטון , כך :

  אנו נמחק את איראן מן המפה , אם תעז לתקוף את ישראל בנשק גרעיני ( הכל כשלאיראנים אין שמץ עדיין של נשק גרעיני ) כאן :

  http://www.reuters.com/article/us-usa-politics-iran-idUSN2224332720080422

  ואילו כאן , אלי ישי , להפוך כפרים בלבנון , ל – " ארגז חול " ( לא הכותר כך , אבל , צריך לקרוא בהמשך הכתבה גופא , זוהי אמרה ידועה שלו ) הנה :

  http://www.news1.co.il/Archive/001-D-287519-00.html

  אז ממה את בדיוק עושה ענין לא מבין ?? זה שמשהו הוא במודה , באופנה , לא הופך אותו ל – סביר , פוליטקלי קורקט , מציאותי , הגיוני , ערכי , כלל וכלל לא !!

  תודה

 9. ק. טוכולסקי :

  פוקסי שבע שנים היא בכנסת, שנתיים כמעט כבר שרה, עוד שנתיים יו,ר ועדת הפנים אם היא הייתה רוצה לשנות היא הייתה משנה.
  היא לא. היא רוצה שהמצב הקיים ימשך ולהמשיך לדבר בצורה אחת ולעשות אחרת. על זה בדיוק כתבתי והתגובות שלך רק מדגימות אחד לאחד איך השיטה עובדת.

 10. פוקסי :

  טוכולסקי , לשנות דברים , זה לא תמיד כזה פשוט , אבל אפילו כך :

  אני לא מתמצא באופן מעמיק , בנושא ההקצבות לאומנויות , קרנות קולנוע וכו…. אבל , מן הסערה שמתחוללת , ואתה כותב עליה הרי , מסתבר , שיש שינוי , לפחות של סנטימנט רציני , ובדרך , שינוי מעשי כלשהוא בנושאים של הקצבות לאומנויות וכדומה ( ראה לינקים ) .

  אפשר לחשוב , שאם תשווה אותה לחברי כנסת אחרים , שרים אחרים , אז היא באופן פרטיקולרי , רק דופקת דרינקים ולא מזיזה כלום ? הרי במשך שנים , ציבורים גדולים מתלוננים על אליטות מסויימות השולטות בזירות דנן ( מבלי להביע דיעה אישית בדבר , אלא לגופו של שינוי בתחום ) אז הנה , היא עושה , ומפעילה מכבשים !!

  אין צורך להפריז פה ….. סתם נטפלים אליה !!

  סערות מירי רגב והקצבות דנן , מהפיכות בעולם התרבות , הנה :

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4775136,00.html

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4669137,00.html

  תודה

 11. דליה :

  פוקסי
  תבדוק איך הצביעה רגב בנושאים חברתיים. היא מדברת חברתית, אך עושה ההיפך.
  היא חלק מתרבות השיסוי של הממשלה הזו, כמו ביבי. ושים לב שביבי נפגש עם טראמפ, ונראה שמעדיף אותו על קלינטון. מצא מין את מינו

 12. פוקסי :

  דליה , יש לי רעיון :

  תבדקי את , ותדווחי לנו , אם זה היה כל כך ברור , לא הייתה בעיה אני מניח .

  ואל תשכחי , אפילו על כחלון , הסופר חברתי , גורסים שהוא כולו דיבורים וצפצופים , ולא עושה ועשה באמת כלום , וזה הדגל שלו !! ואילו מירי רגב :

  זה לא הדגל המרכזי שלה לגמרי !! הדגל המרכזי שלה יותר אינטגרטיבי , ולא רק מבוסס על חברתיות בלבד ( מבלי להיכנס עכשיו לסיבוכים ) .

  אז עם כל הכבוד , אין פרופורציה כלל , בין מה שעושים לה , לבין מה שעושים לאחרים !!

  ובכלל , ביבי נפגש גם עם טרמאפ , וגם עם קלינטון , ללא שום משוא פנים ( לינק להלן ) . שהרי מה לפי דעתך ? הוא מפגר !! אולי , לא עד כדי כך ! שהרי :

  אם קלינטון תיבחר , והוא יפגש רק עם טראמפ , היא תסגור איתו חשבון ( לפחות כך הוא עשוי להעריך ) ובכלל , ביקורת מטורפת עליו תהא !! לא צריך להפריז , ביבי הוא לא אדיר החוכמה , לא נשגבות התבונה , אבל :

  גם הוא יודע דבר או שניים בפוליטיקה של המחר !!!

