הונאת הבחירות הכלליות והסיבה להדחת משה יעלון

ועדת הבחירות המרכזית חשפה את הונאת הבחירות. הסיבה להדחת יעלון- מינויו כממלא מקום לנתניהו בעת נבצרות

מאת: דוד לוי

וועדת הבחירות חקרה את ההונאה. החקירה בעניין הונאת הבחירות הגדולה לכנסת, מסתבר שהתנהלה מזה מספר חודשים על ידי וועדת הבחירות המרכזית וממצאיה החמורים הצביעו על הונאה בהיקף של כ-8 מנדטים לטובת הליכוד.

ממצאים אלו הוגשו על ידי וועדת הבחירות כבר בחודש אפריל  2016  לממשלת ישראל וליועץ המשפטי לממשלה.

היועץ המשפטי לממשלה מעביר החומר למשטרה ביום 21/04/2016 החזיק בידיו היועץ המשפטי לממשלה "תפוח אדמה לוהט" זה וכמובן היה חייב להעבירו למשטרת ישראל להשלמת חקירה פלילית וכך נעשה.

בגין פעולתו זו של מנדלבליט אשר התבקשה כהכרח בל יגונה, עבר "חתול  שחור" בין ראש הממשלה ליועץ המשפטי שרק מונה שלושה חודשים קודם לכן.

נתניהו שהיה רגיל להשפיע על חוות הדעת המשפטיות של וינשטיין, סבר שגם הפעם הוא זה שצריך לקבוע שאין מקום לחקירה פלילית בעקבות ממצאי וועדת הבחירות המרכזית. מנדלבליט סבר כאמור אחרת ולכן העביר את הממצאים להשלמת חקירת המשטרה.

בעקבות הממצאים הכרזה (כפי הנראה) על מצב חירום בעקבות הממצאים החמורים אשר משמעותם הייתה קיום שלטון אשר נתפס בכוח על ידי מפלגה שלא הייתה המפלגה  הגדולה בכנסת, נתכנסה הממשלה והכריזה (כפי הנראה) בהתאם לחוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה על קיום מצב חירום במדינה בהתאם לסעיף 38 (ג) לחוק יסוד הממשלה.

על פי החוק תוקף ההכרזה פג לאחר שבעה ימים, אלא אם כן מעוניינת הממשלה כי הכנסת תמשיך את תוקף ההכרזה ואז עליה להביא את הצעה להמשך מתן תוקף להכרזה על ידי הכנסת בהתאם לסעיף 38 (א) לחוק יסוד הממשלה.

הממשלה רשאית למנוע פרסום הכרזה על מצב חירום זאת ועוד, דבר ההכרזה על מצב חירום (על ידיהממשלה) חייב להתפרסם בילקוט הפרסומים, אלא אם כן משיקולי קיום חקירה נמנע פרסום ההכרזה. כמובן שבמקרה זה בחרה הממשלה להימנע מפרסום הכרזת מצב החירום וזאת בשל קיום החקירה המשטרתית.

מכיוון שנתניהו היה מעוניין להסתיר את ממצאי וועדת הבחירות מהציבור ומהכנסת כי אז כמובן הוא נמנע מלהביא את המשך מתן תוקף להכרזה על מצב חירום (עפ"י סעיף 38 (א)   לחוק יסוד הממשלה) לכנסת בתום שבעת הימים. פרסום השתלשלות העניינים בילקוט הפרסומים מדוע לא ניתן היה להסתיר את השתלשלות האירועים לחלוטין? התשובה לכך היא שהיה צורך לקבוע ממלא מקום לראש הממשלה במקרה של נבצרות כתוצאה מן החקירה  וזאת בהתאם לסעיף 16(ב) לחוק יסוד הממשלה והודעה כזו- על מינוי ממלא מקום בתקופת נבצרות יש חובה לפרסם בילקוט הפרסומים ואין דרך להימנע ממנה.

ואכן, בתוך שבעה ימים במדויק מיום 21/04/2016, פג תוקף הכרזת החירום עקב אי חידושה על ידי הכנסת ואולם בילקוט הפרסומים מס' 7274 פורסם ביום 01/05/2016 כי במקרה של נבצרות ראש הממשלה, יחליף השר משה יעלון את ראש הממשלה.

