חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

איתן ברושי – ח"כ ב"מחנה הציוני" מחפש פתרון לעמונה ומתעלם מבעיית המים של הפלשתינים

נושאים דעות, פוליטי ב 14.08.16 1:15

ח"כ איתן ברושי, נציג ההתיישבות העובדת בכנסת, ביקר במאחז הלא חוקי עמונה, שבית המשפט הורה לפנותו, כדי לבחון פתרונות אפשריים למקום. ממצוקת המים של היישובים הפלשתיניים באותו מקום הוא מתעלם.

מאת: איתן קלינסקי

מה לומד חבר הכנסת איתן ברושי מקרוב?

איתן ברושי – איש ההתיישבות העובדת – נענה להזמנה של ראש המועצה האזורית בנימין ויו"ר מועצת יש"ע, מר אבי רואה, ובא בשבוע שעבר לישובים עופרה ועמונה על מנת, לדבריו, "ללמוד מקרוב סוגיות העומדות על הפרק ולבחון פתרונות אפשריים" למה שהוא מדגיש "מצב סבוך בו נמצאים הישובים".

זה בהחלט סביר, שחבר כנסת יבקש ללמוד מקרוב סוגיות משפטיות ולבחון פתרונות למצב סבוך, בו נמצאים הישובים. אך כמטחווי קשת מעופרה ועמונה נמצאים גם כפרים, שמים בברזים – אותה זכות בסיסית לחיים – אינם זורמים בבתי התושבים. נראה, היה שחבר כנסת, נציגה של ההתיישבות העובדת, יהיה רגיש למצוקת מים בכפרים, כי הרי הוא נציגם של עובדי האדמה בכנסת ישראל.

כמטחווי קשת מהמקום בו ביקר חבר הכנסת איתן ברושי ישראל מייבשת כפרים, שכנראה בעיני איתן ברושי ייבושם אינו בבחינת "מצב סבוך בו נמצאים הישובים", ואין צורך להבנתו, "ללמוד מקרוב את הסוגיות העומדות על הפרק ולבחון פתרונות אפשריים" – למצוא פתרון, שהזכות הבסיסית לחיים לא תיפגע, במצב בו מונעים ממים לזרום בברזים.

דם החיים, מים, בחום ובשרב של חודש אוגוסט, אינו זורם בברזים בשטחC  בבתי כפריים פלשתינים רבים לא רחוק מעמונה, שאת בעיותיה בא איתן ברושי ללמוד מקרוב.

דם החיים, מים, נמנע מהם לזרום בעורקי החיים גם בבקעת הירדן הלוהטת. מים, דם החיים, אינם זורמים רק באותם בתים של פלשתינים בשטח C  בבקעת הירדן, שהיא כמעט 30% משטחי הגדה המערבית. ולמי ששכח השליטה האזרחית והצבאית בשטחC  היא רק בידי ישראל.

אני שותף לקביעתו של איתן ברושי, שבעמונה בה ביקר "חיים יהודים טובים ולא צריך לזרוק אותם לכלבים או להביא סוסים לדרוס אותם כמו שעשו לפני כמה שנים. צריך להגיע אתם להסדר…כי בעמונה חיים 200 ילדים ו-100 מבוגרים. כבר 21 שנה…ממשלות ישראל, בהן גם ממשלות שמפלגת העבודה הייתה שותפה בהן, השקיעו כספים, הכשירו קרקע, חיברו חשמל מים, בנו בתים….".

אך בצד היהודים הטובים בעמונה, החיים על אדמה פרטית של פלשתינים, ישנם אנשים סמוך לעמונה שאין להם מים. את זכותם לחיים – את זכותם לשתות מים –  לא מצא לנכון איתן ברושי לבחון מקרוב.

לאיתן ברושי, נציג המחנה הציוני, אני מציע לקרוא מאמר של אבי הציונות הרוחנית, אחד העם, הנושא את השם "אמת מארץ ישראל". למרות שהמאמר נכתב בשלהי המאה ה-19 כהתרסה לנוכח מעשים, שלא הייתה סיבה לעשותם על ידי אנשי העלייה הראשונה בילידי המקום, ראוי מאמר זה שיהיה על שולחן העבודה לא רק של איתן ברושי, אלא הוא יהיה המצפן והמצפון של כל מי שבא ללמוד ולבחון מקרוב את המצב בשטחי יהודה ושומרון. וגם יהיה מונח מקרוב לפני שמבצעים מעשים המנוגדים לחוק.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

3 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מה עושה איתן ברושי הניאו ליברל במחנה הציוני? האם הוא באמת מייצג את ההתישבות העובדת?

 2. yטיטניק :

  אנחנו עם אתן ברושי שטים בטיטניק

  מצוקת מים אפילו בכפר פלשתיני אחד בשטח c היה צריך להיות נושא חשוב בעבודתו של נציג עובדי האדמה במחנה הציוני.

  את אברהם ברושי ואנחנו שטים בטיטניק ונמנעים מלראות את פצצות השנאה שאנחנו מטילים בכפרים הפלשתינאים במדיניות המים שלנו באזורים שבשליטת מדינת ישראל.

 3. ק. טוכולסקי :

  איתן ברושי הוא חתיכת דרעק שהשטן לא ברא.
  בושה לתנועה הקיבוצית שכלומניק כזה מייצג אותה. אורית נוקד גרסת הזכר.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.