  גם וגם , הנה :

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4859300,00.html

  והנה , נתניהו מבקר את טראמפ , על הגזענות שלו לכאורה , לגבי מוסלמים , כאן :

  http://www.israelhayom.co.il/article/337337

  ובכלל , בזמנו , בוטלה הפגישה בין טראמפ לנתניהו , וישנה סברה , לא רעה , שנתניהו ביטל אותה , מחמת מראית עין , הנה :

  http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.2796040

  בתגובה הבאה , לינקים על ביקורת על כחלון החברתי עלק , בעיני רבים ….

  תודה

 13. פוקסי :

  ביקורת על כחלון , 2 המחשות זניחות , לא נגמור :

  https://www.facebook.com/kalon10/posts/1025323360855664:0

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/413/216.html

  תודה

 14. פוקסי :

  רק לפינאלה ככה , כי מה שעושים לה , בלתי נתפס !! הנה , גוף חברתי , אובייקטיבי ניתן להניח , שופט אותה ומעריך אותה , על תרומתה לאיכות הסביבה ( בהיותה יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה ) ואין לטעות לגבי ההערכה על תפקודה ותרומתה .אז יש לה קצת דציבלים גבוהיים בקול ? מגוחך, כל זה אל מול כל פועלה והקריירה שלה הציבורית , אנחנו מדינה של מטורללים ממש , הנה :

  http://www.sviva.net/Press.php?pressId=735&archive=1

  ובזאת , למעלה מן הנדרש , מצינו הענין ….

  תודה

 15. דליה :

  פוקסי
  אני עוקבת. מירי רגב לא חברתית. לגבי איכות הסביבה, מה היא תרמה? וכחלון. האם הוא באמת חברתי? למה הוא מאפשר פינוי משפחות מדירות של רשות מקרקעי ישראל? מדוע הוא מתיר לרמ"י לגרש משפחות ללא פיצוי? זו התנהלות חברתית? הוא הרי אחראי על רמ"י.

 16. פוקסי :

  דליה , אז אנו מסכימים !! אפילו כחלון מבוקר קשות , אז מה רוצים ממירי רגב קיבינימט ?? היא לכאורה , קטנה לידו בסטיגמה של "אביר החברתיות " .

  לגבי איכות הסביבה , קיראי הלינק של ארגון העל לארגוני איכות הסביבה , ותקראי שם במפורש , כיצד פעלה , וכיצד גילתה אחריות ובקיאות בחומר , הלינק לעי"ל .

  דשנו מספיק דליה , אבל , כל אדם בר דעת , צריך להודות , שיש עליה סטיגמה : לא הגיונית , לא פרופורציונלית , ביחס ליכולות , לאישיות , לתרומה הציבורית , לקריירה וכדומה ….. מה חושבים פה , בצה"ל למשל , מפגרים ? סיימה עם דרגת תת אלוף , הייתה דוברת צה"ל , צנזורית ראשית , מה חושב לו אדם ? מגוחך אימים !

  אני אמנם קצת / הרבה משוחד , כי אני פמיניסט נלהב ( בעיקרון , סבוך ) ומודע לכך שיש גם ווקטור אנטי פמיניסטי מוכמן בהתלהמות כלפיה , וזה מעלה לי החאלסטרה לראש , אבל , בכל זאת :

  הניתוח שלי , אובייקטיבי , למרות ההטיה שלי הטבעית , ומוכיח כדבעי הדברים !! מופרז ….

  בכך מיצינו הענין ….

  להתראות

 17. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  בישיבת וועדת הפנים שאסתר מצטטת ממנה – ישבו זה לצד זה זחאלקה וח"כ מהבית היהודי. התפתח ביניהם וויכוח וסופו של דבר שזחאלקה אמר ל"שכנו" – "אתה תבנה בית מקדש? ידיך מלאות דם" (מתמצא במקורותינו הזחאלקה הזה… ).
  מירי רגב שמעה את הסיפא ובמקום לברר כלפי פי נאמרו הדברים, החליטה שהם כוונו למפכ"ל המשטרה שהשתתף בישיבה..ואז התחיל הקרקס…
  כן. היא אישה מחושבת מאוד. תמכה פה ושם בקייס הנכון — אבל צריך לשקול את כלל תרומתה!

