חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פורום הארגונים לביטול חוק ההסדרים: פרסום הצעת התקציב יומיים לפני אישורו – פגיעה בשקיפות

נושאים כלכלה ותקציב, עלו ברשת ב 11.08.16 0:55

פורום הארגונים לביטול חוק ההסדרים יוצא בביקורת על פרסום הצעת התקציב יומיים לפני אישורה בממשלה. הפורום ניתח את מסמך המחליטים ומציג את ביקורתו. המידע פורסם באתר "רבנים למען זכויות אדם"

פורום הארגונים לביטול חוק ההסדרים רואה בחומרה את התיזמון של פרסום מסמך המחליטים [ממנו נגזר התקציב], שפרסם האוצר ביום שני בצהריים (8/8/2016) – רק כיומיים בלבד לפני הבאתו לאישור הממשלה ביום חמישי (11/8/2016). בשבועיים הקודמים להבאת המסמך לאישור הממשלה, האוצר פרסם, הוריד מהאתר ושינה כ-5 גרסאות ונספחים של המסמך.

בצעד מבורך, משרד האוצר ביקש לקבל את הערות הציבור (על המסמך הראשון שפרסם) עד ה-7 באוגוסט, אולם, מיד בתום תאריך זה, באופן ציני ומזלזל, פורסמה התכנית הכלכלית המוצעת ל2017-2018 הכוללת לא פחות מ-25 סעיפים ושינויים דרמטיים בתקציב, וכל זאת כאמור זמן קצר ולא סביר לפני הבאתו לממשלה.

מסמך המחליטים שהוגש לממשלה לקראת התקציב הדו-שנתי הוא רחב ומשפיע על כלל תחומי החיים במדינת ישראל. בניגוד למגמה של השנים האחרונות, בה צומצם מסמך המחליטים, שוב לפנינו מסמך מחליטים ומסמך רפורמות ארוך ועמוס, הכולל ביטול ודחייה של חוקים, רפורמות מקיפות, הפרטות, ביטולים של מענקים, הפחתת תקציבים וקיצוצים רוחביים במשרדי הממשלה, ברשויות המקומיות ובתכניות ממשלתיות שונות.

דרישתנו היא שנושאים רבים אלו, אשר צריכים להידון בצורה מעמיקה בנפרד מתקציב המדינה, יופרדו מדיוני תקציב 2017-2018 ויעברו מסלול חקיקה רגיל בזמן סביר שיאפשר דיון ציבורי שקוף, תוך מתן אפשרות לחברי הכנסת ולציבור ללמוד את הנושאים ולקבל החלטות כראוי. שקיפות זו חשובה לכלל האזרחים, אך היא חשובה במיוחד לאוכלוסיות מוחלשות שאין להן את הכוח הכלכלי והפוליטי להיאבק על זכויותיהן, ושללא שקיפות ייקשה עליהן עוד יותר לשמור על הזכויות החברתיות הבסיסיות שכיום אינן מובטחות להן.

ניתוח מסמך המחליטים כבסיס לתקציב וחוק ההסדרים ופגיעות אפשרויות בזכויות חברתיות

להמשך קריאה באתר "רבנים למען זכויות אדם"

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.