postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » שטייניץ ונתניהו מריונטות של ההון. העידן – שחיתות תאגידית מובנית

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שטייניץ ונתניהו מריונטות של ההון. העידן – שחיתות תאגידית מובנית

נושאים כלכלה ותקציב, כלכלת בית, פוליטי ב 31.08.16 1:03

יובל שטייניץ, כמו הבוס שלו בנימין נתניהו, הם מריונטות של ההון, הגענו לעידן השחיתות המובנית ואתה יהיה הרבה יותר קשה להתמודד. במרכז ובימין יש פוליטיקאים שנבנו לשרת את מי שבנה אותם

מאת: ק. טוכולסקי

ברוכים הבאים לעידן השחיתות התאגידית המובנת בישראל

בבחירות הקרובות לסנאט, מסתמן לפחות כרגע שהדמוקרטים הולכים לחזור, בהנחה שהנשיא/ה הבא/ה תהיה הילרי קלינטון, 4 סנטורים דמוקרטים נוספים יביאו את הסנאט לתיקו שזה עם קולו של סגן הנשיא רוב. כל סנאטור רפובליקני שיעוף הביתה זה משמח אבל המרוץ בויסקונסין משמח במיוחד, ראס פיינגולד סנאטור שהפסיד ב-2010 מוביל בבטחה ע"פ מתחרהו הרפובליקני. הסנאטור המכהן והמפגר בסקרים ג'והנסון נכנס בגל ההצלחות של מסיבת התה ב-2010. לאורך כל כהונתו הוא היה משרת נאמן של אמריקה התאגידית, מריונטה של האחים קוך, וסנאטור להשכיר לכל תאגיד וטייקון. האיש שעד היום טוען בתוקף שאין כזה דבר התחממות גלובלית מוכן לתמוך בכל הורדת מסים על ההון ובכל קיצוץ בקצבאות או כוחם של וועדים. לפי הסקרים המשמחים זה זמן בקרוב הוא הולך הביתה. לא סתם נזכרתי בסנאטור ג'והנסון היום, נזכרתי בו אחרי ששמעתי את השר שטייניץ מגן בתוקף על מחירי הגז שישלמו אזרחי ישראל בשביל הגז שלהם לתאגידים שיפיקו אותו.

השר שטייניץ הוא אחד האנשים שמסוגלים בלי למצמץ להגיד דברים שפשוט אינם נכונים ולהגן בלהט על עמדתם. השר שטייניץ שניסה להעביר את מתווה הגז בלי העלאת המסים על הגז, הבין בשלב מסוים במאבק על התמלוגים שזה לא ילך לו והצטרף לזרם המנצח של תמיכה בהעלאת תמלוגי הגז.

מאז הוא מנצל את זיכרונה הקצר של התקשורת כדי לנכס לעצמו את ההחלטה על העלאת גובה התמלוגים. מי שזוכר מה שבאמת קרה יודע ששטייניץ ונתניהו חיבלו במסקנות הביניים של וועדת ששינסקי, אחרי שזו נכפתה עליהם וכיצד המסקנות הסופיות מאפשרות כל כך הרבה תכנוני מס שלא ברור בכלל עד היום כמה התאגידים הולכים באמת לשלם. מאז עשו נתניהו ושטייניץ הכול כדי להגדיל את הכנסות התאגידים שקבלו מכרזים בחינם והארכות מכרזים בחינם ולא עמדו בשום תנאים וכל פעם לא נענשו על כך, על חשבון אזרחי ישראל, הצרכנים הפרטיים והמשק כולו.

אין עוד מדינה מפיקה בעולם, למעט ניגריה, שאזרחיה הולכים לשלם כל כך הרבה על הגז המופק בארצם ולקבל כל כך מעט. עלות הפקת יחידת חום עומדת על 0.5 דולר, אזרחי ישראל ישלמו 6.5 דולר בזמן שמחירי האנרגיה בעולם קורסים בכדי לסבסד את היצוא המהיר שנועד להבטיח שישראל לעולם לא תהיה עצמאית אנרגטית או שעד שתקום פה ממשלה נורמאלית עוד אפשר יהיה לעצור את השוד. אז שטייניץ משקר, אין בזה שום דבר מיוחד. הוא עושה את זה כי בדיוק בשביל זה הוא בפוליטיקה והוא כל כך מאולף שהוא ככל הנראה מאמין באמת ובתמים כמו הסנאטור ג'והנסון מויסקונסין שהוא אומר אמת.