  בחיים לא יקרה שגילה גמליאל "תזכה" ליחס שמירי רגב זוכה, כי גילה גמליאל אולי לא כוס התה שלי מבחינה פוליטית אבל איש לא יחלום לטעון נגדה מה שטוענים ובצדק נגד מירי רגב.
  האשה הזאת שדואגת לאתיופים הגדירה את הפליטים כ"סרטן" ודאגה שלא יהיה מישהו שיחמיץ במקרה את ההברקה הזו שלה.

  מי בדיוק אשם שהיא צורחת בקולי קולות את ה"סרטן" ולא משתדלת להבליט את הדיון על האתיופים?
  היא הרי יודעת בדיוק איך עובדת התקשורת.

  אם היתה מפנה את כשרון הזעקה שלה לעניין האתיופים אף אחד לא היה מחמיץ ולא היה שוכח ולא היה צורך בלינק שלך.
  ואולי גם היתה משיגה איזשהו הישג בתחום, שהיא כנראה לא מרגישה מספיק מגויסת בשבילו כדי להפעיל בענין את כישוריה התקשורתיים.

  לדוגמה:
  זחאלקה אומר למפכ"ל שידיו מגואלות בדם"
  https://www.youtube.com/watch?v=Llk1Bfp0ImY

  זחאלקה אומר למוטי יוגב שידיו מגואלות בדם (ערוך)
  https://www.youtube.com/watch?v=wkX_pi-0bfI

  (אני צפיתי בשידור הלא ערוך מערוץ הכנסת).

  ודרך אגב – עם כל החשיבות של הפניות וקישורים, עם יד על הלב – אתה נכנס לכולם?

 18. פוקסי :

  משתמש אנונימי 17 :

  אתה רציני לשאול אותי אם אני נכנס לקישורים שאני שם ? אז איך לפי דעתך הגעתי אליהם ? איך אני יודע על קיומם , או למצער : על הסוגיה והענין שהם מייצגים ? יצאת מדעתך ? איזה מן שאלה זו ? ותבדוק אותם , אחד לאחד , הם מבארים בדיוק מה שאני טוען . אז מה זה ? אצבע אלוהים ? רוח נבואה שצלחה עלי ? הנסתתרה בינתך מעליך ? ואם אתה מתכוון לקישורים שאחרים שמים , בשבילי , אז כן !! אלא אם כן , אני חושב שלא רלבנטי ומראש , ולגופה של תגובה , אין לי צורך , ואני עונה ומבאר הענין באופן מוחץ !!

  לגבי מירי רגב , אתה צודק , יש לה תדמית מאוד לא מוצלחת , לפחות בקרב ציבורים רבים . האם זה מעיד כפי טענתך , על שימוש נפסד או לא יעיל או בכלל , בתקשורת ומדיות המוניות ? תלוי בנקודת ההתבוננות :

  בקרב ציבורים מסויימים , היא זוכה למלוא האהדה ( אפשר לטעון , בגלל חוסר האהדה המופגן בקרב ציבורים אחרים נוגדים ) בקרב ציבור אחר , ממש לא !!

  האם זה רע ? האם זה טוב ? שוב תלוי בנקודת ההתבוננות :

  אם היא הייתה או רוצה לרוץ רחוק , לראשות ממשלה , או אחד משלושת התיקים היוקרתיים ( חוץ , ביטחון , אוצר ,והיא מאוד מתאימה מבחינת כישורים אישיים לכך ) זה רע , ורע מאוד !! חייבים תדמית ממלכתית מכובדת , כאחד התנאים הבסיסיים ביותר לראשות ממשלה לפחות .מבחינה זו , כמעט קרב אבוד , אלא אם כן , אסטרטגיות גאוניות יביאו לה , נקודת מפנה , ואיפה תמצא אותם ?זה לא מוצר מדף !! לעומת זאת :

  זה גם טוב במידה מסויימת, כי זה מביע כנות, עיסוק במהות , נחרצות , הקרבה , לענינים ציבוריים , ולא לספינים תקשורתיים . והאישה הזו , כמובן , עשתה הרבה הרבה מחייה , למען הציבור , למען תכליות ציבוריות .

