חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כך מפלגת הבית היהודי הפכה את השירות הלאומי לקופה הקטנה שלה

נושאים עלו ברשת, רווחה ושירותים חברתיים ב 11.07.16 0:36

פעילים רבים בהנהגת מפלגת הבית היהודי משתמשים במערך השירות הלאומי על-מנת לחלץ מהמדינה תקציבים וג'ובים למקורבים ולקרובי משפחותיהם

מנכ"ל השירות הלאומי, בטל את האיסור להעסקת בני שירות לאומי ל"בצלם"

מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי, שר שלום ג'רבי, ביטל אישור העסקת בני ובנות שירות לאומי לארגון "בצלם". עו"ד דן יקיר, היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח, פנה במכתב אל המנכ"ל בדרישה לבטל את ההחלטה המנוגדת לחוק ולהימנע מבגצ 

לקריאה נוספת

תכירו את  שר-שלום ג'רבי, מזכ"ל הבית היהודי לשעבר ואיש מפלגת הבית היהודי בהווה, שאף הצהיר כי הוא מתכוון להתמודד לכנסת מטעמה. ג'רבי מונה על-ידי יו"ר הבית היהודי הקודם לראשות מנהלת השירות הלאומי בישראל. כך הפך למעשה לאחראי בפועל על מיליוני שקלים מכספי הציבור, ולמי שקובע עבור אלפי בני ובנות שירות היכן יבצעו את שנות השירות שלהם.

באופן מפתיע, במקביל לקבלת התפקיד גילה ג'רבי כי קרובי משפחתו שלו עצמו ניחנו בכישורים יוצאי דופן ובהתאמה ייחודית לעבודה במערך השירות הלאומי שהוא עומד בראשו. כך עמותת השירות הלאומי "האגודה להתנדבות", למשל, מעסיקה את דודתו של ג'רבי. עמותת שירות לאומי נוספת, "עמותת ש"ל", מצאה לנכון להעסיק את בן-דודו של אותו ג'רבי. אחיו של ג'רבי, חגי, מועסק בריכוז תחום השירות הלאומי החרדי במשרד הפנים, ומוטי ג'רבי, אח נוסף, מנהל את ישיבת הכותל – שזכתה במקרה לקבל תקן למתנדבי שירות לאומי במימון מנהלת השירות הלאומי שאותה כאמור מנהל ג'רבי עצמו.

משפחת ג'רבי המורחבת פועלת בעמותת שירות נוספת הזוכה לתקנים ותקציבים מאותה מנהלת של ג'רבי עצמו: עמותת "חיבור חדש", שיוסדה על-ידי לא אחר מבן-דודו של ג'רבי, בשיתוף עם אחיו של ג'רבי ומזכירתו של אותו ג'רבי. בשיחה עם "כלכליסט", אגב,טענה המזכירה, נעמה ברוכי: "אין לי קשר לג׳רבי, אין לי מושג על מה את מדברת". מאוחר יותר נזכרה והודתה שהיא  למעשה מועסקת על-ידי מר ג'רבי כמנהלת לשכה.

אבל ג'רבי לא לבד. בראש "האגודה להתנדבות", העמותה הגדולה והמוכרת ביותר בתחום השירות הלאומי, עומד ירון לוץ. העמותה בראשותו העסיקה במשך שנים את גיסתו של לוץ. בנוסף, ולגמרי במקרה, חתמה העמותה לפני שנתיים על חוזה עסקי עם החברה בה מועסקת אחותו של לוץ. כמו ג'רבי, גם לוץ הוא פעיל מרכזי במפלגת הבית היהודי.

בימים אלה משרד האוצר בודק חשדות לפיהם עמותת "האגודה להתנדבות" הונתה את המדינה, ובאמצעות דיווחים שקריים, כפולים ומנופחים חילצה מתקציב המדינה (כלומר, מכיסנו) מיליוני שקלים שלא הגיעו לה. על-פי החשד, את אותם דיווחים כוזבים ניהלה העמותה מול משרד החינוך – בראשו עומד, במקרה, השר נפתלי בנט. בעקבות החשיפה, שפרסם אתמול ספי קרופסקי ב"כלכליסט", התקיים בכנסת דיון סוער בפרשה ושר הרווחה אף דרש להגיש תלונה במשטרה נגד עמותות השירות הלאומי.

בראש העמותה, כאמור, עומד כעת איש הבית היהודי ירון לוץ. קודמו בתפקיד היה הרב יצחק לנגה, גם הוא פעיל מרכזי בבית היהודי. הרב צפניה דרורי, ממייסדי העמותה ומי שמייעץ לה כיום, היה חבר במועצה הציבורית של הבית היהודי. מייסד נוסף של העמותה הוא שאול יהלום, ח"כ לשעבר ומי שהופיע בתשדירי הבית היהודי לקראת הבחירות האחרונות.

מהנתונים שלפנינו עולה תמונה עגומה, שמראה כי פעילים רבים בהנהגת מפלגת הבית היהודי משתמשים במערך השירות הלאומי על-מנת לחלץ מהמדינה תקציבים וג'ובים למקורבים ולקרובי משפחותיהם.

עדות ברורה לכך שראשי המפלגה ונציגיה בממשלה ובכנסת מעורבים בפרשה ומכירים את פרטיה ניתן למצוא בדרישת מפלגת הבית היהודי להעביר את מנהלת השירות הלאומי למשרד החקלאות בראשות אורי אריאל – על אף שאין בין הדברים כל קשר.

איזה משרד אחראי על מתנדבי השירות הלאומי?

תופתעו לשמוע, אבל מנהלת השירות הלאומי, שבינה לבין גידולי שדה או גנים בוטניים אין דבר, הועברה לאחרונה לאחריות משרד החקלאות. נציגי הבית היהודי דרשו עם הקמת הממשלה להעביר את המנהלת למשרד החקלאות, כך שתהיה כפופה לשר החקלאות החדש ואיש הבית היהודי אורי אריאל, כך שיוכל להמשיך לגדל ג'ובים למקורבי מפלגתו.

להמשך קריאה באתר שישים ואחת

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.