postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ההסכם בין טורקיה לישראל – על ההתקפלות של נתניהו

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ההסכם בין טורקיה לישראל – על ההתקפלות של נתניהו

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 28.06.16 0:10

ח"כ זהבה גלאון מעידה על כישורי המו"מ של בנימין נתניהו שחזר בו מהצהרותיו, לא עמד במילותיו,התגאה בדרישה שלא הייתה (הסרת הסגר על עזה) ועל ההפסדים של ישראל בשל משיכת המו"מ עם טורקיה משך שש שנים

אם הייתה תחרות אולימפית לירידה מעצים, ההסכם של נתניהו עם טורקיה היה יכול להעניק לישראל מדליה היסטורית. ההסכם הזה הוא דוגמא נפלאה לערכה המדויק של המילה של נתניהו וערכם המדויק של כישורי המשא ומתן שלו. שש שנים מרח נתניהו את ההסכם. זוכרים שהוא צעק בכל מקום ש"לא נתנצל על שחיילי השייטת הגנו על עצמם מפני פעילים אלימים של ארגון IHH"?  זוכרים שליברמן אמר ש" לא תהיה שום התנצלות ואם כן, אנחנו מחכים להתנצלות ממשלת טורקיה"? אז ב-2013 נתניהו התנצל כמו גדול; זוכרים שהוא קשקש שהוא לא יפצה את הנפגעים התורכים? אז עכשיו הוא מודיע שהוא יעביר להם 20 מיליון דולר.

שלא יהיו אי הבנות, אני תומכת בהסכם עם טורקיה. אני לא אוהבת את ארדואן, שנתפס לא פעם בהתבטאויות אנטישמיות, רדיפת מתנגדים ותמיכה בטרור, אבל טורקיה היא שחקן אזורי חשוב, והסכם איתה יכול להעניק לישראל יתרונות כלכליים ודיפלומטיים באזור.

לכן גם מכעיס כל כך לראות את השנים שאיבדנו. בשש השנים האלה אנחנו הפסדנו מעצמה אזורית שבמקום לסייע לעמדה הישראלית מול חמאס בעזה, הפכה למפקדת חמאס אזורית. הפסדנו אפשרויות כלכליות ובעלת ברית צבאית. מה כן הרווחנו? קיבלנו הזדמנות נדירה לראות התקפלות בשידור חי ואיך אפשר לנסח כלום בהרבה מאוד מלים:

טורקיה הודיעה שהיא תתחייב לפעול כדי לסיים את פרשת הישראלים, החיים והמתים, שנעדרים בעזה. זה ניסוח מאוד דיפלומטי ל"יהיה בסדר". מזל שהם לא הבטיחו להקים ועדה. מהדרישה הישראלית לסגירת מפקדת חמאס באיסטנבול נותר עוד "יהיה בסדר" אחד: התחייבות טורקית שלא יבוצעו פעילויות טרור משטחה. תודה באמת.

אבל הדבר היפה באמת הוא ההישג הישראלי הגדול – ישראל לא תסיר את הסגר מעזה, תביעה שמלכתחילה הועלתה רק אחרי שישראל סירבה להתנצלות ופיצויים. במלים אחרות, נתניהו מתגאה עכשיו שהוא הצליח לבטל דרישה שלא הייתה עולה כלל לולא כישורי המשא ומתן המחפירים שלו. אין ספק, דיפלומט נולד.

למשוך משבר דיפלומטי במשך שנים, להצהיר בכל הזדמנות שלעולם לא תתנצל ותפצה, רק כדי לחזור היום עם הזנב בין הרגליים בלי שקיבלת מנופי לחץ מול חמאס או את החזרת הנעדרים? נתניהו קלאסי.

פורסם בפייסבוק של זהבה גלאון

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

4 תגובות

 1. א. קוריאל :

  ואף מלה על הגז

  הדבר הכי חשוב בהסכם הזה, והדבר שלמעשה גרם לראש ממשלתנו הנצחי לרדת המעץ המטופש שהוא טיפס עליו, הוא הגז.
  ההבטחה שניתנה לאפשרות לישראל לייצא גז לאירופה דרך טורקיה. לנתניהו חשוב יותר למלא את כיסיהם של יצחק תשובה ובעלי המניות של נובל אנרג'י בכסף מהיר של ייצוא מאשר לאפשר אספקת גז זול לתעשייה ולתחבורה בישראל. המאזנים של חברות הגז חשובים לו יותר מהאוויר שנושמים אזרחי ישראל.
  תמורת קידום האינטרסים של חברות הגז הוא מוכן בקלות לוותר על עמדותיו הלאומיות ולסכן את ביטחונם, רווחתם ובריאותם של אזרחי מדינת ישראל.
  שלטון הימין של נתניהו הוא סכנה למדינה

 2. ק. טוכולסקי :

  הסכם מביש וראוי לגינוי בין שני מנהיגים כושלים שמביאים אסון על אזרחי ארצותיהם. מכרו את האינטרס הישראלי ארוך הטווח בשביל האינטרסים של ברוני הגז.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אנחנו חיים בעידן שאין לו תקדים בהסטוריה – כולם מקושרים לכולם.
  הכל גלוי או מתגלה.
  בחלקים שונים של העולם מתקיימת דמוקרטיה לפחות למראית עין – והנה

  עריצים עושים מה שבראש שלהם.
  איך?
  כנראה שלמדו לנצל את שפע המידע ליצירת בלבול והפרד ומשול.

  למישהו יש תשובה רצינית?
  לא נראה לי.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ירושלים של זהב - הסוד הגלוי שאיש לא העז לדבר עליו בפומבי.

  כמה עוד כאלה יש?

  האדם לא משתנה – העריצות, האכזריות, התאוותנות וכו' מסתגלים מהר לכל מצב.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.