  אלא ששוב : אין פרופורציה כלל , בין מה שהיא , מה שהיא עושה למען הציבור , בין כישוריה , לבין תדמית של גסות רוח , בהמיות , שטיחות וכדומה …. דיספרופורציונליות אכזרית וחסרת היגיון . ועל זה אני מתקומם !! והנה : הוכחתי זאת בהרבה לינקים , וכדאי שתקרא את הלינק של ארגון העל לאיכות הסביבה לעי"ל , ארגון אובייקטיבי , אל פוליטי , מציין באופן חד משמעי , את הנחרצות , החריצות , הבקיאות , ואכן שם : מאזכרים אותה ואת תמר זנדברג בנשימה אחת , משמע : אבחון אובייקטיבי נחזה הדבר ( זה טבע איכות הסביבה אגב , אל- פוליטי, חוצה מפלגות וארגונים פוליטיים ) .

  תודה

 19. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  פוקסי ברור שהכוונה איננה לקישורים שאתה מביא אלא לקישורים אחרים. הנה דוגמה: "אעיין בלינקים באמת , כי לא הבנתי , מה הקשר בין סירוב לקבל הפרס הכספי , לבין הטיעון שבכך הוא יתמוך בשחיתות למעשה ( אם יקבל הפרס )" . תג' 2,3 http://www.blacklabor.org/?p=58353
  לאור בקשותיך החוזרות בהזדמנויות שונות, להביא אסמכתאות, בלטה העובדה שהתיחסת לדברים בלי לעיין קודם לכן באסמכתאות.

  קורה לכולנו, כך מסתבר.

  לגבי מירי רגב – לאור יכולותיה למשוך אליה את זרקורי התקשורת (כולל קשרים שיש לה מתקופת היותה דוברת צה"ל), ברור שהיא מבליטה את מה שחשוב בעיניה יותר

  כל הנובע מהבחירה שלה כבר הסברת בתג' 18.

 20. פוקסי :

  משתמש אנונימי 19 :

  אתה מסתלבט עלי ? לא מבין !! אתה מביא תגובה שלי מפוסט אחר , שבא אני שואל שאלה , שהייתה צריכה להופיע בפוסט , תשובה על השאלה מן הסתם , ותוהה לגביה . לא בא בטרוניות אפילו , אלא תוהה . ואכן , זה לא הופיע בפוסט , אבל , ספק אם זה בכלל היה הענין המרכזי לגמרי בפוסט . בכל מקרה , לא באתי בשום טענה , אלא ציינתי אכן :

  שאעיין בלינק, על מנת להבין , שהרי בכלל שאלתי שאלה , תהיתי תהייה . לא מבין , אתה מפגר ? והרי אישרתי , שאעיין בלינק , ולא ידעתי שהתשובה מראש , התשובה לתהייתי הרי נמצאת בלינק . אז כותבת הפוסט העירה תשומת ליבי , שתשובה לכך אמצא בלינק דווקא ( אף על פי שהייתה יכולה ואמורה , לכתוב בקטנה , אבל , זה לא ממש משנה הרבה !! כך אגב אני נוהג כלפי אחרים ) .

  זה לעומת אדם , שמעלה פוסט , מעלה תגובה , קובע קביעה מהותית , באופן לגמרי אמורפי , בלי שום ביסוס , בלי שום הסבר , בלי שום טיעון והמחשה שום דבר .

  אתן לך המחשה לרפה שכל כמוך , כי אני חושד שההמחשה להלן הינה שלך ( אתה פשוט משתמש בזהות אנונימית , חסרת אופי וקוהרנטיות ופחדנית מתועבת ) אבל , הנה ( ואני רוצה שתכחיש או תאשר ) :

  בפוסט להלן , על אבו מאזן , נכתבה תגובה על ידי אנונימי ( כמוך , או שזה אתה ) וכך הוא כותב, לנוכח התגובה שלי ( וראה לינק ) הנה , מצטט ( תגובה מס' 2 ) :

  " אחד הצירים שעליו מסתובב הסיפור המקראי כולו
  הוא ההתנגשות בין הדת והלאום.
  אבל כמאמר חכמים תקצר הידיעה.

  אין בנאמר כדי לקבוע עמדה כלשהי לגבי עבאס. "

  עד כאן הציטוט :

  אם כך , אתה רואה המחשה : אחד הצירים שעליו מסתובב הסיפור המקראי , הינו : התנגשות בין דת ולאום כמצוטט . נעזוב את ההבלות רוח המהותית ,אלא , באותה המידה אפשר היה לכתוב :

  שאחד הצירים המרכזיים בסיפור המקראי : הוא סיפור חייה של צ'יצ'ולינה והנחש . גלידת הפיסטוק של נתניהו . השקשוקות של ריבלין . אותו הדבר !! שום המחשה , שום ביסוס , שום הקשר מפנה לפוסט ולתגובתי , כלום !! אבל , העיקר , כתב : "תקצר היריעה " !! לעומת זאת :

  בתגובה שלי( מס' 1 ) שהיא רק קצה הקרחון , מוצג טיעון , מוצגת המחשה , ומוצג הביסוס הישיר לכך , באופן ברור !!

