חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה: להפסיק את אפליית העסקים הקטנים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, כלכלה ותקציב ב 22.06.16 1:29

נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה הגיב לממצאים אודות רווחי העשירון העליון מהפחתת מס החברות: "עוד הוכחה לכך שהטבות המס של הממשלה מגיעות רק לעסקים הגדולים ומגבירות את הריכוזיות במשק. יש להנהיג מס חברות דיפרנציאלי בדומה לנהוג בארה"ב

יוסי אלקובי, נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה המייצגת את המפעלים הקטנים והבינוניים במשק, אומר בתגובה לנתונים המוכיחים כי הנהנים העיקריים מהפחתת מס החברות היו הגדולים והעשירים (ראו פה), כי יש להנהיג מס חברות דיפרנציאלי ולהפסיק את אפליית העסקים הקטנים בקבלת כלי סיוע ממשלתיים.

לדברי אלקובי, מס החברות הנהוג כיום, בשיעור אחיד, הינו הלכה למעשה מס רגרסיבי לפיו ככל שמרוויחים יותר משלמים פחות, והנהנים העיקריים מההפחתה היו החברות הגדולות והשבעות שגם כך נהנות מתכנוני מס מתוחכמים ומהטבות מס מפליגות. "במקום להוריד את מס החברות היה צריך להנהיג מס חברות דיפרנציאלי, כמו שנהוג בכלכלות מפותחות כמו צרפת וארה"ב שם חברות גדולות משלמות מס חברות בשיעור של 40% בעוד חברות קטנות משלמות 19% בלבד. מספיק שבמקום להוריד את מס החברות לכולם ב1.5% היו מורידים מס לחברות הקטנות ב2-3% , התוצאות למשק היו מעודדות הרבה יותר ושוויוניות יותר. ידוע כי העסקים הקטנים והבינוניים הם הם מנוע הצמיחה האמיתי של המשק ולכן, אין פלא שהיצוא קורס והצמיחה תקועה, כשכל כלי הסיוע הולכים לעסקים גדולים בלבד, בעוד הקטנים קורסים תחת נטל הבירוקרטיה ועול המסים".

נשיא התאחדות המלאכה והתעשיה קורא לשר האוצר להתעורר ולגבש מיידית סל הטבות ועידוד צמיחה לעסקים קטנים ובינוניים שיכלול את שיתופם בכל כלי הסיוע הממשלתיים: הטבות מס, הלוואות לחידוש ציוד לטווח ארוך, הכללתם בקרנות למפעלים במצוקה ובחוק עידוד השקעות הון ומס חברות דיפרנציאלי.

"המפתח לחידוש הצמיחה והגדלת היצוא טמון בעסקים הקטנים ובמפעלים הקטנים ומוטב להשקיע בהם, כי כל יום שעובר בחוסר מעש, מביא לקריסה וסגירה של עוד עסקים קטנים שכורעים תחת הנטל מבלי לקבל סיוע. המצב האבסורדי לפיו עסקים קטנים משלמים מסים מופחתים, לעתים בשיעורים נמוכים מסך ההטבות שהם מקבלים, בעוד הקטנים קורסים, מוביל את המשק אל פי תהום וחייב להיפסק", אומר נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה" .

הודעה מאת ליאת גור, התאחדות המלאכה והתעשייה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.