להמשך קריאה באתר "ארץ נעדרת"

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

8 Responses to “הונאת הבחירות הכלליות והסיבה להדחת משה יעלון”

 1. דן מדען הגיב:

  נשמע כמו פוסט ברוטר.
  לא אמין, צערי/שמחתי.

 2. לדן מדען הגיב:

  תגובה לא מדעית. פרט והסבר. מה לא אמין במידע בפוסט?

 3. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  לכל ה"דוד לוי סקפטיים"-מה לא אמין פה?
  האדם כותב באתר אינטרנטי עצמאי בשמו המלא ועם מספר הטלפון שלו.

  בהינתן ראש ממשלה כל-כך נכלולי כמו ביבי,ובהינתן הנתונים של ועדת הבחירות המרכזית ,מה עוד צריך כדי להאמין שנעשתה פה תרמית בחירות קלאסית של העולם השלישי.

 4. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  כל הסימנים מובילים לשערורייה הגדולה
  של משטרו של קליגולה קיסר.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  מעניין.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  תג' 2
  http://www.blacklabor.org/?p=56446

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  1. 08/03/2015

  נתניהו הבטיח לעובדי ×›×™"ל לרכך הפיטורים – אבל ההבטחה חסרת תוקף

  בארץ | עודכן 18:49
  08/03/2015

  מתן חודורוב
  היום נועד נתניהו עם לנקרי לפגישה ראשונה בין השניים מאז פרוץ משבר הפיטורים. לדברי יו"ר הועד, "זו הייתה הפעם הראשונה שבה ראש הממשלה ישב איתנו במשך שעה וחצי ונכנס לעומק הדברים. הוא מבחינתנו עשה צעד". הוא סירב לומר האם הוא אופטימי ביחס לתוצאות הפגישה.

  ואולם, נראה כי פנייתו של נתניהו לא תאפשר את ריכוך הפיטורים בנסיבות המשבר. במסגרת פנייתו לחשבת הכללית ביקש אמנם נתניהו לבחון האם חברת כי"ל הפרה את כללי השימוש ב"מניית הזהב" שבה מחזיקה המדינה, אלא שמנייה זו מופעלת לרוב בתלות לצרכים אסטרטגיים בתחום המדיני והביטחוני בלבד.

  בהמשך לכך, לא הורגשה בימים האחרונים כל התקדמות במשא ומתן שבין ההסתדרות לועד העובדים במפעלים. לפיכך צפוי סכסוך העבודה שעליו הכריז יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, להתקיים כפי שהוכרז. לדברי לנקרי, "אני מתקשה להשפיע על החברים שאיבדו אמון בנתניהו ובליכוד לחזור ולהצביע להם".
  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1114292

  ———-
  2. 11/03/2015

  "הפיטורים בכיל הוקפאו, השביתה הגדולה בדרום בוטלה זמנית

  בארץ | עודכן 19:40

  11/03/2015

  אלמוג בוקר
  הנהלת כיל הסכימה למשוך זמנית את מכתבי הפיטורים ולבטל את פיטוריהם של ארבעה עובדים בתקופה שבה יתנהל משא ומתן אינטנסיבי מוגבל בזמן על פרישת עובדים. העובדים ימישיכו בשביתה. "הצלחנו לכופף את ההנהלה", התגאו בוועד תרכובות ברום"
  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1114935

  ——-
  3. 21/03/2015

  מסע בחירות עם עובדי הדרום שהבטיחו לנטוש את נתניהו

  עודכן 20:21 21/03/2015
  אריק וייס
  אחת ההפתעות הגדולות של מערכת הבחירות היו תושבי הדרום, ובמיוחד עובדי כי"ל. מי שקרעו את כרטיסי הליכוד שלהם ונשבעו תחת כל מגפון או מצלמת טלוויזיה לא להצביע ביבי לעולם, הגיעו לרגע האמת בקלפי וחזרו ביד רועדת לשים מח"ל. אז מה עבר על העובדים המיואשים של כימיקלים לישראל בשבוע האחרון?
  http://10tv.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1116702

  ———-

  4. 1.06.15

  ההסכם שנחתם לסיום השביתה בכיל, סולל את הדרך להעבדה קבלנית

  נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 1.06.15 0:42

  http://www.blacklabor.org/?p=56574

Leave a Reply