  אבל , זה החינוך שקיבלת !! ובין אם זה אתה או לא , אתה כותב בדעתנות של כסיל , מגוחך אימים !!

  לגבי מירי רגב , אני הסברתי לך , ולא אתה הסברת לי !! אתה לא הסברת כלום , ולא טענת כלום שהוא ממש רלבנטי !! טענת שהיא עושה שימוש בתקשורת לצרכיה , אבל , זה הרי גם יוצר לה התדמית הפסולה הסברתי לך . וזה עיסוק בווקטורים זניחים , ביחס לפועלה הציבורי . אתה לא בוחן לב וכליות , ויודע בדיוק אם היא עושה כך מניפולציות אם לאיו !! ואם הייתה ממנפת התיקשורת אכן , באופן מניפולטיבי , אז אתה רואה , הפער העצום בין הסינגור שלי עליה , לבין התדמית שלה , מה שיותר מתיישב עם ההנחה , שהיא לא עושה מניפולציות כלל . אבל , אין לדעת לעת הזו . זה מזקיק חקירה ודרישה הרבה יותר אינטנסיבים !!

  עכשיו , הנה הלינק , ואשר לי , האם זה אתה אם לאיו , תגובה מס' 2 כאן :

  http://www.blacklabor.org/?p=58431#comment-511321

  אני אחכה בסבלנות פה …אישור או הכחשה , אבל כך או כך , אתה כלי ריק …..

  סלאמת

 21. פוקסי :

  רק להבהרה כללית :

  אני אכן קורא תדיר לביסוס והמחשה , וכך צריך להיות . אלא :

  שכמובן יש להבחין בין תגובות , לבין פוסטים . מעלה הפוסט , מחוייב לאחריות אתית/ עינינית הרבה יותר גדולה . לא זו אף זו :

  כאשר כותב פוסט , מלכלך בריש גליי ( כפי טוכולסקי למשל , על חזירים קפיטליסטים , ללא הרף ממש , ובאופן משפיל , אכזרי , גורף ) אזי :

  אין אפשרות ללכלך , להשמיץ , להוציא דיבה , מבלי לבסס ביסוס מינימלי לא כל שכן !! אלו דברים , בלתי מתקבלים על הדעת !! וכך יש לנהוג !!

  ואכן , כאשר דנים כמו בפוסט הנוכחי , במהותם הקונקרטית של הדברים , מסתבר , שלא פעם , עסקין בעורבא פרח , מנטרות מלוכלכות שמתמחזרות בלי שום ביסוס , וגורמות עוולות קשות , הכל בלי ביסוס, וגם אם חוקי ולגיטימי הדבר , אין זה ראוי !! אפשר לפגוע באנשים ולהשפילם , אבל , לא כמו עכברושים בוגדניים , בלי ביסוס מינימלי ומאורגן .

  ולגבי האנונימי לעי"ל :

  אתה פקינג מפגר !! עברתי שוב על התגובה שלי . בכלל ציינתי שהפוסט מענין . לא באתי בשום טרוניה על שום העדר אסמכתאות וביסוס . מה הלכת לדוג ? דג ים בבריכה שחיה ?? ואפילו לגבי עיון שלי באסמכתאות , אזי : איך אני יכול לדעת , שבלינק נמצאת התשובה , ואפילו כך :

  לא תמיד אפשר לעיין בלינק באותו הרגע , אבל , תגובה אפשר להעלות וכך תהיתי אמנם . יתירה מזו :

  בבירור נוסף , מסתבר שזה מהותי ביותר היה . והתשובה לשאלתי , הייתה צריכה להיות כתובה בפוסט . אבל , בכל מקרה , לא באתי בטרוניות כלל וכלל , אלא ציינתי בכלל :

  פוסט מענין ….. ברור שקפצת לפה לדוג , וזה מה שדגת ? אני תוהה אם המתת חסד תועיל למפגר כמוך …

  אני עוד ממתין לאישור או הכחשה … ואדע לטפל בך בהמשך !

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.