מי שלא מבין איך שטייניץ משקר לציבור צריך ללמוד קצת פוליטיקה אמריקאית. שטייניץ כמו הבוס שלו נתניהו הם מריונטות של ההון, הסנאט ובית הנבחרים האמריקאי מלאים בבובות על חוט של כל מיני טייקונים ותאגידים כמו האחים קוך, שלדון אדלסון ותאגידי אנרגיה, נשק ובריאות, אנחנו עוד לא רגילים בישראל לפוליטיקאים, שאולי לא לוקחים מעטפה לכיס וקונים בה אוטו מפואר, אלא ממומנים מראש בידי טייקונים ותאגידים בתרומות ואחר כל הולכים לעבוד אצלם. אבל הגיע הזמן שנבין שככה זה עובד היום. העידן שהתחיל באשר ידלין אי שם באמצע שנות השבעים והמשיך עם אנשים כמו שמואל רכטמן, אבו חצירא ואחריהם אולמרט, הירשזון, פואד, בניזרי, נגמר.

הגענו לעידן השחיתות המובנית ואתה יהיה הרבה יותר קשה להתמודד. אם את נתניהו עוד יפילו, זה בגלל שהוא בתפר, ממומן מצד אחד וככל הנראה שולח לכיס מהצד השני, את השטייניצים אי אפשר יהיה להפיל בגלל שחיתות, אותם יהיה צריך להעיף בקלפי. כי השחיתות שלהם אינה במעטפות לכיס. הם נקנים עוד הרבה לפני הכניסה לפוליטיקה, לפעמים עוד בשלב קבלת מלגה נכונה ללימודים במוסד הנכון, ואחר כך הם מקבלים עבודות טובות, הם מורמים מהר לעמדות כוח בתקשורת, פרזנטורים של חברות גדולות או הזמנות להרצות בתשלום, הופעות בחו"ל, לוביסטים, או חברי דירקטוריונים של חברות פרטיות. ועד שהם מחליטים לנחות בפוליטיקה, הם כבר בכיס של מישהו. אחר כך הם נבחרים, מקבלים תרומות מהאנשים הנכונים לקמפיין כשצריך, מפעם לפעם עושים הפסקה מהפוליטיקה ושוב נטענים בהרבה כסף בתפקידים שונים, לפעמים חוזרים ולפעמים כבר לא. אבל ככה זה עובד.

את השיטה הזו ייבאו מארצות הברית ואתה מאוד קשה להתמודד בבית משפט. לך תוכיח שהתרומות שגויסו לקמפיין, שבו המתמודד התמודד לבד, כמו חלק מהקמפיינים של נתניהו לראשות הליכוד, או אלו של בנט לראשות הבית היהודי, לא הצריכו תרומות כבדות מחו"ל. לך תוכיח שזה שאחד היה שר בריאות, שקבל החלטה שחברות ביטוח פרטיות ולא קופות החולים יבטחו את העובדים הזרים, הביאה לכך שאחרי שהוא פרש מפוליטיקה הוא, קבל וואחד ג'וב בחברת ביטוח. או שיש בעיה ששר במשרד שעוסק בהקצאות של עובדים זרים, בת זוגו בדיוק מנהלת חברת כוח אדם לייבוא והשמה של עובדים זרים. העסק כבר לא מתנהל במעטפות, הפוליטיקאי הוא כבר לא פרילנסר שמבצע פעולה אחת תמורת כסף, במרכז ובימין יש פוליטיקאים שנבנו לשרת את מי שבנה אותם, לא רק כחלק מההכרה שלהם בהיותם חלק ממעמד של עשירים, אלא בבנייתם מראש, שכירים שנקנו.

מי ששואל את עצמו איך שר בישראל יכול פעם אחר פעם להגיד דברים שאין בהם טיפת אמת, צריך לזכור את זה. זאת הפוליטיקה הרפובליקנית במיטבה וזה לא נגמר בשטייניץ.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מי היה שר הבריאות הזה

  שקבל החלטה שחברות ביטוח פרטיות ולא קופות החולים יבטחו את העובדים הזרים?

  מנסיון – זו חתיכת מכה שלא תתואר.

 2. ק. טוכולסקי :

  הוא עדיין עובד בשביל תאגיד ביטוח, היה שווה להם.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  טוכולסקי - מי זה? יש לו שם?

  ?

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מי הוא? או שמא משל בלבד?

  ???..

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.