חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חיים כץ הבטיח: 300 מעונות יום ייבנו תוך שנה

נושאים חדשות, רווחה ושירותים חברתיים ב 20.09.16 1:43

בדיון משותף של ועדת העבודה והרווחה עם ועדת הכספים על מטפלות המשפחתונים, הבטיח שר העבודה והרווחה חיים כץ כי לקראת שנת הלימודים הבאה ייפתחו לפחות 300 מעונות יום חדשים. כזכור, האחריות על מעונות היום עברה ממשרד הכלכלה למשרד העבודה והרווחה. הבטחתו של כץ נרשמה בתקווה שתמומש

שר העבודה והרווחה: 300 מעונות יום חדשים ייבנו תוך שנה; המלצות לפתרון בעיית המשפחתונים תוך 4 חודשים

בדיון משותף לוועדת העבודה והרווחה ו-ועדת הכספים של הכנסת הודיע שר העבודה והרווחה חיים כץ, כי לקראת שנת הלימודים הבאה ייפתחו לפחות 300 מעונות יום חדשים, שיספקו מענה ל-25 אלף ילדים נוספים.

הדיון עסק במטפלות המשפחתונים (מסגרת לפעוטות בבית המטפלת) אשר נמצאים בפיקוח וסבסוד משרד העבודה והרווחה. יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), ציין כי בישראל פועלים כ-3,700 משפחתונים כאלה, בעיקר באזורי פריפריה ובקרב אוכלוסיות החרדים והערבים, ושוהים בהם כ-18 אלף פעוטות בגילאים 3 חודשים עד 3 שנים. "המצב עגום ביותר", אמר אלאלוף, "המטפלות משתכרות מתחת לשכר מינימום ועובדות למעלה מעשר שעות עבודה ביום. דרושה רפורמה מקיפה בתחום. זהו היסוד להתפתחות הילד".

יו"ר ועדת הכספים, משה גפני (יהדות התורה), אמר כי מאז שנת 2010 לא הוקצו כספים ותקנים נוספים למשפחתונים, על אף הגידול באוכלוסייה ולמרות שמשרד האוצר התחייב להעביר 150 מיליון שקלים לפתרון בעיית המשפחתונים ומעונות היום גם יחד.

השר כץ אמר כי זו פעם ראשונה שהוא נחשף לנושא ולנתונים, וביקש 4 חודשים לטיפול בבעיה. "מדובר על גוף יוצא מן הכלל בדוגמתו; מצד אחד מנהלות ועובדות המשפחתונים הן עצמאיות, מצד שני מסובסדות ומפוקחות על ידי המדינה ומעצם כך נכפים עליהם תנאי ואופי העבודה".

רכזת אגף הגיל הרך בארגון" כוח לעובדים", נעה נוצני, הוסיפה: "על אף שהמטפלות עובדות למעלה מ-230 שעות בחודש, שכרן כה נמוך עד שרובן אינן יכולות להפריש לקרן פנסיה ממשכורתן החודשית. יש להפוך אותן לעובדות שכירות".

חברי הכנסת ישראל אייכלר (יהדות התורה), מיקי לוי (יש עתיד) ונורית קורן (הליכוד), הציעו שהמדינה תאפשר למשפחתונים להפוך לעצמאיים, והמדינה תסבסד ישירות את הילד.

רכז תחום תעסוקה באגף התקציבים במשרד האוצר, אורי שיינין, ציין כי בדיונים שהתקיימו לפני כשנה וחצי בנושא הוסכם של תוספת של 700 ₪ בחודש למנהלת משפחתון. ח"כ מירב בן ארי (כולנו) התרעמה על שילדים במשפחתון מסובסדים ב-1,800 שקלים בחודש, לעומת ילדים במעונות יום אשר מסובסדים ב-2,500 שקלים.

ח"כ אלאלוף הודיע כי עם הגשת המלצות שר העבודה והרווחה בנושא, בעוד 4 חודשים, תשוב הוועדה לדון בעניין עובדות המשפחתונים ותגבש פתרונות לבעיה.

הודעה מאת אורי מיכאל, דובר ועדת העבודה והרווחה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.