postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » חברות כנסת בביקורת נגד הרבצ"ר החדש המתנגד לגיוס נשים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חברות כנסת בביקורת נגד הרבצ"ר החדש המתנגד לגיוס נשים

נושאים מדיני-בטחוני, עלו ברשת ב 13.07.16 1:04

הרב אייל קרים מונה לרב צבאי ראשי. דעותיו על נשים, אונס נשים, גיוסן לצה"ל משקפות תפיסת עולם חשוכה וקדמונית. ח"כ זהבה גלאון  ומיכל רוזין בביקורת חריפה נגד הרבצ"ר

בתהליכים בהם צבא העם הופך לצבא האל וההדתה והתיאוקרטיזציה  הולכים ותופסים מעמד בצה"ל, מתרחשים מהלכים הנוטים להדיר את הנשים מהצבא ולדחוק את החיילות מתפקידים בו. צבא דתי ונשים, זה לא הולך ביחד, בעיניהם של דתיים מסוימים. המינוי של הרב הצבאי החדש בצה"ל, אייל קרים, משקף תפיסה זו.

ח"כ מיכל רוזין, יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון וגם ח"כ שלי יחימוביץ, בנאום בן דקה במליאת הכנסת, תקפו את הגישה החשוכה המשתקפת מדברי הרב הצבאי הראשי המתנגד לגיוס נשים לצה"ל. הנה דבריהן של ח"כ רוזין ושל ח"כ זהבה גלאון שפורסמו בפייסבוק שלהן:

ח"כ מיכל רוזין

מינויו הטרי של הרב קרים נתמך על ידי נציגי הבית היהודי בכנסת ובממשלה, ולא סתם.

קרים מייצג גישות חשוכות לגבי היכולת של נשים להשתתף במרחב הצבאי והציבורי.

כאשר הרב הצבאי החדש נשאל על גיוס נשים לצה"ל, הוא ענה: "אסור באופן מוחלט" וזאת מפני "שאשה צריכה להיות ברשות אביה, אם היא רווקה, או ברשות בעלה כשהיא נשואה ולא שגבר זר ישלוט עליה ויאמר לה מתי לבוא ומתי ללכת היכן ללון והיכן לאכול כיצד להתלבש וכיצד להסתרק".

מדאיג. בעלי אף פעם לא אמר לי כיצד להסתרק. גם לא אבא שלי.

האם עליי להיות מודאגת?

וברצינות- זה האיש שמצאתם לנכון שיעמוד בראש הרבנות הצבאית ויהווה מודל ערכי לחיילי (ולא חיילות) צה"ל? זו הבשורה של הציונות הדתית למדינת ישראל?

הרב קרים טופח אצל רב ישיבת עטרת כהנים שלמה אבינר, שגם מתנגד לגיוס נשים ("זה אסור! אסור כמו כשרות, אסור כמו שבת!") ונתמך על-ידי איש הבית היהודי, הרב אביחי רונצקי ("אני אישית חושב ששירות של בנות בצבא זה לא מלכתחילה").

כמה אירוני שדווקא היום מציינת הכנסת את יום ההצדעה לחיילות צה"ל. מי שרוצה להצדיע לחיילות צה"ל לא מאדיר סמכות רוחנית שיורקת בפניהן.

כנראה ששירות שוויוני לבנות ולחברות שלנו בצבא מאיים על יקירי הבית היהודי, שפעילים ללא לאות בניסיונות ההדתה של צה"ל. צבא ההגנה לישראל לא מספיק להם. הם רוצים להקים צבא הגנה לממסד הדתי.
צבא קיצוני, שכופה את אורחות חייהם על חיילינו.

ואם אפשר, בלי נשים.

לא נרצה הרי שיסתרקו לבד בטעות.

הפייסבוק של מיכל רוזין

ח"כ זהבה גלאון:

בשעות האחרונות אני שומעת מהרבה מאוד אנשי ימין שפשוט לא הבנו. לא הבנו את הרב אייל קרים כשהסביר למה ההלכה מתירה אונס של שבויות מלחמה. זה היה עיון הלכתי תיאורטי, אתם מבינים, וזה גדול עלינו.

לא הבנו את הרב קרים גם כשב-2013 הוא היה אחראי על ספר הלכה של הרבנות הצבאית שקובע כי "התפיסה הרואה גויים כשקולים בזכויותיהם במדינה נוגדת את דעת התורה, ואין תוקף הלכתי לנציגי המדינה לפעול בניגוד לרצון התורה".

לא הבנו אותו גם הוא התנגד לגיוס נשים "מכיוון שהנזק הצניעותי שעלול להיגרם לבת ולאומה מכריע" או כשהוא הסביר שלאישה אסור להעיד במשפט כי "אופייה הסנטימנטלי של האישה אינו מאפשר לה לעמוד בחקירות שתי וערב." כל ההלכה הזו, זה ממש מסובך. אולי כדאי שלא נכניס לזה את ראשנו הקטן והסנטימנטלי.

אז סליחה, הבנו יופי. הבנו בדיוק מה כתוב בתשובה בנוגע לאונס נשים, גם אם הרב טרח "להבהיר" אותה שנים אחר כך. הבנו יופי מה חושב הרב על זכויותיהם של לא יהודים ועל זכויותיהן של נשים, ואנחנו גם מבינים טוב מאוד את שיטת ה"לא הבנתם את הרב". היינו בזה כבר לא פעם, וההתפתלויות התורניות של מצדיקי הרב לא נראות משהו, במיוחד כשחלקן באות מצה"ל.

עשרות אלפי נשים משרתות בצבא, בגיוס חובה. אם לרב הראשי המיועד יש בעיה איתן, לצבא צריכה להיות בעיה איתו.

המינוי הזה הוא מסר מאוד ברור לכל אישה בצבא ולכל ישראלי שאינו יהודי, וההתפלפלות המתגוננת של צה"ל כרגע רק הופכת את זה לגרוע יותר.

חבל רק שדעותיו ההלכתיות של הרב הצבאי הראשי המיועד אינן חשובות מספיק כדי שראש הממשלה יפנה מזמנו ויגנה אותן. לו רק היה הרב מבקר קולנוע בגלי צה"ל, אולי נתניהו היה מוצא זמן גם עבורו.

הפייסבוק של זהבה גלאון

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , ,

3 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  כתבה בווינט: הרב הצבאי הראשי המיועד: מותר לאנוס במלחמה הרב הצבאי הראשי המיועד: מותר לאנוס במלחמה

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  כתובת הכתבה בווינט: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4826978,00.html

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  נו אז מה? ואיפה מירי רגב?

  אז כתבנו גם מחינו ויאללה למפלה הבאה.

  הרי יש מה לעשות.

  בתור התחלה – מירי רגב.
  אני רוצה לשמוע מה לה יש להגיד בעניין.

  ופה הרי לא חסר לה.
  היא הרי היתה דוברת צה"ל

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.