חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"כל זכות" –משפחות חד הוריות מקבלות מענק עם פתיחת שנת הלימודים

נושאים חדשות, רווחה ושירותים חברתיים ב 17.08.16 0:32

אלפי שקלים מגיעים למשפחות חד הוריות עם פתיחת שנת הלימודים: האם קיבלתם את המענק? משפחות חד הוריות זכאיות למענק פתיחת שנה של 1,003 ₪ עבור כל ילד מתחת לגיל 18. לא קיבלתם את המענק? מדריך מיוחד באתר "כל זכות" מרכז את כל המידע על הדרכים לקבלו

החופש הגדול אומנם עדיין בעיצומו, אולם כבר בימים אלה קיבלו משפחות שבראשן עומד הורה עצמאי (משפחות חד הוריות), את מענק פתיחת שנת הלימודים השנתי אותו מעניקה המדינה בכל שנה במטרה לסייע למשפחות חד הוריות להתמודד עם הנטל הכלכלי הכרוך בחזרה ללימודים.

אבל מהו למעשה המענק וכיצד ניתן לקבל אותו? עו"ד שירה הרצנו, עורכת התוכן באתר "כל זכות", מסבירה: "מענק פתיחת שנת הלימודים, ניתן בכל שנה מחדש למשפחות שבראשן עומד הורה עצמאי לילדים הלומדים במערכת החינוך והם מתחת לגיל 18, כאשר גובהו של המענק עומד על 1,003 ₪ לכל ילד, נכון לשנת הלימודים תשע"ז. את המענק, מעבירה המדינה באופן אוטומטי לחשבון הבנק אליו משולמת קצבת הילדים עד ה-15 באוגוסט, כאשר ישנן מספר אוכלוסיות שאינן מקבלות את המענק בדרך זו, ונדרשות להגיש תביעה לקבלת המענק – בהן נשים עגונות, עולים חדשים, הורה החי בנפרד מבן הזוג ונשים השוהות במקלט לנשים נפגעות אלימות".

ומה בדבר משפחות זכאיות שלא קיבלו את המענק? הרצנו מסבירה: "בכל הנוגע למענק פתיחת שנת הלימודים, חשוב לדעת כי זכאים שלא קיבלו את המענק יכולים לפנות בתוך 18 חודשים למוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעה לקבלת המענק. לכן, הורים שלא קיבלו את המענק עבור שנת הלימודים שחלפה על אף זכאותם, יוכלו לדרוש את המענק גם עבור השנה הנוכחית וגם עבור השנה הקודמת".

עוד מוסיפה הרצנו כי "חודש אוגוסט הוא גם זמן טוב להתחיל ולברר על הסיוע אותו מציע משרד הכלכלה במימון מעונות יום ומשפחתונים למשפחות שבראשן עומד הורה עצמאי. הסיוע ניתן להורים אשר התחילו עבודה חדשה או הגדילו את מספר שעות עבודתם או לומדים בהכשרה מקצועית, וזכאים גם להבטחת הכנסה או לקצבת מזונות מהמוסד לביטוח לאומי. הורים שזכאים להטבה זו יידרשו לשלם למעון או למשפחתון 250 ₪ בלבד בחודש במקום הסכום המלא. המימון יכול להינתן לתקופה של עד 12 חודשים והוא ניתן להורים לילדים שטרם מלאו להם 4.  בהקשר זה, חשוב להזכיר – הורה שיוכיח כי עמד בתנאי הזכאות גם לפני המועד בו הגיש את הבקשה, יוכל לקבל השתתפות רטרואקטיבית עד 6 חודשים לפני מועד הגשת הבקשה".

הודעה מאת עדי שרי

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.